Rubriky
Reportáže

Jaký byl víkend s Les Twins

Tři měsíce příprav, stovky odeslaných mailů, hodiny strávené reklamou, dny plné nervozity, a pak 72 hodin s Twins a vše je za námi …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)

Tři měsíce příprav, stovky odeslaných mailů, hodiny strávené reklamou, dny plné nervozity, a pak 72 hodin s Twins a vše je za námi. Jaký byl víkend s nimi? Co říkali o českých tanečnících? Líbilo se jim tady? Pokud vás tohle zajímá, tak čtěte dál.

V pátek ráno, když jsem je vyzvedávala na letišti, tak jsem měla za sebou první noc, kdy jsem samou nervozitou nemohla spát. Zvládnu to? Domluvím se? Budou fajn? Bude na letišti vše v pořádku? Hlavou se mi honila spousta myšlenek. Když mi pak po sedmé hodině ranní přišla sms od jejich manažerky, že už jsou na letišti, řekla jsem si: „Tak holka, a je to tady.“

Asi ve čtvrt na jedenáct vyšli ze dveří v příletové hale na Ruzyňském letišti dva vysocí absolutně stejní týpci s afrem, neuvěřitelně oblečení a s brýlemi na očích. Nešlo nepoznat o koho se jedná. To jsou určitě oni! Nasadili obrovský úsměv, objali mě na uvítanou a já jsem hned věděla, že tenhle víkend bude stát za to.

Nasedli jsme do auta a vyrážíme směr Ostrava. Cestou jsme se stavili na oběd, a měli byste vidět, jak na ně všichni koukali. Pak Larry prohlásí: „Tady jsou všichni nějak vysocí, jsme zvyklí, že ve Francii jsou všichni mnohem menší.“ Večer jsme pak šli na Stodolní, kde jsme si to velice užili, a ráno první workshopy.

„V devět vás vyzvednu.“ Myslíte, že to bylo možné? Samozřejmě ne, a tak dorážíme do tanečního studia až přesně na čas a Twins rovnou začínají. Všichni nervózně postávali, ale hned po prvních pěti minutách z nich opadla veškerá nedůvěra. Twins style, který učili jako první nejde ani popsat, jelikož to byla absolutně nezapomenutelná zkušenost a na to se ostatně můžete podívat sami na videích. Pak přišel hip hop, který učil jenom Laurent, ale se stejným nasazením a pro ně typickou dávkou vtipu. Po workshopech rozdali spoustu úsměvů na fotky a pak vyjíždíme opět směr Praha.

Další tří hodinová cesta s našim řidičem, kterého přezdívali Schumacher. Tady pak směřujeme do pražského klubu P.M., kde je čeká show a battlování. Viděla jsem snad všechny jejich show, ale na živo je to milionkrát lepší! Naprosto nepopsatelné a musíte si to zažít. Ti, co byli v klubu ví, o čem mluvím. A Twins hrozně chválili publikum, že byli skvělí a vytvořili obrovský kotel!

Účastnili se také battlu, který vyhráli, ale zachovali se velice mile. Řekli, že to tady nepřijeli vyhrát a ceny by měli zůstat v České republice, a tudíž putovaly do rukou Andyho a Deena z pražské BDS Academy.

V battlu se mimo jiné setkali s dvojčaty Mákou a Kákou, což byla velice zajímavá podívaná, a nebo s Nobru a Džajnou. Tento battle byl obrovský zážitek nejen pro diváky, ale i samotné Twins. Po jeho skončení říkali, že měli trochu strach z toho, jak proti nim vystupovali a někdy nechápali, co dělají, protože zástupci Out Of Bounds se chovali až docela agresivně.

Druhý den jsem se jich ptala, co si myslí o českých tanečnících a jejich názor byl asi tento:

„Byli jsme překvapeni, jelikož jsme čekali, že úroveň v Česku nebude nic moc. Opak je ale pravdou, jsme nadšení. Tanečníci měli velkou zásobu dobrých prvků apod., ale chybí jim jedna věc, a to být mnohem víc CRAZY! Pokud to do sebe dostanou, budou pak schopni předvádět takové věci, jaké jsme ani ve Franci ještě neviděli.“

Takže Češi, odvažte se!

lestwins

Na druhou stranu se jim zásadně nelíbila jedna věc, a to kouření v klubech. Lidi ale ani přes opakované upozornění, že se během battlu nekouří, které pronesl i sám Larry, nic nepochopili. Twins jsou totiž zásadně proti kouření a alkoholu!

Nedělní workshopy v Praze byly skvělé a oba byli velice spokojení. Dorazila spousta tanečníků a tím pomohli utvořit moc dobrou atmosféru, která je nadchla. Učili opět Twins style, který nebyl o nic míň lepší než ten sobotní, a poté učil jenom Larry. Jeho workshop byl skvělý, i když musím uznat, že choreografie byla na pohled docela těžká a velice rychlá. Však posuďte sami podle videí.

Pak už nás čekalo zase jen tisíc fotek, oběd a byli jsme na letišti. Tady posledních pár fotek pro nás, spousta ukázaných videí, scének a už stojíme před odbavením a zbývá pár minut před odchodem do gatu. Rozloučení, poslední objetí, slova díků a zamávání a už se nám ztrácí z očí. V tom si uvědomím, že už je všechno za mnou. Dopadá na mě obrovská únava, ale zároveň naprostá spokojenost, že vše dopadlo, jak mělo!

Na závěr bych chtěla moc poděkovat všem, kteří dorazili na workshopy, do pražského klubu P.M., kteří se podíleli na tomto víkendu, Barbaře a samozřejmě TWINS! Byl to neuvěřitelný víkend.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.