Rubriky
Street Dance v ČR

Letošní ročník StarDance okoření tanečníci z BDS Academy

Dejv Zapletal

Osmá série v Česku velmi oblíbeného televizního tanečního pořadu StarDance aneb Když hvězdy tančí odstartuje již co nevidět. Letos ale nepůjde jen o společenské tance, novou součástí totiž bude i doprovodný projekt StreetStarDance.

Ten bude, jak už název StreetStarDance napovídá, věnovaný pouličním tanečním stylům (Street Dance). A i když jde “pouze” o internetový projekt, má na české poměry určitě velkou šanci zaujmout a zpropagovat tak taneční styly jako Hip Hop, House Dance, Dancehall, atd. mezi širokou veřejností.

Představí se tanečníci z pražské BDS Academy

Wahe, Fero, Miro, Máka & Káka, Deen, Pitkin a Andyboj. Právě tato osmička tanečníků a lektorů z pražské taneční školy BDS Academy nás spolu se svými hosty jednotlivými díly StreetStarDance provede. Ukážou nám, jak se na první pohled různé taneční styly prolínají a navzájem inspirují. Ve videích, která budou dostupná na internetu v archívu České televize jednotlivé taneční styly představí a umožní divákům si je také vyzkoušet. Už teď si do kalendáře můžete zapsat datum 12.10.2016, kdy bude zveřejněný první díl série.

StarDance – jeden z nejúspěšnějších TV pořadů

Úplně první díl televizní taneční soutěže StarDance aneb Když hvězdy tančí se odvysílal 4. listopadu 2006. Jde o českou verzi britské televizní show Strictly Come Dancing, kterou už od první řady provází dvojice Marek Eben a Tereza Kostková.

V letech 2009, 2011 a 2014 měla tato show pauzu, jinak se ale program ČT1 pravidelně každý podzim roztančí, a to s velkým úspěchem. Mezi vítěze StarDance se zařadili např. akrobatický lyžař Aleš Valenta, herec Pavel Kříž nebo herečka Anna Polívková.

V porotě v minulosti seděly takové osobonosti jako Vlastimil Harapes nebo Richard Hes. Letos se v porotě, stejně jako v předchozích dvou ročnících, představí Jan Révai, Tatiana Drexler, Radek Balaš a Zdeněk Chlopčík.

BDS Academy – jedna z nejúspěšnějších tanečních škol

Rok 2006 byl pro český tanec opravdu výjimečný. Nejen, že vznikl úspěšný televizní pořad StarDance, ale byla také založena taneční škola s názvem BDS Academy, která dodnes patří mezi absolutní špičku v ČR. V Praze ji založili slovenští tanečníci Miro Olšavský a František Bodnár, kteří se objeví i v pořadu StreetStarDance.

StreetStarDance - foto: archív ČT
StreetStarDance – foto: archív ČT
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.