Rubriky
Reportáže

Uzavřeli jsme třetí ročník QSZ

V sobotu 19. května 2012 proběhlo v ostravském klubu Marley dvanácté vydání street dance battlu Queens Style Zone, čímž se vlastně uzavřel třetí ročník této akce …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Queens Style Zone 12
Queens Style Zone 12

V sobotu 19. května 2012 proběhlo v ostravském klubu Marley dvanácté vydání street dance battlu Queens Style Zone, čímž se vlastně uzavřel třetí ročník této akce.

Akce jako vždy začala už dopoledne v místním Beat Up studiu, kde tradičně probíhaly workshopy s porotci akce. Tentokrát byly na programu hned čtyři a alespoň podle bezprostředních ohlasů se setkaly s velkým ohlasem. Vyučoval se house dance (BranuOne, Hip Hop Fakulta & Spirit Shop / SVK), popping (Domino, B-Fresh / CZE), vogue (Michal, Buck Waackers / CZE) a hip hop (Jasiek, Co Jest Crew & S-D-A / POL).

Samotný Queens Style Zone pak odstartoval v 17:00 v klubu Marley. Battlovalo se v kategoriích hip hop 2×2, house dance 1×1, popping 1×1 a locking 1×1, na programu byla i vogue showcase Michala Černého a svůj prostor dostal i c-walk meeting, na kterém se sešla zhruba dvacítka walkerů.

Přestože díky počasí, semifinálovému zápasu českého hokejového týmu i souběžnému konání jiných street dance akcí dorazilo do klubu o něco méně lidí, k vidění byly velmi zajímavé battly. Na Queens Style Zone opět zavítal poměrně velký počet tanečníků z Polska, kteří téměř ovládli hiphopovou kategorii, nechyběli tanečníci ze Slovenska a různých koutů ČR. Nejvíce vidět, a to především v house battlu, byli tentokrát ale tanečníci z domácí crew Roots Company.

HIP HOP 2×2
První kolo hip hop battlu proběhlo formou dem, ze kterých porota poslala 16 nejlepších párů do battlů. Dařilo se především polským tanečníkům, kteří nechali pouze jedno semifinálové místo pro české zástupce. Naopak svůj den tentokrát neměl několikanásobný vítěz QSZ LilSanTus (Beat Up), který společně s Kachnou (aka Brumbál a Bludička) vypadli hned v prvním battlu proti další ostravské dvojici z Roots Company. Celkové vítězství tedy putuje do Brna, Dedík & Padoš (B-Fresh) kromě cen od hlavního partnera akce Queens.cz získali také poukázky na Hyper Week, tedy týdenní pobyt na Sicílii společně s lektory z USA, Francie, Švédska, Německa nebo Itálie.

HIP HOP 2×2 – VÝSLEDKY
1. Dedík & Padoš (B-Fresh / CZE)
2. Polar & Luda (Co Jest Crew / POL)
3.-4. Koziol & Barszu (Check This Out / POL)
3.-4. Paulina & Marcin (Check This Out / POL)
5.-8. Gába & Jay Jay (Roots Company / CZE)
5.-8. Páťa BooBoo & Migel (Roots Company / CZE)
5.-8. Pef & Handa (OlomouCity Dancers / CZE)
5.-8. Mishulle & Locki (Roots Company / CZE)

HOUSE 1×1
Stejně jako v hiphopovém battlu, i v house dance vybrala porota z dem 16 nejlepších tanečníků, kteří se proti sobě postavili v battlech. Nejpočetnější zastoupení zde měli ostravští Roots Company, kteří obsadili tři z prvních čtyřech míst. Na příčku nejvyšší ale nestačili, tu si stejně jako v hip hopu vytancovala Dedík (B-Fresh). Stala se tak jednoznačně nejúspěšnější tanečnicí celého dne. Do nejlepší osmičky se kromě výše uvedených probojovali zástupci Street Dance Academy, Hip Hop Fakulty, Beat Upu a OlomouCity Dancers.

HOUSE 1×1 – VÝSLEDKY
1. Dedík (B-Fresh / CZE)
2. Páťa BooBoo (Roots Company / CZE)
3.-4. Denky (Roots Company / CZE)
3.-4. Migel (Roots Company / CZE)
5.-8. Ela (Street Dance Academy / SVK)
5.-8. Handa (OlomouCity Dancers / CZE)
5.-8. Lukino (Hip Hop Fakulta / SVK)
5.-8. Ox (Beat Up / CZE)

POPPING 1×1
V poppingu si postup do battlu vybojovala pouze dvanáctka nejlepších tanečníků. Dva velcí favorité – Fizzy (BreakFans) a Bart (Hollywood Stars) se proti sobě postavili už ve čtvrtfinále, což byl pravděpodobně nejlepší battle celého večera, díky lichému počtu postupujícíh a divoké kartě si ale mohli dát repete ještě ve finále.

POPPING 1×1 – VÝSLEDKY
1. Fizzy (BreakFans / SVK)
2. Bart (Hollywood Stars / CZE)
3.-4. Seňor Prego (HejSiDal / SVK)
3.-4. Hromádka Neštěstí (OlomouCity Dancers / CZE)
5.-6. Denky (Roots Company / CZE)
5.-6. Jay Jay (Roots Company / CZE)

LOCKING 1×1
Locking bohužel patří tradičně k nejméně obsazeným kategoriím, tentokrát se však počet tanečníků oproti minulému battlu zvýšil. Vítězství si tomto funkovém battlu vytancoval jediný zahraniční zástupce, a to Ryba (Co Jest Crew).

LOCKING 1×1 – VÝSLEDKY
1. Ryba (Co Jest Crew / POL)
2. Hromádka Neštěstí (OlomouCity Dancers / CZE)
3.-4. Páťa BooBoo (Roots Company / CZE)
3.-4. Denky (Roots Company / CZE)
5.-7. Richie (… / CZE)
5.-7. Kwa Kwa (Roots Company / CZE)
5.-7. David (Roots Company / CZE)

C-WALK MEETING
C-walk meeting probíhal jako klasický jam, ovšem postoupili z něj čtyři nejlepší tanečníci, kteří se následně utkali o přízeň publika. Nejúspěšnějším walkerem se na Queens Style Zone stal Yphom, který si odnesl věcné ceny od partnerů akce.

C-WALK MEETING – VÝSLEDKY
1. Yphom
2.-4. Fortty
2.-4. Extreme
2.-4. Pointy

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.