Rubriky
Reportáže

Víme, jak dopadlo premiérové kolo nové taneční soutěže The Dancer

Taneční skupina roku
Latest posts by Taneční skupina roku (see all)

25.10.2015 proběhlo v Praze první kolo nové taneční soutěže The Dancer. Jedinečný soutěžní koncept u tanečníků uspěl. Ačkoliv jim taneční maraton nedal vydechnout, postupující, kteří se přiblížili vítězství a spolu s ním cestě do New Yorku, ze soutěže odcházeli plní očekávání co přinese semifinálové kolo.

Soutěžní den odstartoval na sportovní hale v Praze Lužinách už o půl desáté, kdy se k registraci sjeli první tanečníci. Čekala je připravená taneční stage s pultem pro DJe. První rozpaky opadly, když tanečníky přivítal moderátor Evropy 2 Ondra Vodný, kterého soutěžící znají z celorepublikového turné Taneční Skupina Roku.

Ondra Vodný představil padesátce přihlášených tanečníků tentokrát šestičlenou porotu složenou z Michala Zvary a Gábi Vengřinovičové za hip hop, Tomáše Haase za disco dance, Viky Kozákové a Tomáše Kutáka za contemporary a Leona Bembo za kubánské latino rytmy. Art director soutěže Jan Crha v úvodu zopakoval pravidla a upozornil, co všechno bude porota v průběhu čtyř hodinu a půl dlouhých workshopů hodnotit – techniku, styl, talent, vytrvalost, učenlivost, ale i nadšení a výraz.

The Dancer - Tomáš Haas
The Dancer – Tomáš Haas

Celou soutěž odstartoval Michal Zvara se svou první lekcí hip hopu. Stejně jako tanečníci, ani lektoři neměli lehký úkol. Koncept soutěže byl premiérou i pro ně. Hudbní mix na všechny čtyři části soutěže měla v režii DJane Battle Lady.. Všichni čtyři lektoři, porota i tanečníci se s novvým způsobem soutěže poprali na výbornou. Porota v průběhu soutěže procházela mezi tanečníky, udělovala body, radila, připomínkovala. Po skončení každé z lekcí bylo vyhlášeno 10 nejlepších. Různé styly míchaly pořadím a kdo postoupí, nebylo až do vyhlášení vůbec jasné.

Prvních deset příček obsadili:

  • František Čech (Projekt AWA)
  • Natálie Moskvitinová (Stardance Chomutov)
  • Michaela Kůstková (HDC Praha)
  • Adam Novák (Steels Dance HK)
  • Michal Máša (Elements Community)
  • Rozálie Peřinová (Elements Community)
  • Petra Bačová (Out of Bounds)
  • Dominika Andresová (Stardance Chomutov)
  • Olena Naumenko (Elements Community)
  • Petra Mochová (Steels Dance HK)

Do semifinále porotci poslali větší polovinu tanečníků. 25 postupujících se s ostatními úspěšnými tanečníky, které porota vybere 15.11.2015 v Brně a 28.11.2015 v Ostravě, znovu setká na semifinálovém kole, které proběhne 6.12.2015 v Praze. Finále, které se uskuteční v lednu 2016 vybere tři vítěze, kteří se v létě podívají do New Yorku spolu se skupinou, která se stane absolutním vítězem Taneční Skupiny Roku.

The Dancer - Lady Jane
The Dancer – Lady Jane

Pro obrovský zájem mladších tanečníků organizátor soutěže rozšířil soutěž o kategorii juniorů. Tanečníci od 10 do 15 let se mohou přihlásit do jednoho ze tří 1. kol – 15.11.2015 do Brna, 28.11.2015 do Ostravy nebo 6.12.2015 do Prahy. Aby se probojovali do finále, musí s dospěláky absolvovat první 3 lekce – hip hop, disco a modern dance. Třem nejlepším pak Taneční Skupina Roku ve spolupráci s SDK Europe nabídne volný vstup na červencové SDK workshopy v podobě diamantové karty.

9 nejlepších z hlavní věkové kategorie a 9 nejlepších z juniorské věkové kategorie pak bude mít s lektory soutže možnost nazkoušet Opening show pro televizní finále Taneční Skupiny Roku.

Na první kolo se přijela podívat i tanečnice a úspěšná Youtuberka Jane de’Cooper. Jak to vypadalo na soutěži, jak se dařilo prvním soutěžícím, co si o soutěži myslí Ondra Vodný nebo DJane Battle Lady se můžete podívat v jejím video blogu.

Více o soutěži se dozvíte na stránkách www.thedancer.cz nebo na facebooku Taneční Skupiny Roku.

The Dancer - Praha 2015
The Dancer – Praha 2015
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.