Rubriky
Rozhovory

Queen Snipee: Pomáhá mi, když při battlu cítím podporu od zbytku crew

Energický taneční styl krump je v České republice relativně novou záležitostí. HipHopDance.cz pro vás exkluzivně vyzpovídalo …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)

Energický taneční styl krump je v České republice relativně novou záležitostí. HipHopDance.cz pro vás exkluzivně vyzpovídalo tu nejlepší krumperku, jakou v České republice můžete najít, čtrnáctiletou Michaelu Suchou a.k.a. Queen Snipee.

Union Runners
Union Runners

PROFIL

Jméno: Michaela Suchá
Datum narození: 3.9.1996
Dance name: QueenSnipee
Dance crew: Union Runners

ÚSPĚCHY

1. místo – Queens Style Zone 6 – krump battle
1. místo – MČR 2008 – 2 vs2 DVK
1. místo – MČR 2008 – sólo DVK
1. místo – MS v disco show formacích (2004 / Brno)
1. místo – ME v hip Hop formacích (2005 / Brémy)
mistryně ČR v battlech crew vs. crew 2009 a 2010 (juniorská věková kategorie)
2. místo – AMC Battle vol. 9 – House dance (prosinec 2008)
3. místo – Battle Blue Tower – Krump (Boskovice / září 2010)
3-4. místo – SDK Battle – Krump (Jedovnice u Brna / 2010)
3.-4. místo – Bounce Battle II – Krump (2010)
účast na European Buck Session (2009, 2010 / Düsseldorf)

Union Runners
Union Runners

Ahoj :) Ve svých čtrnácti letech už toho máš za sebou tanečně opravdu hodně! Od kolika let tancuješ a jak jsi se k tanci vlastně dostala?

Tancuji od 4 let. Mamce poradila naše známá, že by nemuselo být špatné, kdybych začala tancovat v Magic Free Group.Tak jsem se přihlásila a začala jsem tancovat (discoshow formace).

Od té doby tancuješ stále? Nebo jsi měla nějaké přestávky? Jakou cestou jsi se vůbec dostala od disco formací ke krumpu?

Ano, tancuju stále. Pouze v osmi letech jsem změnila skupinu, přestoupila jsem do Dynamicu, ve kterém jsem se dostala k hip hopu. Začala jsem hodně jezdit na battly, které pořádal Dejv Zapletal. Zkoušela jsem všechny taneční styly – hip hop, house, lockin, aj … Neměla jsem zkušenosti a šanci postoupit, ale brala jsem to jako dobrou zkušenost a možnost setkání se skvělými tanečníky. No a jednou jsem šla zkusit i krump.

Před Vánocemi v roce 2008 jsem byla pozvána na krumpovou session do Prostějova. Ještě ten den jsem dostala nabídku stát se členem Union Runners. Od té doby jsem se svými krumpery. ..

Od kdy jsi přesně v Union Runners? Pamatuješ si, kolik ti bylo let, když jsi tancovala na svém prvním battlu a kdy a kde jsi absolvovala svůj první krump battle?

V Union Runners jsem od prosince 2008. Na prvním battlu jsem tancovala v osmi letech a tuším, že to bylo pod CDO. V krumpu jsem poprvé tancovala na AMC Battlu v Olomouci.

Kterého svého umístění si nejvíce ceníš?

Určitě vítězství v krumpovém battlu na Queens Style Zone 6. Bylo zde skvělé publikum i tanečníci. Ve finále jsem bojovala s Tiger z polské crew Top Toys.

Queen Snipee
Queen Snipee

Kdo je tvým tanečním vzorem? Tančíš teď už jen krump nebo stíháš i jiné styly?

V krumpu určitě Tight Eyez (zakladatel tohoto tanečního stylu), David Polák (Straight Danger) a samozřejmě moje UR FAM. Tancuji i jiné styly, baví mě např. house dance. Můj velký obdiv má Džajna a Nobru a velmi si vážím Bunny, Veroniky Kellerové a Dedíkové. Velký dík a respekt patří také Davidu Zapletalovi a Martinu Fiedlerovi.

Umíš odhadnout kolik hodin týdně věnuješ tanci?

V první řadě trénuji třikrát týdně s hlavní elitní složkou v Dynamicu (cca 5 hodin týdně). Co se Dynamicu týče, tak tam ještě jako asistentka pomáhám Bunny s elitní dětskou složkou, což jsou přibližně 5-6ti leté děti (2 hodiny týdně). Jednou týdně pak ještě chodím na krumpové open classy do BUPu (1,5 hodiny). Občas pak mám ještě taneční program o víkendu. Buď nějaký battle nebo vystoupení s UR.

Určitě jezdíš tancovat i v létě, jaké akce bys doporučila?

Letos již šestým rokem pojedu na Street Dance Kemp do Jedovnic u Brna. Mohu doporučit také skvělou akci Hip Hop Meeting v Třešti. Krumpeři si výborně zatancují i na soustředění pražské taneční skupiny B-Original pod vedením Michala Zvary.

Queens Snipee
Queens Snipee

Jak vidíš svou taneční budoucnost?

Mám před sebou hodně práce, ale určitě bych si ráda zatancovala v nějakém tanečním centru v Americe.

Máš i jiné zájmy kromě tance?

Když mám volnou chvilku, určitě si ráda i zalyžuji, zabruslím, baví mě tenis, florbal nebo basketbal.

Pojďme k hudbě. Co posloucháš nejčastěji? Jedná se o muziku, na kterou tancuješ? Máš oblíbené interprety,atd.? Třeba i co se týče krump vystoupení, máš nějaké tracky, které prosazuješ ve skupině, atd.?

Poslouchám ráda taneční hudbu, v poslední době se mi líbí písničky Bena Cristovaa (Míša si zahrála v novém klipu Bena Cristovaa, můžete se na něj podívat tady – pozn. redakce), výběr krumpových písniček nechávám na Straight Dangerovi.

Queen Snipee & Bеn Cristovao
Queen Snipee & Bеn Cristovao

Ještě by mě zajímaly nejbližší akce, na kterých tebe a případně i celou UR fam můžeme vidět? Co máš v plánu na následující měsíce?

S některými členy UR se chystáme na Queens Style Zone 7 (5.2.2011, info viz www.qsz.cz) do Ostravy a těšíme se na krumpové workshopy do Polska (27.2.2011). Letos bych si ráda zatancovala na akci Tanečník roku v Praze.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.

3 reakce na „Queen Snipee: Pomáhá mi, když při battlu cítím podporu od zbytku crew“

Ještě musím dodat, že mě až mrazí po shlédnutí shora uvedeného videjka, ty jo to ani není možný, Ona je fakt Gueen….. neskutečná!!!!! Co já všechno ještě nevím :-)))

No to je mazec – krásný článek, šikovná a neuvěřitelná Michaela a Bily ani nemmluvím :-)))) BIG LIKE

Komentáře nejsou povoleny.