Rubriky
Rozhovory

Kateřina Hlaváčová: Lidé tu o vogueingu neví skoro nic

Tuto neděli 19. září 2010 proběhne v Brně konkurz do nové crew, která se bude výhradně zabývat tanečními styly …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Dejv Zapletal

Tuto neděli 19. září 2010 proběhne v Brně konkurz do nové crew, která se bude výhradně zabývat tanečními styly wacking a vogueing. Jmenuje se Wackkiki a zakladatelce této crew – Kateřině Hlaváčové – jsme položili pár otázek …

Můžeš se našim čtenářům nejdříve představit?

Jmenuji se Kateřina Hlaváčová, lidé mě často oslovují Katty nebo K.nee, jsem taková známá neznámá osoba v ČR – prošla jsem si světem, ale srdce mě vždy vrátilo zpátky do Česka, – proto píši známá neznámá. Mé působení v ČR bylo rozsáhlé, ale to nejposlednější v období 5 let bylo v Dynamicu a poté v High Edition, v posledních 2 letech jedu tak nějak na vlastní pěst a jezdím učit a stavět choreografie extérně do taneční škol, menších crew apod. Z tanečních stylů se teď nejvíce věnuji voguinu, wacku a house dance – tyhle taneční styly mě naplňují svobodou se vyjádřit, být svá a užívat si.

Kromě tance ale moji největší prioritou bylo vždy učení – způsob učení – vždy se snažím lidem předávat a ukazovat trošku jiný způsob, jak pracovat s hudbou, cítit ji a hlavně jak se otevřít a dát do toho své srdce – feeling, daný styl a práci s ním. Taneční technika je velmi důležitá, ale pokud jsou lidi, a to tady v ČR jsou, uzavření a bojí se projevit, je technika pak naprosto zbytečná. Velkou motivací mi je zpětná vazba lidí, které učím. Když vidím, jak se posunou kupředu a jak přecvaknou to megalomansky 380 voltové beatově zabíjející myšlení.

Proč ses rozhodla založit Wackkiki a co je cílem této crew?

Vzhledem k tomu, že v ČR lidé o wacku a voguinu hlavně, velmi málo ví, dovolím si říct, že skoro vůbec nic – někteří, a po pár battlech, které jsem porotcovala jsem se na to už nemohla dívat, jsem se rozhodla tohle změnit – rozhodla jsem se založit crew, která se bude věnovat výhradně tanečním stylům wacku a voguinu. Cílem tedy je přesnit informace, jak to všechno doopravdy vzniklo a jaké jsou mezi wackem a voguinem rozdíly, vyhledat lidi, kteří chtějí a mají zájem o dané taneční styly, makat na tréninkách a posouvat se kupředu. Cílem Wackkiki je a bude, jak se říká, poskládat hlavy, úhly pohledu, zkušenosti dohromady atd., navzájem se od sebe učit a tím se posouvat kupředu, trénovat a vzájemně se podporovat. Zvát lektory ze zahraničí, pořádat jam párty, battly a taneční projekty.

Prozradíš už dopředu nějaká jména, která se budou na Wackkiki podílet?

Prozradím velmi ráda :) Mým power pro tento projekt byl A.bee /Abrc – Dynamic/, kdy jsem po 3 týdnech strávených s ním na soustředění viděla velký zájem a obrovský posun kupředu. Tamara Šťepánková bude pravou rukou celé Wackkiki. Další jména budu moct zveřejnit až po konkurzu, ale už teď vím, že zájem projevilo mnoho lidí a dokonce i taneční osobnosti z tanečních škol např. Beat up, Dynamicu, a jak jsem uvedla jméno i z High Edition a další. Jsem velmi ráda, že se tyto osobnosti ozvali, chtějí být členy a příjdou na konkurz získat si post v crew – počet členů v crew z konkurzu by měl být max 10 – tak či tak počítáme, že vybereme 7 lidí a 3 náhradníky, ale trénovat bychom měli společně dohromady.

Kdy a jakým způsobem budou probíhat tréninky?

Kdy budou tréninky a kde budou probíhat, se bude vědět až po konkurzu. S vybranýma tanečníkama se společně po konkurzu budeme domlouvat na termínech /to z toho důvodu, protože teď nevíme, koho vybereme a také proto, že již v této době tanečníci mají postavený rozvrh nejen ve škole, ale také ve skupinách už jsou dány tréninky/. V našem zájmu bude, aby mohli chodit na tréninky všichni vybraní a nikdo nechyběl.

Na konkurz může přijít opravdu každý?

Ano určitě – na konkurz můžou přijít naprosto všichni – všichni, kteří se chcou věnovat wacku a voguinu! Budeme samozřejmě velmi rádi, když přijdou na konkurz lidi, co už tak trochu wack a vogue dávají, ale prioritní podmínka to není. Chceme si vážně dobře vybrat, a protože pro spoustu lidí je to pořád něco nového, všechno se v průběhu tréninků naučí – vítání jsou všichni co chtějí.

Prozradím vám pár novinek, které se spustí hned po konkurz.- Pro velký zájem jsme se navíc rozhodly pořádat pravidelné open classy, takže ti, co se nedostanou přes konkurz do crew, budou mít možnost se vzdělávat na open classech a workshopech. Na říjen mi potvrdil příjezd Alexandra Ninja – takže Wackkiki hned v říjnu bude pořádat první voguinový workshop s předním tanečníkem tohoto stylu – a můžu říct, že se máte opravdu na co těšit, bude to masakr. Dále je v plánu battle, nepodrobnější info o něm si prozatím ponechám ať se máte na co těšit :)

Kdo tebe osobně inspiruje v těchto dvou tanečních stylech?

Pro mě osobně jsou inspirací všichni lidi, kteří se o tento taneční styl opravdu /myslím tím opravdu/ zajímají. V Česku i ve světě jsou tanečníci, co opravdu zabíjí, jsou hustí a když je vidím tančit, zastaví se čas. Ale nejen tito lidi jsou mi inspirací – i ti co méně dávají a nejsou zkažení pejskařením a děláním toho stéjného pořád dokola jsou mi inspirací – myšleno tak, že každý tanečník je mi inspirací jak tou dobrou tak i tou druhou stranou, že takhle ano, ale i že tímhle způsobem vážně ne. Z ČR určitě Sabina Škodová, ze světa pak Archie Burnett, Karou Mendy, Kaiti, Eva Shou. Z vogue určitě Javier Ninja, Andre Mizrami, Lasandra.

Wackkiki
Wackkiki
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.

1 komentář u „Kateřina Hlaváčová: Lidé tu o vogueingu neví skoro nic“

Komentáře nejsou povoleny.