Rubriky
Reportáže

Patnáctý Queens Style Zone ovládli tanečníci z Anglie a Polska

Dejv Zapletal

Možná si myslíte, že už jej dobře znáte. Možná si myslíte, že už vás nic nepřekvapí. A možná už dopředu čekáte, jak to celé dopadne. Ano, řeč je o nejúspěšnějším českém street dance battlu Queens Style Zone. Poslední březnový víkend totiž proběhlo v ostravském klubu Marley již patnácté vydání této akce, což svým způsobem svádí k určitému stereotypu. Kdo ale 29. března 2014 zavítal na výstaviště Černá louka Ostrava, ví, že tyto předsudky jsou naprosto bezpředmětné. Queens Style Zone s pořadovým číslem 15 byl totiž v mnohém výjimečný, rozhodně nebyl předvídatelný a už vůbec ne nudný.

Přestože jej organizátoři tak neoznačují, již několik let lze Queens Style Zone považovat za mezinárodní akci. Pravidelně zde totiž proti sobě bojují tanečníci z Česka, Slovenska a Polska. Abychom nikomu neublížili, na Queens Style Zone se v minulosti představili i zástupci Ruska nebo dokonce Etiopie, vždy se ale jednalo o tanečníky, kteří z nějakého důvodu v Česku, resp. na Slovensku pobývají. Queens Style Zone #15 byl ale výjimečný v tom, že na něj dojely výpravy z Anglie a Rakouska. Nepoužívaný rozměr “mezinárodní” tedy nabyl nového významu.

Taneční úroveň byla jedinečná, rozhodně nejlepší za těch patnáct vydání, které má akce za sebou. Znát to bylo především na popping battlu, který ohodnotil Fizzy – hlavní porotce na popping – jako zatím nejkvalitnější popping battle, který kdy v Česku nebo na Slovensku viděl. Prostě rozhodně stálo za to být u toho. Pokud jste neměli tu možnost, přečtete si níže zhodnocení jednotlivých kategorií, jejich výsledky a nezapomeňte mrknout na videa. Rozhodně si ale také poznačte do diáře datum 20. září 2014, kdy je v plánu Queens Style Zone #16. Při vzestupné tendenci této akce se máme opravdu na co těšit.

HIP HOP 1×1

Aby byl battle spravedlivější, organizátoři tuto kategorii, do které se přihlásilo přes 80 tanečníků, rozdělili podle pohlaví. Preselekce a první kola battlů tedy proběhly zvlášť pro kluky i holky. Čtyři nejlepší tanečníci a čtyři nejlepší tanečníci se nakonec potkali v tzv. seven to smoke battlu. Byli to:

Kieran / Jam! Konoha And Fiya House / UK
Sabie / Beat Up / CZ
Jasiek / Co Jest Crew / PL
Gába / CZ
Kick / Alyaschca Crew / CZ
Wera / No I Co Crew / PL
Zolsky / PL
Ewa / Co Jest Crew / PL

Jak finálový seven to smoke battle probíhal, na to se můžete podívat níže. Absolutním vítězem se stal Jasiek z polské Co Jest Crew.

POPPING 1×1

Druhou kategorií byl již výše zmíněný popping. Battlovalo se zde klasickým způsobem, ale už semifinále bylo tak nabité, že se porota ve složení Polar (Co Jest Crew / PL), Fizzy (BreakFans / SK) a Iggyboy (Bezmasa Crew, Beat Up / CZ, RU) nemohla rozhodnout, koho poslat do finálové bitvy. V prvním semifinále se totiž potkaly dvě vynikající polské popperky (ano, dvě holky!) – Maiko (Co Jest Crew) a Fifi (Slunski Azyl). V druhém semifinále na sebe zase narazili dva tanečníci, kteří na Queens Style Zone přijeli až z Londýna – Kieran (Konoha & Fiya House) a Jodelle (Jam!). Do finále se nakonec probjovali Fifi a Jodelle, mrkněte na něj:

B-BOYING 1×1

Break dance battle byl o něco méně zastoupen než ostatní taneční styly, a to díky souběžně konané breakdancové akci v Praze. Nicméně na kvalitě to nebylo znát, naopak i někteří b-boys dali přednost cestování přes celou republiku a na Queens Style Zone z Prahy dojeli. Stejně jako u hip hopu zde proběhlo finále systémem seven to smoke, ve kterém je cílem, aby jeden tanečník porazil všech sedm zbývajících. Mezi osmičku nejlepších se probojovali:

Yuri / Outclass Rockers / CZ
Dawe / Interstelar Drive / CZ
Razzy / Interstelar Drive / CZ
Gregory / BWA / PL
Szarik / Boogie Bouncing / PL
Pavlo / Scholars Of Exile / CZ
Misiek / APS / PL
Michasz / Liquid Style / PL

Nejúspěšnějším b-boyem se stal Gregory z Polska, který porazil postupně všechny ostatní. Podívejte se na jeho cestu za vítězstvím:

ALLSTYLE 3×3

Posledním battlem, byl allstyle (neboli mixtyle) 3×3, ve kterém se tanečníci museli poprat s hudebními styly hip hop, house dance a funky, které jim po celou dobu konání akce dodával výborný Dj Vladu (Roots Company / CZ). Účast byla nečekaně velká (celkem přes 70 tanečníků) a ani zde to neměli čeští tanečníci díky kvalitnímu mezinárodnímu zastoupení úplně jednoduché. Do finále se nakonec probojovala polská trojička ve složení Jasiek, Ewa, Maiko (Co Jest Crew) a anglicko-české spojení Kieran, Jodelle, Hafan (Break Jam!). Na finálový battle se můžete podívat tady:

Podtrženo, sečteno, kdo nebyl, určitě prohloupil. Queens Style Zone #15 byl ojedinělý zážitek, a to jak pro tanečníka, tak i pro laického diváka. Skvělé hudby, výborné atmosféry a inspirace bylo v klubu Marley na rozdávání. Proto si už teď rezervujte termín 20.9.2014 a do Ostravy se dojeďte podívat na šestnácté vydání této jedinečné street dance akce, nebudete litovat.

Oficiální fotoreport z akce najdete na facebooku Queens Style Zone.

Queens Style Zone #15

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.