Rubriky
Reportáže

Glamour Battle se povedl

Brno, město které vlastní (podle mého úsudku) největší počet tanečníků na počet obyvatel, se po dlouhé době dočkalo …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Alinka Pralinka
Latest posts by Alinka Pralinka (see all)

Brno, město které vlastní (podle mého úsudku) největší počet tanečníků na počet obyvatel, se po dlouhé době dočkalo battlu s velkým B. Battlu, kdy není na mysli akce typu Beat Street nebo lokální hip hop battly na parties, kde je tanec pouze zpestřením programu. Glamour Battle měl ohlášky už dlouho dopředu, nikdo nevěděl, co od toho čekat, organizační tým byl pro mnohé uskupením neznámých lidí… A jak to vše dopadlo?

Už při otevření klubu a registraci tanečníků bylo zřejmé, že klub Metro bude praskat ve švech. Není se čemu divit soutěžní kategorie byly lákavé – 1 vs. 1 hip hop, 1 vs. 1. house dance a 2 vs. 2 hip hop pro začátečníky/mírně pokročilé. Do poroty usedl Wahe (BDS), Adam Klempár (Alyaschca crew) a Zizoe (Beat up), k tanci i poslechu hrál Dj Nox. Zpět k tanečním kategoriím – je dobré, že se po dlouhé době opět udělala speciální soutěž pro začátečníky či mírně pokročilé. Od dob AMC battlů už pro tuto kategorii tanečníků nebylo moc možností.

Všechny kategorie začínaly klasicky krátkými demy. V kategorii hip hop dvojic začátečníků postupovalo 8 párů, v případě obou sólových kategorií pak po šestnácti tanečnících. K výsledkům battlu dvojic hip hop – do finálového battlu se probojovali Jacek a Pavlínka z Karviné a proti ním se postavili domácí Ondra Reddevil s Jančou. Vítězství si nakonec odnesla první zmiňovaná dvojka. Na třetí místo se protančili Jakub Maděránek s Luďou Danielem.

V battlech house dance bylo hodně k vidění. Úroveň byla vysoká a mezi nejvýraznější tanečníky patřili jednoznačně Ondra (Dynamic/Spirit shop), Filos (Alyaschca crew), Carlos (Magic free group/Spirit shop) a Kufa (Dynamic). Přesně ti se dostali do poslední čtveřice. Tzv. předčasné finále proběhlo mezi Filosem a Ondrou, kdy do dalšího kola mohl postoupit pouze jeden a tím byl Filos. Z mého pohledu byli oba tanečníci neporovnatelní a vyrovnaní, šlo více o to jaký styl preferovala porota. Ondra si později vytančil pěkné 3. místo. Skutečné finále proběhlo mezi Carlosem a Filosem – vítězem se stal druhý zmiňovaný.

Hip hop 1 vs. 1 se nesl v duchu real hip hop music – Dj Nox si přichystal pecky od Gangstarr až po Big L. Bohužel jako účastnice jsem neshlédla jednotlivé battly takže se zdržím nějakých soudů a napíšu zde holá fakta. V battlu o 3. místo se utkal Gonzo (Groove Fanatics, Karviná) versus Alinka Pralinka (High Edition, Brno) – na pomyslný třetí stupínek vystoupala brněnská tanečnice. Ve finále se proti sobě opět postavili Filos a Ondra. I tentokráte se více zadařilo Filosovi a tak další první místo náleží jemu.

Součástí Glamour Battlu byla dvě vystoupení. V prvním se představila nově vzniklá taneční skupina Wackkiki, která se zabývá wackem a voguem. Další číslo pak patřilo dvojci Siňor a Igor z Bezmasa crew, postupně se z break dance dua stal spontánní b-boy jam, v němž se představili i další členové „bezmasáků“ – Rohlík, Domino a také se připojil i Wahe a Adam Klempár.

Po všech battlech. vystoupeních už nezbylo nic jiného než čas na pořádnou after party, na které se djského pultu ujal Dj Poser. Co dodat dál? Glamour Battle se povedl. Brno už potřebovalo takovouto poctivou akci jako sůl! Doufám, že se tímto zavede nějaká další battlová tradice :) Organizačnímu týmu v čele s Adamem Rumlerem 3x zdar: ZDAR! ZDAR! ZDAR!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.