Rubriky
Rozhovory

Twins: Nejdůležitější je radost z tance

Příští týden Českou republiku navštíví ikony francouzského pouličního tance, dvojčata Les Twins. Je proto nejvyšší čas jim položit pár otázek …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Les Twins
Les Twins

Příští týden Českou republiku navštíví ikony francouzského pouličního tance, dvojčata Les Twins. Je proto nejvyšší čas jim položit pár otázek …

Českým tanečníkům jste známí především od Juste Debout 2008. Určitě ale tancujete už delší dobu. Kdy a jak jste s tancováním začali? Tancujete oba stejně dlouho?

Začali jsme tancovat již velice brzy, naše rodina nám dávala hudbu a učili nás kroky, které jsme opakovali. Spousta členů naší rodiny také tancuje a díky nim dnes tancujeme my, protože nám z tance udělali vášeň a dodali nám chuť pokračovat.

Co považujete za svůj největší dosavadní úspěch?

Úspěchů je více, ale nejvíce si vážíme úspěchu na Juste Debout 2008. Získali jsme také titul vicemistrů světa a musíme zmínit i Incroyable Talent – pořad vysílaný na kanále M6, který nám otevřel dveře divadla Trevise v Paříži. V červenci 2009 jsme pak také dělali Avignonský festival (le Festival d’Avignon), který byl každý den vyprodaný. A našim velkým úspěchem je samozřejmě také respekt tanečníků a světa tance.

Jak byste shrnuli své účinkování v Incroyable Talent? Co vám to dalo nebo vzalo, v čem je to zajímavá zkušenost?

Incroyable Talent byl neopakovatelný zážitek, tento pořad nám přinesl slávu a důležitý mediální zájem. A také jsme získali spoustu profesionálních kontaktů …

A nějaké zajímavé zážitky z natáčení?

Zajímavé bylo, jaká se během pořadu se mezi účastníky vytvořila pouta. Velmi dobře tam fungovala spolupráce a vzájemná podpora jak mezi účastníky, tak členy produkce.

Jak byste popsali taneční styl twins style, který budete zanedlouho učit mj. v České republice?

Twins style je taneční styl, který dává chuť tancovat. Naším cílem je osvobodit tanečníky od předsudků, že tanec musí být takový či makový (prostě nucený). Na našem workshopu se naučíte kroky nebo choreografie našeho stylu, ale s vaším vlastním pojetím, protože je důležité přizpůsobit si pohyby tak, aby vám vyhovovaly a abyste byli originální. Je nám potěšením učit ostatní tancovat a milovat tanec. Radost z tance je to nejdůležitější.

Na závěr důležitá otázka. Jak vás od sebe vlastně rozeznáme? :-)

Takže, jak se rozlišujeme … Larry & Laurent, Laurent & Larry – no poznáte nás už podle vzhledu přece :-) Ve skutečnosti jsme si velice blízcí, jsme k sobě pozorní a dopředu si vyjasníme své chyby a s jejich pomocí se budeme každý den vyvíjet a budeme stále lepší :-)

Díky za rozhovor a těšíme se na worskhopy v ČR!

Pokud na workshopy ještě nejste zaregistrovaní a přitom si nechcete nechat ujít tuto jedinečnou příležitost, přihlašte se co nejdříve, workshopy i uzávěrka registrace se blíží. Zatancovat si můžete v sobotu 14. listopadu 2009 v Ostravě (klub Akcent) nebo 15. listopadu 2009 v Praze (Dance Station). Kompletní informace a registrační formulář najdete na twins.hiphopdance.cz.

Les Twins workshops
Les Twins workshops
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.

1 komentář u „Twins: Nejdůležitější je radost z tance“

Na workshopu jsem byla a byl parádní!!! Doufám, že kluci zase přijedou. Jsou to borci:-D:-)

Komentáře nejsou povoleny.