Rubriky
Video

Street dance choreografie roku 2016? Máme pro vás 6 nejlepších

Dejv Zapletal

Uplynulá taneční sezóna s sebou přinesla spoustu skvělých tanečních choreografií. Pojďme si prohlédnout ty světově úplně nejlepší a nejúspěšnější street dance choreografie roku 2016.

Jako měřítko úspěšnosti nám poslouží výsledky světového šampionátu Hip Hop International. Finále této prestižní soutěže proběhlo v srpnu 2016 v Las Vegas a z velkého množství kvalifikací po celém světě se do něj probojovali opravdu jen ti nejlepší.

Hip Hop International – největší světová organizace

Hip Hop International je největší a zároveň nejrespektovanější taneční organizace věnující se street dance. Někdo možná namítne, že jde především o americkou záležitost, což do jisté míry byla pravda, ovšem v minulosti. V posledních letech se Hip Hop International tlačí do všech koutů světa. Kvalifikace již probíhají ve více než 40 zemích a na letošním světovém finále bylo možné shlédnout choreografie tanečníků 50 různých národností. O tom, že jde o mezinárodní akci se vším všudy svědčí i fakt, že v letošním roce se ani jedné taneční skupině z USA nepodařilo ani v jedné kategorii získat nejvyšší umístění.

Soutěží se ve dvou disciplínách, a to Crew (5-8 tanečníků) a Megacrew (15-40 tanečníků). Druhá z nich je věkově neomezená, Crew se pak rozdělují podle věku tanečníků na Junior Division (7-12 let), Varsity Division (13-17 let) a Adult Division (18 a více let).

Megacrew – divácky nejoblíbenější street dance choreografie

Pochopitelně nejvíce sledovanou a všeobecně nejoblíbenější disciplínou je Megacrew. Vidět 40 lidí tancovat naprosto stejně je prostě zážitek. V roce 2016 se do kvalifikačních kol v Las Vegas nominovalo celkem 56 choreografií. Pojďte mrknout na tři nejlepší z nich.

1. místo: UPeepz (Filipíny)

2. místo: Lock´n´Lol (Korea)

3. místo: Royal Family (Nový Zéland)

Crew – přehled vítězů v Junior, Varsity a Adult Division

Kromě Megacrew ale na Hip Hop International soutěží samozřejmě i “klasické” choreografie o počtu 5-8 tanečníků. Podívejte se na vítěze v jednotlivých věkových kategoriích.

1. místo Junior Division: Teenagers (Kanada)

1. místo Varsity Division: Kana-Boon! (Japonsko)

1. místo Adult Division: The Bradas (Nový Zéland)

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.