Rubriky
Profily

Laure Courtellemont

Laure Courtellemont je jedna z nejuznávanějších tanečnic. Jezdí po světě se svým projektem Ragga Jam a šíří svou lásku a pohled na tanec……

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Radka Lišková
Latest posts by Radka Lišková (see all)
Laure Courtellemont
Laure Courtellemont

Laure Courtellemont je jedna z nejuznávanějších tanečnic. Jezdí po světě se svým projektem Ragga Jam a šíří svou lásku a pohled na tanec.

Laure se narodila v Toulouse ve Francii. Tancovat začala už jako malá ve svém pokoji, ze kterého si udělala své “taneční studio”, kde dlouhé roky trénovala a hledala sama sebe. Pracovala na svém vlastním vyjádření tance, až poté teprve začala pilovat techniku. Tancovala a vzdělávala se i během svých studií na škole.

V roce 1996 vytvořila svůj vlastní styl, projekt Ragga Jam, kde spojila své  vnímání dancehallu s hip hopem. Sama  říká, že  Ragga Jam je součástí její osobnosti.

Laure Courtellemont
Laure Courtellemont

Ragga Jam a vůbec dancehall začíná být ve světě více a více oblíbený. Laure věří, že je to sílou této kultury, jejími kořeny, které dřímají v každém člověku.Laure se snaží svým tancováním spojit lidi dohromady, ukázat, že nezáleží na barvě pleti či náboženské víře. Chce udělat lidi šťastné, chce jim ukázat krásu tance.

Laure začala učit v Paříži, kde potkala Stellu Diblik, která se stala její agentkou a umožnila jí cestovat po světě a učit. Poté ji David Fonclaund podrobil testu v Karibiku, kde měla předvést, co skutečně dokáže se skutečnými karibskými tanečníky. Spolupracovala a nadále spolupracuje s Nike v rámci projektu Ragga Jam, který přinesl projektu velkou popularitu. Laure si také okusila učit v prestižním studiu v New Yorku – v Broadway Dance Center.

Laure Courtellemont
Laure Courtellemont

Laure uskutečnila také tour v rámci Ragga Jamu spolu s dancehall tanečníkem Camronem (Camron One Shot) s názvem No Difference Tour. Laure můžete potkat na různých workshopech, ale také v Juste Debout School.

http://www.youtube.com/watch?v=QQTThmQlBXs

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.