Rubriky
Hudba

Nejlepší hudba na tanec v roce 2020: Oblíbené písničky českých tanečníků

Dejv Zapletal

Čeští tanečníci prozradili, na které songy se jim v roce 2020 nejlépe tancovalo. Jaké jsou nejlepší písničky na tancování uplynulého roku?

Každý tanečník hledá nejlepší písničky, na které se mu bude dobře tancovat. Každý lektor hledá nejlepší písničky, na které bude radost učit na tanečních lekcích. Každý choreograf hledá nejlepší písničky, na které může vytvořit skvělou choreografii.

Čeští tanečníci (a jedna slovenská tanečnice) se podělili o to, které songy je v roce 2020 nadchly natolik, aby je mohli zařadit do své soukromé mini hitparády nejlepších písniček roku 2020.

Láska na první poslech

Tanec a hudba patří neodmyslitelně k sobě. A jen málo věcí udělá tanečníkovi takovou radost, jako když objeví písničku, o které na první poslech ví, že je to ona. Když objevíte song s velkým S (nebo písničku s velkým P), poznáte to hned. Je to prostě láska na první poslech.

Nemůžete si pomoci, ale danou písničku pustíte si klidně 5x nebo 10x za sebou. Je to song, na který prostě nejde netancovat. Naopak, strávíte u něj klidně celý večer. Je to song, na který vám v hlavě okamžitě vzniká spoustu choreografických nápadů. Vazbu, která by se na něj dala tancovat, vymyslíte skoro dřív, než dohraje.

Na takovou písničku nenarazíte každý den. Možná ani ne každý měsíc. Ale pokud pravidelně hledáte novou hudbu (což většina tanečníků dělá), jednou za čas se vám to stane.

Tipy na nejlepší písničky roku 2020

Oslovil jsem několik českých tanečníků (a jednu slovenskou tanečnici) s prosbou, aby se podělili o to, na které songy v uplynulém roce nejraději tancovali. Zkrátka které písničky pro ně byly nejlepší na tancování.

Kdo vám tedy dnes dá tipy, co si třeba pustit na tréninku?

  • Fífa, Beat Up & Funky Beat
  • Fero, The Zoo Clan & Art Factory
  • Aron Mitu, School of Dancehall
  • Verča, Beat Up

Fífa a jeho neoblíbenější songy roku 2020

Fífa je úspěšný tanečník a jeden z nejlepších českých choreografů. Svědčí o tom i to, že je vlastníkem několika titulů Choreograf roku, což je ocenění, které uděluje Taneční skupina roku na počest Richarda Hese. Fífa je lektorem ostravského Beat Upu a také taneční skupiny Funky Beat z Frýdku Místku. Na jeho taneční lekce jste ale mohli několikrát zajít také v Praze.

Fífa mezi tři nejlepší písničky uplynulého roku zařadil dva hiphopové songy a jednu písničku na House Dance. Jeho favoritem se v uplynulém roce stal především ukrajinský beatmaker Eugene Ignatenko, který hudbu produkuje pod označením jk a postaral se např. o remix singlu Milkshake od Kelis.

jk – IBTY

jk · tkn

Tekno, Lord Afrixana, Mr Eazi & Yemi Alade – Don’t Jealous Me

MyMixtapez · Tekno , Yemi Alade , & Mr. Eazi – Don’t Jealous Me

jk – IBTY

DJ Incredible Miha · JK – IBTY (Battle Edit)

Tomáš Fero a jeho top songy uplynulého roku

Tomáš Fero je především úspěšný freestylový tanečník, který se věnuje Hip Hopu a Floorworku. Reprezentuje crews The Zoo Clan a Art Factory Brno a jak sám tvrdí, tanec je pro něj vášeň a neskutečná zábava. Nedávno vzbudilo velký ohlas video, ve kterém na svém Instagramu radí tanečníkům, jak na bolavá kolena.

I když jsou dnešním tématem nejlepší písničky roku 2020, v jeho výběru ve skutečnosti žádný song z minulého roku nenajdete. Fero má v oblibě časem ověřené písničky a právě takové taky zařadil do svého výběru songů, na kterém se mu v roce 2020 dobře tancovalo.

Jay Sean, Gucci Mane, Asian Doll – With You

Timbaland, Magoo – People Like Myself

Rasco – Hip Hop Essentials

Nejlepší písničky roku 2020 podle Aron Mitu

Aron Tesfaye, kterou můžete znát pod přezdívkou Mitu, patří mezi přední postavy slovenské dancehallové scény. Narodila se sice v Etiopii, ale na Slovensku už tanec učí opravdu dlouho. Možná znáte její School of Dancehall, Lil´Mitu Crew nebo projekty Riddim Dance a Riddim Up!

Aron Mitu do svého výběru zařadila pochopitelně písničky, na které tancuje Dancehall. Mezi jejími nejlepšími songy uplynulého roku najdete třeba předělávku klasického hitu Ready Or Not od The Fugees, kterou mají na svědomí Rotimi a Wale.

Fireboy DML – Like I Do

Ingle Mind · Fireboy DML – Like I Do

Spice & Vybz Kartel – Turn Back Way

WBT Empire Music · Vybz Kartel ft. Spice – Back Way

Rotimi feat. Wale – In My Bed

Rotimi · In My Bed (feat. Wale)

Nejlepší písničky uplynulého roku pro Verču

Verča je lektorka ostravského Beat Upu, která od letošního roku nosí nové příjmení. A právě její svatba, která se konala 26. září, poměrně výrazně ovlivnila její hudební výběr. Mezi nejlepší písničky roku 2020 zařadila mimo jiné také song, na který tančila svůj první novomanželský tanec.

Jinak má ale ráda dancehall i funky, přesvědčte se sami …

DJ Frass, Shenseea – Good Comfort

Dancehall Vibez · Shenseea Ft DJ Frass – Good – Comfort 2020

Teddy Pendergrass – Believe In Love

Sippin Game Music · Believe In Love – Teddy Pendergrass

Kryštof – Ty a já

Podělte se o svůj hudební tip

Tanec by bez hudby neexistoval a je tedy logické, že většina tanečníků neustále nějakou novou hudební inspiraci hledá. Snad vám přišlo vhod i pár dnešních tipů. Pomoci ostatním s hledáním ale můžete i vy.

Stačí scrolovat o pár řádků níž do komentářů přidat své vlastní tipy na nejlepší písničky roku 2020. Na co se vám v uplynulém roce dobře tancovalo? Je úplně jedno, jestli půjde o hiphopový, houseový, dancehallový nebo jakýkoliv jiný song. Ostatní čtenáři budou za váš tip určitě rádi.

P.S. Hudební tipy můžete hledat i na Soundcloudu HIPHOPDANCE.CZ. Na něm najdete hudební playlisty rozdělené podle jednotlivých tanečních stylů.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.