Rubriky
Street Dance v ČR

Bruk Out: první dancehall akce v ČR

V sobotu 12. listopadu jsme byli svědky první čistě dancehallové akce v ČR. Akci s názvem Bruk Out pořádala Adéla Tomešová ve spolupráci s taneční skupinou …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Radka Lišková
Latest posts by Radka Lišková (see all)
Bruk Out
Bruk Out

V sobotu 12. listopadu jsme byli svědky první čistě dancehallové akce v ČR. Akci s názvem Bruk Out pořádala Adéla Tomešová ve spolupráci s taneční skupinou T-Bass v Hradci Králové.

Akce probíhala v bývalém kině Mladých a začínala už v 15.00 hodin. Porotcování se ujaly Káka z BDS Academy, která se v poslední době věnuje hodně dancehallu, olomoucká tanečnice Janča, která se vzdělává na workshopech se zahraničními tanečníky, a nakonec Suzi z Born To Dance z Polska, věnující se hlavně Dancehall Queen.

Do dancehallového battlu bylo přihlášených 20 dvojic. Battly probíhaly rovnou, žádná dema se nekonala. Do semifinálových battlů se probojovaly Helča a Nelča (T-Bass), Míša a Simča (Olomouc), Helča a Jarina (BDS Academy) a Raduš a Teresa (Olomouc). Výkony tanečnic byly vyrovnané, nicméně ve finále se proti sobě postavily Helča a Nelča (T- Bass) a Helča a Jarina (BDS Academy). Vítězkami se nakonec staly holky z BDS Academy Helča a Jarina, které obdržely první cenu v podobě balíčku s exotickým ovocem a pohár.

Ve finále dancehall queen contestu se utkaly KateZee z Born To Dance a Naty z T-Bass. Výkony byly taktéž velice vyrovnané a o vítězce rozhodli diváci svým potleskem. Korunku dancehall queen contestu a pohár si nakonec odnesla Naty z T-Bass.

Celou akcí prováděl Mandy, který svým vtipem bavil všechny návštěvníky i tanečníky akce. Za mixážní pult usedl DJ S-feelin aka Sanchez. Během akce byla možnost vyzkoušení nejrůznějších míchaných drinků u přistavěného pultu, kde měl své působiště barman Tomíno.

Během celého odpoledne byla úžasná atmosféra, diváci podporovali své favority a tanečníci se snažili ze sebe vydat to nejlepší a ukázat, co umí. Kromě battlů jsme zhlédli také několik vystoupení. Jako prvním patřil parket Yaye Oye Africa, kteří předvedli původní západoafrický tanec a hráli na nástroje, jako např. djembe, basové bubny, balafon pod vedením Tomáše Vrabce. Druhé vystoupení si připravili členové T-Bass pod vedením Adély Tomešové. Tanečníci velice energicky zatancovali připravenou choreografii – mix dancehallu a zouku. Poslední showcase patřilo charizmatickým tanečnicím z Prahy – Káka (BDS Academy), Máka (BDS Academy), Martina Pirná a Týna Klasová, které si pro diváky připravily dancehallovou show. Samozřejmě nechybělo ani showcase poroty – Káka (BDS Academy), Janča (OL) a Suzi (Born To Dance).

Myslíme si, že se akce vyvedla, a doufáme v její brzké pokračování. Brzy se můžete těšit také na videa z této akce.

Bruk Out
Bruk Out
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.