Rubriky
Street Dance v zahraničí

Na Slovensku se natáčí taneční film s pracovním názvem Backstage

Dejv Zapletal

Backstage – to je zatím pracovní název nového tanečního filmu, který se v těchto dnech natáčí na Slovensku. Vzniká ve slovensko-maďarské koprodukci a premiéru by měl mít v roce 2017.

První klapka padla 17. května letošního roku v Brezovej pod Bradlom. Film natáčí dřívější dětská herečka a nynější režisérka Katarína Šulajová. Ta má zatím na svém režisérském kontě především seriály (VIP vraždy, Přešlapy, Horákovi), natočila také hiphopový videoklip Nočný let od slovenské dvojice Moja Reč. Scénář napsala Naďa Clontz podle námětu Dušana Rapoše, režiséra známého slovenského filmu Fontána pre Zuzanu.

Film vypráví příběh skupiny mladých tanečníků z malého města, kteří mají svou streetdancovou taneční skupinu a sní o tom, že jednou budou slavní a tancem si budou vydělávat. Podaří se jim dostat do populární televizní taneční soutěže, jenže právě tento úspěch je ale zároveň zkouškou jejich vzájemných vztahů.

Představí se tanečníci z The Pastels

Příznivce pouličního tance bude nejvíce samozřejmě zajímat obsazení snímku. Hlavní roli ztvární Mária Havranová, studentka VŠMU, kterou můžete znát i díky několika seriálům, studentským filmům nebo díky účinkování v divadle Andreja Bagára v Nitře. Vedle ní se na plátně objeví tanečníci ze slovenské crew The Pastels, kteří jsou známí především díky talentové televizní show Česko Slovensko má talent. Chybět pak nebudou třeba Lady Mel nebo Wahe.

The Pastels v Česko Slovensko má talent 2010

The Pastels je profesionální taneční skupina, kterou tvoří 6 tanečníků z různých částí Slovenska. Konkrétně tuto crew tvoří Ondro, Danter, Lego, Marow, Johny a Spunkey. Kluci začali spolupracovat v roce 2008. Myšlenka založení profesionální taneční skupiny vznikla při spolupráci na muzikálovém projektu. I když mají každý z nich své vlastní projekty, společně vytváří show, které uchvátily nejen v Česko Slovensko má talent. Vystupovat byli třeba i v Dubaji. V letošním roce také uspořádali letní taneční kemp s názvem The Pastels Summer Camp.

The Pastels
The Pastels
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.