Rubriky
Street Dance v zahraničí

Juste Debout 2016: Světový street dance battle ovládly Japonky

Jedna z nejprestižnějších akcí světa – Juste Debout, která se konala 4. – 6. března 2016, zná své vítěze a i tentokrát se bylo skutečně na co dívat. O organizaci světového street dance festivalu Juste Debout 2016, který se koná každoročně od již roku 2001 (mimo rok 2015, kdy probíhala rekonstrukce Bercy arény), se stará francouzský tanečník Bruce Ykanji. Velké finále se tedy koná vždy v Paříži.

Předchází mu tzv. Juste Debout Tour, která probíhá tříměsíčním putováním po celém světě, kde porota vybírá nejlepší tanečníky ze všech koutů světa v jednotlivých tanečních stylech: v Hip Hopu, Lockingu, Poppingu, House Dance, Dancehallu a Experimental. Letos tak vůbec poprvé proběhla preselekce i v Indii.

V letošním roce byla porota pouze dámského obsazení, o absolutních vítězích tak rozhodovaly Niki ze Švédska (nedávno měl premiéru celovečerní dokument o jejím nejen tanečním životě), Cio z Japonska, Dey Dey z Francie a Toyin z USA. Pocty se také již potřetí dostalo české kapele Champion Sound. Kapela měla na starosti zahajovací ceremoniál a také muziku pro Locking battly.

Mrkněte, jak se Champion Sound předvedli na Juste Debout vůbec poprvé:

Na Juste Debout panuje naprosto skvělá atmosféra

Při vstupu do AccorHotels Arény vás okamžitě obklopila atmosféra, u které jste si byli jistí, že to bude stát za to. Zasedací pořádek byl jen formalita, tančilo se na každém kroku a všechny spojovala jedna věc – tanec.

Koordinované pohyby různých tanečníků různé úrovně dávaly celé akci ještě větší šťávu. Ale všichni byli netrpěliví a čekali, kdo bude vítěz.

Japonsko vůbec poprvé ovládlo kategorii Hip Hop

Totálními suverénkami v Hip Hopu, tedy pro mnoho lidí nejzajímavější kategorii, se staly Maika & Kyoka (Rush Ball) z Japonska. Neuvěřitelný výkon si vyžádal neuvěřitelné reakce. Maika se poprvé na Juste Debout ukázala v roce 2009 jako desetiletá holčička společně s Kazane. Obě už tehdy dokázali zvednout ze židlí 16 tisíc lidí, kteří jen nevěřícně koukali, jak dvě malé holky poráží jednu dvojici slavných tanečníků za druhou. Došly až do finále, ve kterém podlehly francouzskému páru Dy & Steve. Dnes, po sedmi letech, si Maika ale všechno vynahradila. Společně s Kyokou ve finále porazily dvojici Jeems & Lil Blade z Holandska.

V kategorii House Dance zabodovali francouzští tanečníci Frankwa & Kapela, Popping ovládli Nelson & Greenteck a vítězství v Lockingu vybojovali Masato & Nobby. Dancehall patřil dvojici Mad Mike & Rafa a kategorii Experimental ovládla Nao Asterix.

Česko a Slovensko reprezentovaly na Juste Debout 2016 dvě dvojice

V Paříži reprezentovaly Českou republiku, resp. Slovensko, dvě dvojice, obě v kategorii Locking. V polské preselekci Juste Debout zvítězili Duďa & Mikee, přímo v Paříži se pak nominovali ještě Wahe & Spunkey. Ani jedna dvojice se však bohužel neprobojovala přes TOP 32.

Duďa & Mikee | Juste Debout Poland 2016
Duďa & Mikee | Juste Debout Poland 2016
Wahe & Spunkey
Wahe & Spunkey

Protože je Juste Debout čím dál populárnější, neměl by jsi chybět ani ty příští rok. Nejen, že uvidíš nejlepší tanečníky z celého světa, ale také se můžeš zúčastnit workshopů nebo poznat nové lidi z “branže”.

Videa ze Juste Debout 2016

Do semifinále Hip Hopu se probojovali francouzští tanečníci Waydi & Rochka, kteří mj. do AccorHotels Areny mezi TOP 8 vůbec nepustili jedny z velkých favoritů – Bena & Ukaye z Německa.

V kategorii House Dance nechyběli staří známí Hiro & Kazane z Japonska …

Na hlavní stagi Juste Debout 2016 si zatancovali i další oblíbenci – Dedson & Icee.

Ve finále Experimentalu se proti Nao Asterix postavil bboy SkyChief.


Maika & Kyoka
si poradily i s francouzskou dvojicí Samuel Yudat & Jimmy Yudat

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.