Rubriky
Rozhovory

Salah: Tanečník musí být hlavně přirozený

Zhruba za čtyři hodiny odstartuje v pražské Meet Factory dvoudenní maraton s názvem Styx Battle Of The Year 2010 CZ+SK …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)

Zhruba za čtyři hodiny odstartuje v pražské Meet Factory dvoudenní maraton s názvem Styx Battle Of The Year 2010 CZ+SK. Ještě než se vypravíte, nalaďte se rozhovorem s porotcem loňského ročníku Battle Of The Year v Německu Salahem.

Salah je pro širokou veřejnost známý hlavně skrze poppin, ale je i skvělý locker a b-boy, takže není divu, že byl pozván porotovat tuto akci. Tento skvělý tanečník a bavič poskytl na BOTY 2009 kratší rozhovor, o který se s vámi podělíme.

Proč jsi začal tancovat?

Důvod, proč jsem chtěl začít tančit byl ten, že jsem chtěl zapůsobit na holky. Když jsem byl mladý, strašně jsem se styděl a tanec byla dobrá příležitost ke komunikaci. Ale nečekaně jsem se do tance zamiloval a tanec je pro mě teď důležitější, než dívky, kvůli kterým jsem začal.

Jak bys popsal svůj styl?

Zaprvé já jsem jenom já, zadruhé jsem tanečník a zatřetí bavič. Neučím se jen pouličním tancům, snažím se otevřít svoji mysl a učit se i další taneční styly, např. africké tance, salsa, rock’n roll, step, moderní tance a dokonce i prvky břišního tance. Ale také studuji třeba lidi v každodenním životě, sleduju jejich pohyby, gesta a výrazy v obličeji. To pak kombinuji ve svém vystoupení.

Někteří lidé si myslí, že tancuješ pouze funk styly. Co k tomu řekneš?

Každý, kdo pochybuje o tom, že nejsem b-boy, ať mě vyzve na battle. Nikdy jsem se break dancu nepřestal věnovat.

Kdy jsi poprvé viděl poppin?

Poprvé jsem poppin viděl u Trocadera v Paříži v roce 1996. O Posse (Baris, David, Wallid, Angel, Scorpion, Mohammed z Vagabond crew) trénovali na TV show pro Jacques Martinse před národním divalem De Chaillot, protože neměli kde trénovat a na tomto místě viděli svůj odraz v oknech.

Co musí udělat tanečník, aby byl dobrý?

Tanečník musí být hlavně přirozený. Musí otevřít své srdce a cítit to. Podle mě lidi musí zaprvé hodně trénovat, být originální a brát si od jiných tanečníků jen inspiraci. Já jsem Salah a mám svůj styl, nejsem nikdo jiný. Salah jsem jen já. Mě samotného může inspirovat kdokoliv a cokoliv, klidně i vy. Zatřetí musíte cítit a poslouchat hudbu. Začtvrté informace! A to nejdůležitější, co já říkám, otevřete srdce a věřte tomu, co tancujete. Věřte svým snům.

Co je pro tebe největší úspěch v tvé kariéře?

Určitě to, že jsem vyhrál soutěž Incroyable Talent a mohl jsem svému tátovi koupit dům. To byl sen, který se mi splnil.

Salah
Salah
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.