Rubriky
Street Dance v ČR

Nova odvysílá První krok

Na tiskové konferenci začátkem tohoto týdne představila televize Nova programové schéma a novinky pro jaro 2012. Nebude chybět ani První krok, český seriál …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Dejv Zapletal
První krok
První krok

Na tiskové konferenci začátkem tohoto týdne představila televize Nova programové schéma a novinky pro jaro 2012. Nebude chybět ani První krok, český seriál z prostředí taneční akademie.

O nový seriál se ale rozhodně nejedná. Natočili jej Jiří Vejdělek (Václav, Roming) s Jánem Sebechlebským (Ordinace v růžové zahradě) už v roce 2009, přičemž svou premiéru si odbyl ještě tentýž rok na slovenské televizi Markíza. Příliš vřelého přijetí se ale u slovenských diváků nedočkal, nezbývá tedy než počkat, zda to v Česku bude lepší. Scénář seriálu není původní, jde o koupenou licenci, jejíž originál pochází ze Španělska.

První krok líčí vzlety a pády mladých nadějných tanečníků pod vedením bývalé profesionální tanečnice a ředitelky taneční akademie Kláry Jakubské. V hlavní roli se objeví Veronika Žilková, dle pak Klára Issová, Pavel Kříž, Světlana Nálepková, atd. Nejvýraznější (a nejkladněji hodnocenou) osobností z tanečního světa je Dominik Turza alias Dj Rockstar.

Seriálu jsou kromě nepříliš povedeného scénaře, často označovaného jako telenovela pro mladé, vyčítány také nevýrazné herecké výkony. Zajímavostí bezesporu je, že byl tento seriál v podstatě natočen dvakrát, původní verzi totiž odmítla odvysílat nejen televize Nova, ale i Markíza.

Nicméně pokud vás recenze od sledování neodradí, vězte, že vás čeká vůbec první český seriál z tanečního prostředí, pro který hudbu složil jeden z nejuznávanějších českých producentů Jan P. Muchow (The Ecstasy Of Saint Theresa, Šeptej, Samotáři, atd.).

První krok
První krok
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.