Rubriky
Street Dance v ČR

Soutěž street dance choreografií World Of Dance je v Evropě, čeští tanečníci byli u toho

Dejv Zapletal

Turné mezinárodní taneční soutěže choreografií zaměřených především na street dance World Of Dance je v Evropě. Každý rok probíhá poměrně rozsáhlý systém kvalifikací, v rámci kterého se uskuteční 14 preselekcí přímo v USA a cca 20 dalších preselekcí v dalších zemích. Nejblíže České republice probíhají kvalifikace v Německu, Holandsku, Itálii, Belgii nebo Francii. Absolutní finále je v letošním roce naplánováno na 16. srpna 2015 v Los Angeles (USA).

Německá kvalifikace proběhla minulý víkend v Berlíně a protože je to opravdu “za humny”, nechyběli u toho ani čeští tanečníci. Významnou stopu tu zanechala především Zizoe (Dance Academy Prague), ta zvítězila v House Dance battlu 1×1, který probíhal v rámci doprovodného programu.

WORLD OF DANCE GERMANY 2015: HOUSE DANCE 1ON1 FINAL BATTLE

Ani na hlavní stagi ovšem nechybělo české zastoupení. Do Berlína si totiž udělali výlet tanečníci z Projekt AWA, který nedávno oslavil své třetí narozeniny. Podívejte se na jejich krumpovou choreografii, ale také na absolutní vítěze – The First Crew z Ruska.

WORLD OF DANCE GERMANY 2015: PROJEKT AWA

WORLD OF DANCE GERMANY 2015: 1ST PLACE – THE FIRST CREW

Začátkem dubna letošního roku zavítalo turné World Of Dance také do francouzského města Grenoble. Na “domácí” kvalifikaci pochopitelně nemohli se svou show chybět dvojčata Larry & Laurent Bourgeois, kteří jsou po celém světě známí jako Les Twins. Své vystoupení, které se vždy těší velkému zájmu, tentokrát k překvapení všech obohatili také o rapovou část. Že by se tedy Les Twins jako slavní tanečnici, choreografové a modelové vydali také na dráhu MCingu? :) Posuďte sami …

WORLD OF DANCE FRANCE 2015: LES TWINS

Zizoe | World Of Dance Germany 2015

Les Twins

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.