Rubriky
Hudba

MTV již třicet let s námi

Kdo by neznal hudební televizi MTV. Ale víte, že značka MTV (Music Television) slaví v těchto dnech své třicáté narozeniny? Tento program se totiž …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Dejv Zapletal
MTV
MTV

Kdo by neznal hudební televizi MTV. Ale víte, že značka MTV (Music Television) slaví v těchto dnech své třicáté narozeniny? Tento program se totiž na amerických obrazovkách objevil přesně 1. srpna 1981 a v hudebním průmyslu způsobil doslova revoluci. Velký vliv měl ale i na taneční komunitu, s trochou nadsázky totiž můžeme říct, že díky MTV se stali slavnými Michael Jacskon i Jája Vaňková.

Její vysílání symbolicky odstartoval klip k singlu Video Killed The Radio Star od The Buggles.

MTV se za třicet let své existence výrazně změnila a také bohužel velmi ztratila na své popularitě. Důvod je jednoduchý, dříve tu nic podobného nebylo, dnes musí MTV čelit několika dnes už mnohdy úspěšnějším hudebním stanicím. Navíc to byla právě MTV, která se z čistě hudebního kanálu během posledních let vyprofilovala jako lifestylová stanice plná módy, drbů, seriálů pro teenagery, atd. Hudby přitom výrazně ubylo, což jí vyčítá mnoho kritiků. V současné době za úspěšné a kvalitní formáty na MTV považují pouze America´s Best Dance Crew a Pimp My Ride.

Právě za televizní taneční soutěž America´s Best Dance Crew ale může být taneční komunita velmi ráda. Tato show totiž velmi proslavila nejen jednotlivé taneční skupiny (JabbaWockeeZ, Super Cr3w, Quest Crew, We Are Heroes, Poreotix, I aM mE), ale zase o kus více proslavila pouliční tanec mezi širokou veřejností.

Vraťme se ale do dob minulých, kdy MTV produkovalo jednu hudební hvězdu za druhou, vznikla díky ní nová profese VJ (video deejay) a z obrazovky se na nás smály moderátorky jako Eden Harell nebo Jenny McCarthy.

Víte, že následující videoklipy vděčí za svou dlouhodobou slávu MTV?

http://youtu.be/UaIOilmo9z4

http://youtu.be/FWOsbGP5Ox4

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.