Rubriky
Profily

Taneční svět opustila královna house dance. R.I.P. Marjory Smarth

Dejv Zapletal

12. únor 2015 bude navždy zaznamenán jako smutný den pro všechny tanečníky. Světovou street dance scénu totiž zasáhla smutná zpráva o smrti ikony house dance Marjory Smarth.

Marjory Smarth se narodila v roce 1969 na Haiti. Do New Yorku se přestěhovala v roce 1974 a začala se postupně seznamovat s různými styly tance. Jedním z nejoblíbenějších tanečních stylů Marjory byl hip hop, ve kterém už v pubertě vítězila na mnoha tanečních soutěžích. V roce 1980 začala profesionálně tančit s nejrůznějšími hudebními umělci, mezi kterými byli i Heavy D, CeCe Peniston, Diana Ross, atd. Postupně se začala věnovat house dance, což jí nakonec přineslo celosvětové označení “Queen of House”.

Marjory Smarth byla mimořádně oblíbená, a to především díky tomu, že byla velmi inspirativním řečníkem. Kromě výuky tance a tvorby choreografií se totiž intenzivně věnovala předávání energie druhým lidem. Byla to jednoznačně dámská ikona pouličního tance.

Během své kariéry absolvovala mnoho turné, natočila několik tanečníchů dokumentů (New Jack City, Boomerang, Strictly Business, Check Your Body At The Door, atd.) nebo divadelních představení.

Marjory dlouhou dobu bojovala s rakovinou. Podstoupila nákladnou léčbu v Hondurasu, finanční sbírky pro ni organizovali tanečníci po celém světě.

R.I.P. Marjory Smarth

Marjory Smarth

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.