Rubriky
Reportáže

Queens Style Zone 9: megareport

Poslední zářijovou sobotu se v ostravském klubu Marley konalo již deváté vydání úspěšného street dance battlu s názvem Queens Style Zone …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Queens Style Zone 9
Queens Style Zone 9

Poslední zářijovou sobotu se v ostravském klubu Marley konalo již deváté vydání úspěšného street dance battlu s názvem Queens Style Zone. Prestiž akce, jejíž první vydání proběhlo v září 2009, neustále stoupá, do Ostravy se již pravidelně sjíždějí top tanečncíci z Čech, Slovenska i Polska, a to rozhodně ne v zanedbatelném množství. Přesto se mezi nimi stále dokáží prosazovat i zástupci domácích tanečních skupin, což velmi výrazně posouvá severomoravskou taneční scénu.

Za gramofony se premiérově postavil slovenský Dj Shimo, stejně tak trochu netradičně celou akci speakeroval Lowa, tj. deejay několika předchozích vydání Queens Style Zone. Oba svou roli ale zvládli na výbornou. Do poroty přijali pozvání Dedík (B-Fresh), Marta (Dynamic Dancers), Boruuf (Ova), Wendy (Beat Up) a Camfi (K7 Crew).

HIP HOP 1×1

Deváté vydání Queens Style Zone zaznamenalo zatím největší počet zaregistrovaných tanečníků a nejvíce to bylo znát právě v hiphopové kategorii. Z cca 105 přihlášených jich sice nakonec dorazilo něco přes 80, i tak ale rozhodně nebyla nouze o kombinaci různých tanečních stylů a velmi kvalitní výkony. Do Ostravy dojela poměrně početná polská výprava, která nás opět chtěla přesvědčit, že s polskými tanečníky prostě musíme počítat na předních příčkách výsledkové listiny. Ukázalo se to už při demech, nejen Aga nebo Jasiek (což byli s ohledem na výsledky z minulých vydání Queens Style Zone favorité), ale i další polští tanečníci si vcelku jednoznačně řekli o postup do battlové části akce.

V demech se před porotou pravidelně střídali tanečníci z Ostravy, Brna, Vsetína, Přerova, Zábřehu, Olomouce, Vyškova, Zlína, Havířova, Hradce Králové, Prahy, Bratislavy, Žiliny, Piešťan, Trnavy, Wroclawi, Cieszyna, Poznaně, Nysy, atd. Porota to v tomto případě opravdu neměla jednoduché, a to i přesto, že se počet postupujících zvýšil z tradiční šestnáctky na 32.

Po demech následovalo 24 battlů, ze kterých vzešlo 8 nejlepších hiphopových tanečníků a tanečnic. Byli to:

– Yellow (High Edition Brno)
– Jan (Co Jest Crew Wroclaw / PL)
– Domino (B-Fresh Brno)
– Fifa (Beat Up Ostrava)
– Aga (Co Jest Crew Wroclaw / PL)
– Sparky (New Side Přerov)
– LilSanTus (Beat Up Ostrava)
– Honza (Dynamic Brno)

Po čtvrtfinálových battlech se vytvořily dvě semifinálové česko-polské dvojice. V prvním battlu nestačil Domino (Brno) na Jana (Wroclaw), v druhém si pak LilSanTus (Ostrava) neporadil s Agou (Wroclaw).

Na finálový battle, jehož vítězkou se počtvrté v řadě stala Aga, se můžete podívat. Aga tímto vítězstvím jednoznačně potvrdila pozici nejlepší tanečnice v historii Queens Style Zone a v České republice i nadále zůstává neporažena.

HOUSE DANCE 1×1

Druhou velmi zajímavou kategorií byl house dance battle. Zhruba padesátka tanečníků se porotě opět představila v demech, ze kterých byli ti nejlepší vybráni do battlů. Mezi postupujícími převažovali především zástupci dvou crew: Dynamic Brno a Roots Company Ostrava. Porota do čtvrtfinálových battlů nakonec vybrala následujících osm tanečníků:

– Romeo (New Side Přerov)
– Vikec (Dynamic Brno)
– Míša (Dynamic Brno)
– Adaš (Co Jest Crew Wroclaw / PL)
– Ewa (Co Jest Crew Wroclaw / PL)
– Vladu (Roots Company Ostrava)
– Šíma (B-Fresh Brno)
– Honza (Dynamic Brno)

Následující čtvrtfinálové battly pak určily dvojice, které proti sobě bojovaly o postup do finále. V prvním semifinálovém battlu nestačil Vladu (Ostrava) na Romea (Přerov), v druhém si pak finálovou účast zajistil Adaš (Wroclaw) na úkor Honzy (Brno).

Mrkněte na česko-polské houseové finále, ve kterém si vítězství nenechal utéct další velmi úspěšný účastník Queens Style Zone série. Romeo totiž zvítězil již potřetí.

DANCEHALL 1×1

Třetí kategorií, která budila zájem především u mužského publika, byl dancehall. Battly v tomto tanečním stylu byste v Čechách a na Slovensku hledali velmi těžko. V podstatě jedinou akcí, kde se dancehall battle čas od času objeví, je právě Queens Style Zone. Zájem ze strany tanečníků, resp. především tanečnic, je velký, na druhou stranu je nutno konstatovat, že jde o styl, který se na českém území za poslední dva roky v podstatě nikam neposunul.

I přesto však byly k vidění kvalitní a velmi osobité taneční vstupy. Kromě nakonec vítězné Háni (High Edition) vyčnívala např. Adél z Hradce Králové a je určitě třeba zmínit také největší aplaus, kterým publikum ohodnotilo vstup Domina z brněnské crew B-Fresh. Porota také musela znovu konfrontovat “české” a “polské” vnímání dancehallu, poradila si ale velmi dobře.

Podívejte se, kdo se probojoval mezi nejlepší osmičku a zhodnoťte finálový battle mezi May (Roots Company) a Háňou (High Edition).

– Suzi (Born To Dance Poznaň / PL)
– May (Roots Company Ostrava)
– Adél (Hradec Králové)
– Háňa (High Edition Brno)
– Aška (Born To Dance Poznaň / PL)
– Andy (M-Plus Olomouc)
– LilSanTus (Beat Up Ostrava)
– Mája (Dynamic Brno)

POPPING 2×2

Poslední ze čtyř kategorií byl popping battle dvojic. Šlo o nejvíce mezinárodně zastoupený battle, Čechů totiž byla na startovní listině pouhá polovina. V podstatě hned po demech vyčnívaly čtyři favorizované (a v podstatě i velmi vyrovnané) dvojice. Bylo tedy otázkou losu, a tak tedy trochu i štěstí, kdo se proti komu postaví a probojuje se do finále.

V prvním semifinále se proti sobě postavili Fizzy aka Číslo 5 žije & Wikyje (BreakFans) a Bart & Duďa (Hollywood Stars), v druhém pak Yellow & Domino (High Edition, B-Fresh) a Oldman & David (Born To Dance). Opět nabízíme pohled na nejlepší osmičku a záznam z brněnsko-přerovského finále. V něm byla úspěšnější přerovská dvojice.

– Pikol & Zao (New Side Přerov)
– Yellow & Domino (High Edition, B-Fresh Brno)
– Tomáš & Vašek (Ventil Ostrava)
– Oldman & David (Born To Dance Poznaň / PL)
– Fizzy aka Číslo 5 žije & Wikyje (BreakFans Prievidza / SK)
– Ivan & Nici (Born To Dance Poznaň / PL)
– Liggud & Dano (Chujowi Akwizytorzy Wroclaw / PL)
– Bart & Duďa (Hollywood Stars Přerov)

Součástí programu byl i hype / new jack swing jam. Stejně jako při house jamu na osmém vydání Queens Style Zone jej i tentokrát provázela naprosto skvělá atmosféra a nadšencům hip hopu z devadesátých let se ani po půlhodině nechtělo z parketu.

Deváté vydání Queens Style Zone je tedy za námi. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří do Ostravy dorazili a podpořili tak tuto svým počtem pokračování rozhodně výjimečnou akci.

Nezapomeňte, že letos budou Vánoce o měsíc dříve, protože jubilejní desáté vydání Queens Style Zone proběhne v sobotu 26. listopadu 2011. Už teď můžeme prozradit, že chystáme spoustu malých či větších překvapení, porotou počínaje, doprovodným programem konče. Více info již brzy na www.qsz.cz a www.facebook.com/queensstylezone

Na závěr dnešního reportu přidáváme zhodnocení jedné z porotkyň devátého vydání Queens Style Zone. Takto vidí poslední zářijovou sobotu Veronika Dedíková aka Dedík z B-Fresh:

Veronika Dedíková aka Dedík
Veronika Dedíková aka Dedík

“První poprázdninový Queens Style Zone se rozhodně povedl! Před začátkem akce jsem nestačila počítat ty davy lidí, Marley club byl doslova k prasknutí. Tolik přihlášených tanečníků si nepamatuji už dlouho. Bylo to opravdu náročné vybrat z takového množství to nejlepší. Každopádně bych chtěla ocenit všechny tanečníky, protože jsem zde viděla spoustu nových a šikovných tváří, kteří si to opravdu užívali a byla radost na to pohledět.

Řekla bych, že úroveň battlu byla vysoká. Co se týče hiphopu, opět mě nejvíce zaujala vítězka Aga, která je na place opravdu osobnost! Určitě bych ráda pochválila i Domina, kterého jsem v hip hop battlu neviděla už pěkně dlouho a mile mě překvapil. Co se týče house dance, tak úroveň byla pro mě trochu nižší než u hip hopu, až semifinálové battly měli opravdu vysokou úroveň. Ráda bych upozornila na Honzu z Dynamicu, který si to opravdu dával jak nikdo :)

Akce to byla opravdu kvalitní, i když dlouhá, ale to se vzhledem k počtu tanečníku dalo čekat. Rozhodně bych chtěl poděkovat organizátorovi akce a všem lidem co se na tom podíleli, protože ta atmosféra, co bývá na Queens Style Zone, není na žádném jiném battlu. Už se těším na další akci.”

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.