Rubriky
Rozhovory

Versus: Praha vs. Brno

Právě jste otevřeli novou rubriku na HIPHOPDANCE.CZ, která se jmenuje jednoduše Versus. V ní budou vždy tří tanečníci …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)

Právě jste otevřeli novou rubriku na HIPHOPDANCE.CZ, která se jmenuje jednoduše Versus. V ní budou vždy tří tanečníci, choreografové, lektoři, … prostě kdokoliv, kdo má něco do činění s pouličním tancováním, konfrontovat dva různé pojmy. Může jít o taneční styly, taneční akce, konkrétní tanečníky i mnoho dalších věcí.

Cílem je ukázat, že v podstatě na cokoliv může existovat více pohledů a názorů a ne vždy je správný pouze jeden. Jako první jsme třem tanečníkům položili jednoduchou otázku: Tancuje se lépe v Praze nebo v Brně?

ANDYBOJ (BDS Academy, Praha)

V Brne často netancujem, som tam len sem-tam na nejakom tom battly. Takže netuším, aký je rozdiel v tom tancovať v Prahe a v Brne. Bývam v Prahe, pre mňa je to iné jedine v tom, že keď som v Brne necítim sa doma :D …asi tak.

Myslím, že v Prahe je len viac kvalitných skupín (tanečnych klubov) ako v Brne. Inak úroveň sa asi nedá porovnávať, Praha ma iné základy než Brno, záleži na tom kto ma aký deň :)

Praha mi učarovala a len ťažko sa pohnem niekam inam. Na battly a workshopy sa dá cestovať.

TESS (Beat Up, Brno)

Podle mě není žádný rozdíl mezi Prahou a Brnem, jen v názvu města. Brno bych za jiné město měnila pouze v případě, že by se jednalo o jiný stát. V České republice nevidím mezi městy žádný velký rozdíl a všude je to kousek.

Každé město má svoje přednosti, někdo ma více freestyle dancerů, někdo se víc zaměřuje na choreografie. Spíš si myslím, že bychom se měli potkávat všichni častěji a předávat si informace třeba na treninkách nebo jamech.

Takže rozdíl mezi Prahou a Brnem podle mě není, spíš to je o přístupu jednotlivců ke kultuře a tanci. To, odkud kdo je, už nemá žádnou váhu.

ELMER (Out Of Bounds United Styles, Praha)

Myslím si, že mezi Prahou a Brnem je docela velký rozdíl v možnostech, ať se to týká undergroundu nebo komerce (hlavně v komerci je rozdíl). Momentálně bych Prahu vyměnil snad jen za nějaké zahraniční město, ale za nějaké jiné město tady v ČR asi ne.

Myslím, že je na tom Praha o dost lépe, což je dáno tím, že je tu více informací, battlů, trenálů … a zdá se mi, že i více lidí, kteří se střetávají na Stalinu, na Soulgasmu, atd. Řekl bych, že je tu i vyšší úroveň tance a rozhodně víc tanečníků, kteří se dostávají každým dnem nahoru :)

Ale nejde o to, jestli jsi z Prahy nebo z Brna. Jde o to, kde člověk začínal. Já začínal v Dynamicu a myslím, že je na mě hodně vidět jejich rukopis.

A jaký je váš názor na téma Praha vs. Brno? Nechte své názory v diskuzi …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.