Rubriky
Profily

The Waacktitioners

The Waacktitioners je první crew věnující se waackingu v Anglii, která je spojena právě láskou k tomuto tanečnímu stylu, kultuře a módě …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Radka Lišková
Latest posts by Radka Lišková (see all)
The Waacktitioners
The Waacktitioners

The Waacktitioners je první crew věnující se waackingu v Anglii, která je spojena právě láskou k tomuto tanečnímu stylu, kultuře a módě.

Crew byla založena v roce 2009 (objevena B-Better, Kumari Suraj, Wackeisha) a od této doby The Waacktitioners šíří waackingové umění a kulturu po celém světě, ať už svými workshopy, účinkováním v battlech či různými vystoupeními – například na UK Hip Hop Championships, Move It, London Fashion Week a samozřejmě na party.

Členové The Waacktitioners se učili od nejlepších – Tyrona Proctora, Anny Sanchez, Ause Ninji, Archie Burnetta a Kumari Suraj.

Tanečníci z crew tvrdí, že waacking je pro každého. Oni sami pocházejí z nejrůznějších míst a mají za sebou mnoho tanečních stylů – popping, breaking, vogue, house, latinskoamerické tance, klasické tance, balet či jazz.

Členové:

Bailey-Rae začala s tancem již ve svých 4 letech. Věnovala se a soutěžila v disco tanci, společenských a latinskoamerických tancích. Ve svých 17 letech se přestěhovala do Londýna, kde navštěvovala The Italia Conti Academy of Theatre Arts. Během studií objevila hip hop, který ji uchvátil.

Bailey Rae
Bailey Rae

IMak pochází z Londýna a tanec objevil při svých studiích. Měl možnost trénovat s nejlepšími tanečníky a choreografy. Začal s b-boyingem, poté přesedlal k latinskoamerickým tancům, později k dalším stylům street dance a také k baletu a jazzu. Spolupracoval s mnoha známými osobnostmi a nyní jako člen The Waacktitioners působí jako lektor.

Imak
Imak

Kleio tancuje od svých 3 let balet a jazz. V Londýně, kam se přestěhovala, absolvovala The Italia Conti Academy of Theatre Arts. V letech 2009 a 2010 trénovala v Los Angeles v The Millenium Dance Complex a Debbie Reynolds Studios, kde se zamilovala do hip hopu a poprvé objevila waacking. Účastnila se mnoha show a spolupracovala s mnoha umělci a pracovala také jako choreografka. Jako jeden ze zakládajících členů The Waacktitioners vystupovala s touto crew na různých akcích, jako např. Serious About Street Dance, Move It, Live Vibe, Dancers Delight, UK Hip Hop Championships, B Supreme, Stylefest, Breakin’ the Bay, House Dance UK a další.

Kleio
Kleio

Lady Venus pracovala jako asistentka choreografa ve známé soutěži So You Think You Can Dance Australia. Tancovala s umělci, jako např. Madonna, Lady GaGa, The Wanted, Natalie Imbruglia a další. V New Yorku trénovala s Tyronem Proctorem, učila se od Archieho Burnetta, Princess Lockeroo a mnoho dalších.

Lady Venus
Lady Venus

Mademoiselle Ginger je napůl Američanka a napůl Francouzka. Když se přestěhovala do Londýna, začala tancovat jazz, balet a tap s Gemini Dancers. Později objevila hip hop. Dostala mnoho příležitotí vystupovat v cizině i v televizních show. V roce 2009 objevila waacking a poté se připojila k The Waacktitioners. V B.Supreme Waacking battlu to dotáhla až do finále a ve WAAVO vol.4 zvítězila.

Mademoiselle Ginger
Mademoiselle Ginger

Miss Eleanor se již od svých 4 let aktivně věnuje tanci a hudbě. Účastnila se mnoha show a akcí, jako např. Love Box Festival 2011, Move It, UK Hip Hop Championships, House Dance UK a další. Věnovala se také contemporary a hip hopu. Waackingu se věnuje od roku 2009 a umění waackingu se učila od Tyrona Proctora. Byla ovlivněna také hip hopem, housem, poppingem a voguem a osobnostmi jako Budha Stretch, Princess Lockaroo, Shabba Doo, Aus Ninja, Kumari Suraj.

Miss Eleanor
Miss Eleanor

O´Rouge, známá také jako Red Fox, byla součástí Boy Blue Entertainment od roku 2001, kde měla spoustu možností ke svému rozvoji. Od 2009 tancuje waacking a s The Waacktitioners absolvovala mnoho vystoupení.  O´Rouge vystupovala také v Saddlers Wells, Theatre Royal Stratford, Stratford Circus, Barbican Theatre, The Peacock Theatre či Leicester Square.

O´Rouge
O´Rouge

Paris se věnovala hip hopu, nyní se však plně zaměřuje na waacking a popping. Účinkovala v různých filmech, vystupovala v mnoha show.

Paris
Paris

The Prince of England cestoval po světě, kde sbíral zkušenosti hlavně na jamech, battlech a party. Učí na workshopech po celé Anglii, ale nejčastěji ho můžete potkat v clubu na nějaké party.

Prince Of England
Prince Of England

Scribbles se vždycky chtěla stát hvězdou, a tak navštěvovala každý dramatický kroužek či kurzy divadelního herectví. Když se konečně dočkala svého prvního velkého vystoupení, byla zklamaná, jelikož vystoupení nedopadlo podle jejích představ. Po tomto fiasku přehodnotila svou kariéru herečky a rozhodla se pro působení v cirkuse, poté propadla vaření, také byla krátce v zoo a nakonec zakotvila v místním tanečním studiu. Tancovala balet, modernu a jazz, později propadla hip hopu a vyhrála stipendium na tancování v idance studiu. Učila se mnoha stylům street dance a vystupovala se svou skupinou na mnoha místech, např. v San Diegu. Poté začala učit děti v tanečním studiu. Později objevila waacking, který si oblíbila také díky hudbě. Připojila se k The Waacktitioners a těší se na získávání dalších zkušeností.

Scribbles
Scribbles

Supple je talentovaný choregraf, umělecký ředitel TV show Got To Dance. Vystupoval na tour s Destiny´s Child, také s Janet Jackson, Madonnou, pracoval jako choreograf s Jamiroguai, M.I.A., Chemical Brothers, Lily Allen a dalšími hvězdami.

Supple
Supple

Tin Mantis známý jako b-boy a šéf B-Better hip hop education company. Prostřednictvím B-Better hip hop education company pozval na workshop Frankie Douglas z The Waackers a skupina The Waacktitioners se zrodila! Účastní se mnoha diskuzí, soutěží a propaguje tak waacking. Je jedním z organizátorů WAAVO  – mezinárodní waackingový a voguový jam, mimojiné je pořadatelem mnoha prestižních tanečních akcí.

Tin Mantis
Tin Mantis

Disco-Z je DJ patřící k The Waacktitioners, známý také jako Zulu Dj.

The Waacktitioners
The Waacktitioners

The Waactitioners se stali 17. července 2011 vítězi Beach Battle UK 2011.  Crew se účastnila letošního Love Box Festivalu, který se koná každoročně ve Victoria parku vždy tři dny. Na letošním festivalu se objevily hvězdy jako Snoop Dogg, The Wombats, Scissor Sisters a také The Waacktitioners! Předvedli velkolepou show a byli pozváni, aby vystupovali na hlavní stagi.

Pokud se chcete o The Waactitioners dozvědět víc, koukněte se na jejich webové stránky www.waactitioners.co.uk nebo se k nim připojte na Facebooku.

Jejich videa můžete zhlédnout na Youtube.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.