Rubriky
Reportáže

Tanec na Hip Hop Jamu 2010 z pohledu organizátora

V pátek 16. a v sobotu 17. července proběhl v rámci prestižního letního hudebního festivalu s názvem Hip Hop Jam …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)

V pátek 16. a v sobotu 17. července proběhl v rámci prestižního letního hudebního festivalu s názvem Hip Hop Jam 2010, který se konal ve Starých Ždánicích u Pardubic, nabitý hip hop dance a break dance program v adidas Originals Dance Aréně.

Aréna byla i tentokrát nabitá energickými výkony předních českých i zahraničních hip hop tanečníků a bboys. Mohli jste zde vidět, super jamy snad ve všech stylech, perfektní dema jednotlivých tanečních crew, vyhrocené battly a občas i nějaký taneční freestyle ukázky z řad některých veselých diváků. Zkrátka bylo se na co koukat.

PÁTEK 16.07.2010

V opravdu letním horkém pátku vše v adidas Originals Dance Aréně odstartovalo úderem 17. hodiny bboy jamem, po kterém následoval první battle této taneční akce, a to popping 1vs1. Ve finále se proti postavili Malej Nigga (Last Minute) a Majkl (The Next Movement).

Následoval hype battle 1-3vs1-3 na opravdu old school pecky, ve kterém se do finálového battlu dostali tanečníci Alyaschca Crew a The Next Movement.

Po krátké přestávce přišel styl, který se momentálně v republice rozšiřuje obrovskou rychlostí – waacking 1vs1 (ve finále proti sobě nastoupily Hanka z High Edition s Aličkou z AC). Po holčičím svůdném battlu začala adidas Originals Dance Aréna trochu praskat ve švech, protože na řadu přišel očekávaný bboy battle 1vs1, bylo se opravdu na co koukat již při nahecovaných demech. Do finále se nakonec přes všechny bboys probojoval Siňor z Beat Up Brno a proti němu nastoupil zahraniční bboy z Francie Charlee, který po opravdu hustém battlu nakonec právem zvítězil.

Během nabitého programu, který se schyloval ke konci patečního dne, došlo i na krump session, ve které jste mohli vidět špičku toho, co nám tato agresivnější taneční scena v ČR momentálně nabízí. Bylo se na co dívat, arm swingy a emoce lítaly všude kolem.

Poslední battle pateční adidas Originals Dance Arény byl ve znamení hip hopu 2vs2. Finále tohoto battlu bylo nakonec pouze mezi kluky (Adam / Filos vs Potkis / Majkl). Soutěž končila okolo 22. hodiny a všichni tanečníci se rozprchli objevovat krásy Hip Hop Jamu, jako bylo v ten večer například vystoupení Rytmuse či DJ Premiera.

SOBOTA 17.07.2010

Sobota byla ve znamení nahnutého počasí, které nakonec bylo shovívavé a nechalo nás tancovat skoro až do samotného konce. Arénu otevřel funky jam okolo 15. hodiny.

Následoval první battle sobotního dne – locking 1vs1 (finále Majkl a Spy Roby). Poté přišel na řadu opět tvrdší oříšek v podání krump battlu 1vs1 (finále bylo ryze rodinného charakteru v podání Union Runners, a to Straight Danger vs Snipee). Battle byl velice náročný a nakonec se ruka porotce Adama Klempára otočila na stranu Snipeeho (Union Runners), který byl na tom v ten den silově lépe, než vynikající krumper Dave (Union Runners).

Pro odlehčení následoval house battle 1vs1, který měl suverénně nejvíce účastníků. Snad něco okolo 35 dancerů se mělo chut utkat o titul Hip Hop Jam housera 2010. Po demech a zajímavých battlech, kde každý ukázal své pojetí housové muziky, se až do finále dostali finalisté Beat Streetu v house dance Deen a Wahe z BDS Academy.

Po pohodové housové muzice přišli na radu opět boyové, aby se utkali v bboy battlu 3vs3. Tyto battly byly nejvíce očekávané z dvoudenního tanečního all styles programu. Účastníků bylo opravdu dost, a po vyhrocených battlech se do samotného finále dostali borci Siňor, Tomík a František z Bezmasa Crew. Proti nim se postavili tvrdí borci z francouzské bboy crew. Tento battle byl nejvyhrocenějším battlem ze všech. Mohli jsme vidět množství nejtěžších power moves, salt, přemetů a podobných vychytávek. Po neskutečném boji nakonec zvítězili kluci z Bezmasa Crew – obrovská gratulace a respekt pro ně! Kluci si odnesli šek v hodnotě 500 EUR.

Diváci se postupně uklidnili a připravovali se na dema jednotlivých crew. Na řadu se totiž dostal poslední bod programu, a to crew battle ve street dance. Po krásných demech různých tanečních pojetí (například doslova baletní vystoupení kluků z Charlies Squad, kteří tančili v dešti na opravdu kluzkém povrchu, ale nevzdali to), se nakonec pro náhlou nepřízeň počasí podělili o šek v hodnotě 500 EUR semifinálové crews (High Edition, BDS Academy, Alyaschca Crew, Charlies Squad). Gratulace.

Počasí nabralo takové obrátky, že se vše rychle ukončilo a všichni spokojeni tanečníci se šli bud bavit do nějakého krytého party stanu, nebo unaveni po dvou dnech trsání naskákali do svých aut a jeli každý svou cestou. Všichni finalisté jednotlivých tanečních stylů si odnesli značkové oblečení od společnosti adidas Originals, která tuto akci sponzorovala.
Za DJ pultem jsme hlavně viděli DJ Rockstara, který celou adidas Originals Dance Arénu provázel.

Atmosféra na letošní adidas Originals Dance Aréně na Hip Hop Jamu 2010 byla nadupaná a zároveň přátelská, stejně jako celý Hip Hop Jam.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.