Rubriky
Hudba Knowledge Profily

Zemřel zakladatel house music Frankie Knuckles

Dejv Zapletal

Dnes celý hudební svět oběhla smutná zpráva a apríl to bohužel není. Poslední březnový den roku 2014 totiž zemřela ve svých nedožitých 60 letech houseová legenda Frankie Knuckles.

Frank Warren Knuckles Jr. se narodil 18.1.1955 v newyorském Bronxu. Je všeobecně považovaný za praotce house music a po neuvěřitelných 30 let dokázal (společně s Davidem Moralesem) určovat vývoj taneční hudby. Navíc v podstatě až do své smrti stále aktivně působil i jako dj, hrál na různých parties i festivalech.

Kariéra Frankieho Knucklese odstartovala kolem roku 1980, když se přestěhoval z New Yorku do Chicaga. V chicagských klubech totiž sehrál jednu z hlavních rolí v rozvoji house music a house dance. Tehdy byl tento hudební i taneční styl v plenkách a právě on jej také pomohl zpopularizovat. O 25 let později byl uveden do hudební síně slávy, v Chicagu se mohl projít po ulici pojmenované po sobě a nikdo mu už neřekl jinak než “The Godfather of House Music”.

Debutové album Beyond The Mix vydal v roce 1991 a pochází z něj např. hit The Whistle Song. Známé jsou také jeho houseové remixy, spolupracoval např. s Lisou Stansfield, Alisou Limerick, Michaelem Jacksonem, Dianou Ross nebo Toni Braxton.

Frankie Knuckles

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.