Rubriky
Reportáže

Queens Style Zone 11 report

Queens Style Zone. Akce, kterou mají všichni v podvědomí a ví, co od ní očekávat. Proč by taky ne. Battle, který má za sebou deset pokračování, funguje v určitých vyjetých kolejích …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Queens Style Zone 11
Queens Style Zone 11

Queens Style Zone. Akce, kterou mají všichni v podvědomí a ví, co od ní očekávat. Proč by taky ne. Battle, který má za sebou deset pokračování, funguje v určitých vyjetých kolejích a tak nemůže ničím zvláštním překvapit.

Pokud jste se ztotožnili s předchozím odstavcem, asi jste byli na posledním, tedy jedenáctém vydání, Queens Style Zone, docela překvapeni. To proběhlo v sobotu 11. února 2012 a přivítalo rekordní počet crews i rekordní počet cizinců. Velký nájezd do Ostravy podnikli především polští tanečníci, dorazily holky z Black & Yellow, krumpeři z DragOnz a Ivy Fam, ale také např. Shaolin Breakers, Kids Team, Welcome To The Next Level, SeSe, Swoj Mamy Styl, atd. Na parketu se objevili i tanečníci reprezentující francouzské crew Madrootz & Wrecker Fam a nechyběli samozřejmě také slovenští zástupci. I přesto, že svou účast nakonec omluvili tanečníci z Itálie a Maroka, se jednalo o prozatím nejvíce mezinárodní Queens Style Zone.

I do poroty usedli tanečníci reprezentující mezinárodní taneční scénu, a to Mitu z Etiopie, Twinn Dakodak ze švýcarské crew Warriorz a Della ze Slovenska. ČR v porotě reprezentovali Feer (Survivals), Thomi (Hollywood Stars), Reydeck (Outclass Rockers) a Romeo (New Side). Ten nahradil Filose (Alyaschca Crew), který se na poslední chvíli z akce omluvil. Za mix se postavil Dj Boruuf a roli speakera se již potřetí ujal Jooky aka Dj Lowa.

První kategorií na Queens Style Zone 11 byl allstyle battle 3×3. Jednalo se o vůbec první battle trojic a také vůbec první allstyle battle v rámci série, takže se dopředu moc nedalo odhadovat, co tato kategorie přinese. Největším překvapením bylo rozhodně celkové vítězství trojice, která se poskládala těsně před začátkem battlu. The Simpsons, to byli Bart (Přerov, CZE), Štugli (Prostějov, CZE) a Iggiboy (Moscow, RUS). Ve finále se proti nim postavila trojice z New Side Přerov (Zao, Pikol, Sparky).

B-boying battle 2×2 představil opravdu kvalitní dvojice z předních českých, slovenských a polských crews. Nechyběli Pentifull Breakers, Superheroes, Bezmasa Crew nebo třeba Kids Team z polských Katowic. Nejmladším tanečníkům se dostával velký respekt od ostatních b-boys, ale také velký aplaus od diváků, a jen tak tak se neprobojovali až do finále. Tam se proti sobě totiž postavili Mike & Honza (Pentifull Breakers, CZE) a Siňor & Iggiboy (Bezmasa Crew, CZE / RUS). Porota se nakonec přiklonila na stranu první jmenované dvojice.

Třetí kategorií byl dancehall 1×1. Tradičně se zde představily tanečnice z Čech, Slovenska i Polska, nejúspěšnější byl ale tentokrát tanečník. LilSanTus (Beat Up, CZE) porazil ve finále Háňu (High Edition, CZE).

Dominující kategorií na Queens Style Zone 11 byl ale jednoznačně krump. Šlo o vůbec první callout battly v České republice a právě tento fakt akci posunul na evropskou úroveň, kde jsou callouty v krumpu naprosto běžné. Šlo o novinku pro pořadatele, ale i pro většinu tanečníků, proto byl rozjezd této kategorie trochu pomalejší, to co následovalo, ale předčilo veškerá očekávání. Krumpeři se předem navzájem vyzývali, proto se na svého soupeře mohli dopředu připravit, a to včetně muziky. Výsledkem pak byla opravdová show plná velmi kvalitních vstupů. Z callout battlů se nikam nepostupovalo, battlovalo se vyloženě o respekt, přesto Twinn Dakodak jako jediný porotce vybral šestici nejlepších do exhibičního finále. Byli to Straight Danger (Madrootz & Union Runners, FRA / CZE), Mad Joker aka Twinn Danger (Union Runners, CZE), Ice-T (DragOnz, POL), Harwester (BFS Kru´mpers, CZE), Gurl Wrecker aka Queen Snipee (Wrecker Fam & Union Runners, FRA / CZE) a Ivy aka Gurl Destroyer (Ivy Fam, POL). Nejlepším krumperem byl vyhlášen Straight Danger, nejlepší krumperkou pak Ivy aka Gurl Destroyer.

V rámci akce proběhl také krump meeting v druhém patře klubu Marley, house jam, b-boy jam a naprosto spontánní hype jam, nechyběla ani tradiční after party.

Jako první vzpomínku na Queens Style Zone 11 dáváme ke shlédnutí typicky fanouškovský sestřih, který jsme objevili na YouTube. Další videa i fotoreporty budou následovat v příštích dnech.

Už teď se můžete těšit na dvanáctý Queens Style Zone, který proběhne 19. května 2012. Prozatím prozradíme, že se bude battlovat v kategoriích hip hop, house, popping a locking, prostor ale po dlouhé době dostane také vogue. Porota bude vůbec poprvé čistě chlapská, o mezinárodním zastoupení nemusíte pochybovat.

Podrobné info se brzy dozvíte na www.facebook.com/queensstylezone, tak se přidejte a sledujte :)

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.