Rubriky
Rozhovory

Rozhovor s vítězi Show Online Skills

Tento týden proběhlo vyhodnocení prvního vydání internetové taneční soutěže Show Online Skills. Na prvním místě …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Dejv Zapletal

Tento týden proběhlo vyhodnocení prvního vydání internetové taneční soutěže Show Online Skills. Na prvním místě se díky shodnému počtu bodů umístili Boruuf & Nija, shodou okolností oba z Ostravy. Co na to říkají, jak natáčeli svá videa a co plánují dál? To vše se dozvíte z následujícího rozhovoru.

Tak nejdříve gratulace k vítězství v premiérovém vydání Show Online Skills. Nemrzí vás ale trochu, že se o první příčku musíte dělit? Co myslíte, že vám chybělo k tomu, aby 1. místo patřilo jen vám?

Nija:
Děkuji za gratulaci :-) Vůbec mě nemrzí, že se musím o první místo dělit s Boruufem, protože jsme kamarádi a často tancujeme společně. Ale přeci jen je to obrovská náhoda, že to vyšlo zrovna takhle. Asi by mě to ani nenapadlo. A co mi chybělo k prvnímu místo? To je těžké říct, zeptejte se porotců :-)

Boruuf:
Ahoj všem a děkuji za gratulaci :-) Celkem mě ta výhra překvapila, takže jsem rád, že se za první místo můžu aspoň dělit. A je super, že se o něj dělím s Nijou, protože se známe :-) Ale jasně, že mi někde vrtá v hlavě „Mohl si být první… Měl sis to víc připravit“ apod.. Vždycky to jde udělat lépe a tady to rozhodně šlo, jenže ja i to finalové video dělal na rychlo kvůli dovolené s rodinou… Příště budu chytřejší :-P Nedostatky byly a bylo jich dost. Štve mě ten můj poppin, protože mě ten den bolely pracky a když jsem udělal pop, myslel jsem ze mi upadne ruka:D Ale hold i tohle k tomu patří :-)

Prozraďte něco o sobě. Jak dlouho tancujete, jaké máte oblíbené taneční styly, atd.

Boruuf:
Tak asi bych začal tím, že mi je 17 a jsem z Ostravy… Tančím od 3. třídy, tzn. asi od 8 let, ale samotný street dance dělám přes rok a půl v taneční skupine Roots Company… Nejradši mám bezpochyby house dance, a pak funky (pop, lock), hip hop a hype.

Nija:
Tancuju už téměř odmalička, ale street dance se věnuju asi 2 roky. Dříve jsem dělala disco, show dance apod., asi jako většina lidí, ale teď už jen street dance. Vzhledem k tomu, že jsem holka, tak moje oblíbené styly jsou spíš ty babské. Hodně se věnuji dancehallu a wackingu, protože mi přijdou atraktivní, zábavné a myslím, že mi sedí. Ale samozřejmě se nevyhýbám ani hip hopu, housu nebo lockingu. Baví mě taky popping, ale ještě pořád se ho snažím teprve pořádně udělat. :-)

Boruuf
Boruuf

Máte nějaké zajímavé zážitky z natáčení finálového videa?

Nija:
Tak zážitků mám plno, což z něj jde myslím i poznat :-D Snažila jsem se být netradiční, a tak jsem si vybírala zajímavá místa, ale musím uznat, že mě to stálo dost úsilí. Od přírody jsem docela stydlivka, a tak tancovat na koupáku před lidma, byl celkem problém :-) Nicméně se to nakonec povedlo. Když jsem točila v podzemních garážích, tak za náma například přišla ochranka, takže to bylo taky vtipné a v obchodě byli milí, takže tam s domluvou nebyl žádný problém :-)

Boruuf:
Abych pravdu řekl, nevybavuju si nic special. Každopádně jsem to pořád kazil, takže se všechno natáčelo na milionkrát :-D Ale joooo přece jen jsem si na něco vzpomněl. Honili jsme sršeň po studiu… teda… ona honila nás :-D

Jak hodnotíte ostatní finalisty? Kdo se vám líbil a proč? Kdybyste byli porotci, jak by vypadalo vaše hodnocení na prvních třech místech?

Boruuf:
Omlouvám se, ale videa ostatních jsem všechny jen na rychlo sjel, takže moje hodnocení nebude ucházející :-P Úroveň byla bezpochyby dobrá, ale někteří se mi víc líbili v 1. kole. Na druhou stranu třeba taková SylweR mě strašně překvapila, protože si ji z prvního kola pamatuju jen jako nějakou holčinu ve tmě, která dělá cwalk. Tehdy mi to video nic nedalo. Teď to bylo super a já bych ji za sebe dal na 1. místo. Dál hodnotit už je to težké. U Niji se mi líbilo to nasazení, že se nebála si z toho prostě udělat srandu :-) Z každého videa jsem si něco odnesl, takže nebyl nikdo, kdo by se mi vyloženě nelíbil, ale byly pasáže, které se mi nelíbily…
1. místo – SylweR
2. místo – Nija
3. místo – všichni ostatní finalisti

Nija:
Myslím, že všichni byli moc dobří a snažili se. Zaujala mě například SylweR, protože její video mi přišlo dost originální a měla tam styly, které ani já moc dobře neznám a myslím, že je dělala dost dobře. Líbil se mi také YounGun, i když se nevyznám v c-walku, ale tenhle byl pro mě povedený. Jak by vypadalo mé hodnocení? Na to se nedá odpovědět, protože jsem se sama účastnila, a tak mám mírně zkreslený pohled :-)

A co si vůbec myslíte o Show Online Skills všeobecně? Nějaké tipy na zlepšení před druhým vydáním?

Nija:
Show Online Skills byl podle mě naprosto perfektní nápad. Všichni tanečníci, ať už začínající nebo ti, co tancují léta mají šanci ukázat co umí a udělat si tak svou vlastní prezentaci a vizitku. Myslím, že je to super příležitost dělat to, co vás baví a ještě mít šanci za to dostat nějaké hodnotné ceny :-) Určitě to všem doporučuju, nebojte se a Show Online your Skills v druhém kole :-)

Boruuf:
Mně by se líbilo, kdyby to probíhalo po více kolech a v každém kole by ten tanečník musel předvést styl, který byl na to kolo předem vybraný, a ne jen ukazovat to, co ten člověk umí… Bylo by to zajimavější a taky svým způsobem težší, protože ne každý umí všechno a kdyby někdo chtěl opravdu vyhrát, tak se naučí i styl, který doposud neuměl :-)

Máme pro vás nabídku porotování ve druhém vydání Show Online Skills, ale pouze v případě, když nebudete soutěžit. Čemu dáte přednost?

Boruuf:
A zaplatíš mi za to? :-P :-D ne sranda… Sice jsem nad touhle otázkou chvilku přemýšlel, ale jestli to myslíš vážně, tak bych do te poroty šel :-) Chci si zkusit, jak težké to měla porota, když musela v tomhle kole SOS rozhodovat, a myslím, že je to férové nechat to místo ostatním… Ještě by se mi pak všichni smáli, že SOS 1 jsem vyhrál a SOS 2 ne :-P Však se kdyžtak přihlásím na SOS 3 :-P

Nija:
Tak to si musím nejprve promyslet, nedokážu hned říct, čemu dám přednost :-)

Nija
Nija

A kromě Show Online Skills, co plánujete dejme tomu na podzim ohledně tancování?

Nija:
Tak určitě budu tancovat, tancovat a tancovat. Objíždět různé akce, battly a workshopy. Snažím se dostat do battlování, takže mým hlavním cílem asi bude se jich účastnit a zlepšovat se. Hodně jsem se věnovala choreografiím, což mě mírně omezuje a táhne dolů, takže budu pracovat na freestylu a snažit se tanečně růst a najít si svůj styl :-)

Boruuf:
Tak rozjíždí se sezóna, začíná všechno od znova, tak uvidíme, co nám podzim přinese. Každopádně bych rád objížděl battly, takže teď apeluju na všechny, kteří mají možnosti pořádat battle, ať ho udělají ať mám na co jezdit :-D Protože aspoň v Ově a okolí jich moc zatím není :-( Jsou to opravdu fajn akce, kde se lidi baví tím, co mají opravdu rádi, a to je tanec :-)

Vzkážete na závěr něco čtenářům HIPHOPDANCE.CZ?

Boruuf:
Děkuju moc za podporu a za hlasy ze semi i finále… Moc mě to potěšilo… A na příští kolo SOS se nebojte přihlásit… Nic vám to neudělá, když natočíte video a ukážete ho světu… Já se taky styděl, ale když to překonáte, je věechno OK :-P peace

Nija:
Sledujte tenhle web, protože se tady dozvíte hodně nového a nebojte se účastnit veškerých soutěží, které se zde objeví. Já sama jsem důkazem, že máte šanci něco vyhrát. Tancujte, bavte se a užívejte si života, je krátký na to, abychom se nudili a báli vyzkoušet něco nového. Riskujte a dance free :-)

Díky za rozhovor. Ať se daří nejen v tancování :-)

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.