Rubriky
Video

6 nejlepších tanečních skupin roku 2016

Dejv Zapletal

Hledá se nejlepší taneční skupina roku 2016

Kdo získá titul nejlepší taneční skupina roku 2016? O tom se rozhodne už 9. února 2016 v legendárním klubu Avalon Hollywood v Los Angeles. Právě zde totiž proběhne finále tzv. WOD Industry Awards, tedy předání cen nejlepším tanečním skupinám a lektorům.

Celou akci organizuje World Of Dance, prestižní taneční soutěž Paula Mitchella, která už dávno není pouze americkou záležitostí. World Of Dance tour totiž každoročně zavítá i do Asie a Evropy (Dánsko, Holandsko, Španělsko, Anglie). Pokud byste ale chtěli vidět opravdu ty nejlepší z nejlepších, naplánujte si výlet na 30. července 2016 do Pasadeny v Kalifornii, kde proběhne světové finále pro rok 2016.

Vraťme se ale k vyhlášení nejlepší taneční skupiny roku 2016. Tady je šest nominovaných.

Immabeast

Tuto taneční skupinu založil v roce 2013 William “Willdabeast” Adams. Na konkurz do této crew tehdy dorazily stovky talentovaných tanečníků a tanečnic z Los Angeles, uspělo však samozřejmě pouze pár z nich. Immabeast okamžitě po svém založení začali produktovat taneční videa, která si získala miliony shlédnutí. Pouhé dva roky stačily na to, aby se z Immabeast stala jedna z největších hiphopových značek v Americe.

The Kinjaz

V současné době velmi populární The Kinjaz založili Mike Song a Anthony Lee. Snaží se pouliční tanec kombinovat s originálním a zábavným vyprávěním nějakého příběhu. Ve svých choreografiích často vytváří mystický ninja svět a boj dobra ze zlem. V loňském roce na sebe upoutali pozornost především díky America´s Best Dance Crew, kde prošli až do finále.

Jabbawockeez

Legendární Jabbawoockeez (původní název 3 Muskee) ze San Diega lze označit jako předchůdce všech ostatních nominovaných tanečních skupin. Zvítězili v premiérové řadě America´s Best Dance Crew, mají za sebou turné s New Kids On The Block, natáčení reklam pro Pepsi, Ford, atd. Zajímavostí je, že narozdil od většiny tanečních skupin Jabbawockeez nemají leadera. Choreografii, hudbu i veškeré náměty tvoří společně.

Poreotics

Tato asijsko-americká čístě mužská taneční skupina vznikla v roce 2007 v Westminsteru v Kalifornii. Založil ji Matthew “Dumbo” Nguyen, který se specializuje na popping, choreografii a robotiku (odtud název Po-reo-tics). Největším úspěchem této crew bylo vítězství v America´s Best Dance Crew v roce 2010. Zabodovali však už i ve World Of Dance Instustry Award, kategorii Nejlepší taneční skupina vyhráli v roce 2011. Podaří se jim to letos znovu?

Three 23

Možná v ČR ne až tak známou taneční skupinu Three 23 (3-23) založil D-Main Acosta v roce 2010. Pochází z Los Angeles a na kontě má několik zajímavých úspěchů, např. vystoupení na BET Live, vítězství na World Of Dance LA nebo Beyond The Beat, zadařilo se jim také na KOD (Keep On Dancing).

Shaping Sound

Taneční skupinu Shaping Sound založili v roce 2012 uznávaní choreografové Travis Wall, Nick Lazzarini a Teddy Forance v Los Angeles. Její členové si zatancovali např. v televizním seriálu All The Right Moves nebo v taneční soutěži So You Think You Can Dance. Shaping Sound se stylizují do kombinace jazzu (ten často převládá), moderního hip hopu a choreografie.

WOD Industry Awards
WOD Industry Awards
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.

1 komentář u „6 nejlepších tanečních skupin roku 2016“

Komentáře nejsou povoleny.