Rubriky
Reportáže

SDK Europe 2010 report

4.7. – 11.7. 2010 proběhla v Jedovnici u Brna jedna z nejproslulejších akcí Street Dance Kemp Europe 2010 …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)

4.7. – 11.7. 2010 proběhla v Jedovnici u Brna jedna z nejproslulejších akcí Street Dance Kemp Europe 2010.

Jednalo se již o 7. ročník této velmi populární taneční akce, na kterém jste mohli vidět 40 lektorů z celého světa, vybrat si workshopů, které probíhaly na 8 stagích, seznámit se s více než 2000 lidmi a navíc si užít taneční párty a atmosféru jako nikde jinde. Letošní rok byl už výjimečný tím, že na něm poprvé byl jeden z nejoblíbenějších lektorů a tanečníků Pacman (SoReal Crew / USA). Navíc jste mohli vidět Shauna Evarista (USA), Poppin Pete (USA), Superdave (USA), Terry Brooklyn (USA), Kite (JAP) a mnoho dalších … Letošní SDK Europe navštívilo přibližně o 200 lidí více než v minulém roce, z toho 1/3 čechů a zbytek tanečníku z celého světa, což mluví o velké popularitě i v zahraničí.

Celým týdnem i battlama vás prováděl speaker Luigi , kterému na pomoc přišel organizátor celé akce Fidli. Co se týče battlů, tak poušteli ty největší pecky Bj Piggo ze Slovenska, Dj Nox z ČR a Dj Lean Rock z USA. Celá organizace byla naprosto výborná a každým rokem se, jak už tanečně, tak i společensky zlepšuje.

Ve středu proběhly první battly s názvem SDK lockin´ champion a SDK house champion. Vítěze bylo v obou disciplínách určit velice těžké. V lockinu na jedné straně Yoshie (JAP) a P-Lock (FRA) … Nakonec Yoshie titul neobhájila a vyhrál tak zaslouženě P-Lock, a všem nám ukázal, kdo je v lockinu na světě nejlepší, protože jeho vstupy byly neskutečné, a nikdo z něj nemohl odtrhnout oči. Co se týče house dance, vyhrál jako snad každý rok tanečník z Japonska. Tentokrát to nebyl Hiro ale Tatsuo, který si to doopravdy zasloužil. Poté proběhla párty s názvem Old School Night, na které tanečníci a návštěvníci SDK bavili až do brzkého rána.

Ve čtvrtek se všichni mohli těšit na battle s názvem SDK hip hop champion / female. Už podle názvu je jasné, že se jednalo a battle dívek a proto se všichni muži a nejen oni měli na co těšit. Z českých tanečníků postoupila z dema Džajna (OOB US) , která předvedla skvělý výkon, ale nakonec nestačila na pozdější finalistku a vítězku Juste Debout Marthu (SWE). Finále proběhlo mezi Marthou (SWE) a Niki (SWE) … tyto dvě slečny jsou velké kamarádky, vyhrály spolu i Juste Debout, a proto si celý finálový battle užívali. Nakonec byla lepší Niki, která všechny vstupy neskutečně zabíjela a díky tomu také zaslouženě vyhrála. Poté si všichni mohli zapařit a užít si párty, jak už tomu bylo celý týden.

Pátek už byl ve znamení battlů čistě mužských , přesněji se jednalo o SDK hip hop champion / male a SDK b-boyz / 3 vs 3. V mužské kategorii se představilo více než 60 tanečníků, a proto bylo velmi těžké ty nejlepší do battlů. Nakonec to porota ve složení Rabah (FRA), Shaun Evaristo (USA) a Joseph (FRA) zvládla a mohlo se jít na věc. Česko reprezentovali Elmer (OOB US), Ondra (Dynamic), Miro (BDS), a Tommy (OOB US). Poslední zmiňovaný se dokázal probojovat do battlů, ale po velkém boji prohrál. Všichni, kdo ČR zastupovali zaslouží respekt, protože ostudu určitě neudělali, spíše naopak. Co se týče battlů, tak byly velmi zajímavé a diváci si určite přišli na své. Svou show bavili tanečníci z Francie Twins, kteří se oba do battlů probojovali. Co se týče finále, tak vyhrál zaslouženě tanečník z Francie jménem Fabrice, který předváděl takové kousky, že lidé koukali s otevřenou pusou.

Breakdance 3 vs 3 se pro hodně lidí stal velkým překvapením. Českou republiku reprezentovali Pentifull Crew, Bezmasa Crew a Suvivals. Bohužel se žádnému týmu nepodařilo probojovat do battlů, a tak se jednalo pouze o zahraniční záležitost. Ve finále se představili opravdu ti nejlepší – Francie vs USA. Po téměř čtvrt hodině vyhráli breakaři z USA a oni sami tomu nechtěli věřit. Poté pokračovala Jegermeister párty.

V pátek bylo veliké vyvrcholení celého kempu a proběhly battly s názvem SDK Europe Battle. Jednalo se o battly ve style poppin´ a poté nejočekávanější battle crew vs crew … V popingu ČR reprezentovali Wahe (BDS) , Adam (2XS) a Angelpop (Last Minute). Bohužel se nikomu nepodařil postup do battlů, jelikož konkurence byla opravdu velká. Ve finále se utkala opravdová elita. Na jedné straně Nelson (FRA) a na straně druhé Kite (JAP). O vítězi rozhodovala porota ve složení Pacman (USA) , Rabah (FRA), Shaun Evaristo (USA). Po celou dobu lidé nevydrželi sedět na jednom místě a vyskakovali ze sedadel . Po krásném battlu se z vítězství radoval Kite, který vyhrává SDK pravidelně jenom tak všem ukazuje, ze nemá na světě konkurenci.

V crew vs crew se představilo 17 skupin, z toho 3 z Česka. Respect Us, Dynamic a Charlie´s Squad. Žádná z nich však nedostala šanci v battlech.

Mezi 4 best crew se probojovali crew z Brazílie, Švédska, Japonska a Francie … pro mnohé
byl nejzajímavější battle právě mezi Francií a Japonskem, protože toto kolo bylo velmi
vyrovnané a lidé se doopravdy bavili a užívali si to. Finále nakonec probíhalo ve stejném složení jako minulý rok, tudíž mezi crew z Japonska (Kite, Hiro, Yoshie, Tatsuo, Akihico, Tomoko) a crew ze Švédska (Martha, Niki, A-Train, Markus, Razzle Dazzle). Po 6ti vstupech na každé straně porota ukázala jednoznačně na jednu stranu – Soul Sweat (SWE). Výběr Japonska tak nezískal titul 3x po sobě, jako to dokázali v minulých letech Wanted Posse (FRA).

Abych to vše shrnul na závěr. Letošní SDK se trošku lišil od minulých let a to už jen tím, že párty nebyly až tak dobré, protože hodně lidí šlo radši spát, ale tím lepší byli další den workshopy a měly vetší kvalitu. To si myslím, že je hlavní a že kvůli tomu na kemp všichni
jezdí. Organizace, jak už jsem řekl na začátku byla výborná a co se týče spokojenosti lidí, tak si myslím, že každým rokem spokojenost roste. Tento rok vadilo lidem už jen pár drobností, které si myslím, že příští rok už budou vyřešeny. Doufám, že se uvidíme příští rok
v Jedovnici u Brna na SDK Europe 2011 už po osmé.

Tento rok mohli poprvé diváci a tanečníci, kteří se nedostali na SDK, shlédnout všechny battly na internetových stránkách SDKEurope.com. Proto tak nemuseli přijít o atmosféru a o taneční výkony, a bavili se tak i z domova u monitorů. A ti, kteří to viděli poprvé určitě dorazí příští rok užít si všechno na živo a vidět vše na vlastní oči.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.

6 reakcí na „SDK Europe 2010 report“

Konalo se to v Jedovnicích! Jsou to TY JEDOVNICE,NE TA JEDOVNICE! Myslím si že to není zas až tak těžký pochopit a psát to bez chyb.

Epic : A v jakým smyslu to řekli asi netušíš co?:))
Vzhledem k tomu jaký jsou Squadron legendy oproti pockemon:) a že za 14dni stihli objet polskou soutěž-tam vyhrát 1. místo,jet dělat porotu na Outbreak a v zápětí jet a učit na sdk a ještě battlovatl tak si myslím že i když nejeli naplno tak vyhráli s velkou převahou,bboying už dávno není gymnastika ale je to tanec!!

Trošku mě tu schází report z Krumpu když je to teda SDK Europe 2010 report…

Hele Squadrom to mají vše pod palcem takže i kdyby řekni cokoliv je to pro ně normál…že styl a triky vyhraje nad powerem…měli přesilu

oni tomu sami nechteli verit…to nerikam ja ale sam to jeden breakar z USA po verdiktu poroty rekl….doslova : what the fuck?? we are winner? jinak bych to nenapsal kamo :))

Vyhráli breakaři z USA a oni sami tomu nechtěli věřit —- co je to za kec ?páánebože! Viděl jsem to finále a je to tam jasný uplně že vyhrajou Squadrom když odjedou víc než jen 2poweristy z Pockému a lillou, který taky nebyl nijak ohromny…

Komentáře nejsou povoleny.