Rubriky
Knowledge

Místo, kde vznikl hip hop. Sedgwick Avenue se přejmenuje na Hip-Hop Boulevard

Datem 11. srpna 1973 se začal psát vznik hip hopu a nesmrtelných legend, které tento styl uvedly na světlo světa. Toto datum je spojeno se dnem, kdy DJ Kool Herc (Clive Campbell) přišel na narozeniny své sestry Cindy. Přinesl si své gramofony a tenkrát ještě nevědomky ukázal světu zcela jiný způsob jejich použití. To vše se událo na adrese 1520 Sedgwick Avenue, New York.

Místo, kde vznikl hip hop

1520 Sedgwick Avenue, Bronx, NY 10453, USA
1520 Sedgwick Avenue, Bronx, NY 10453, USA

Dnes je toto místo považováno jako Mekka hip hopu. A proto městská rada, zastupovaná Vanessou L. Gibson (zastupující městkou část Bronx, pozn. autora), New Yorku přišla se skvělou zprávou. Sedgwick Avenue přejmenuje na Hip-Hop Boulevard. Rada odůvodňuje toto rozhodnutí tak, že je třeba k tomuto kroku přistoupit na počest DJ Kool Herca, ale i celé komunitě Bronxu, která přispěla k vytvoření tohoto stylu.

Vanessa L. Gibson se k přejmenování vyjádřila takto: “Jsem ráda, že se právě tady vyvinul tento hudební žánr, který si vyžaduje tolik pozornosti a popularity. Je to místo průkopníků hip hopu.”

Kde přesně Sedgwick Avenue nachází, se můžete podívat na Google mapách. Pokud budete plánovat návštěvu New Yorku, určitě toto místo nezapomeňte zařadit do svého harmonogramu.

V. Gibson mimo jiné uvažuje i o vzniku muzea hip hopu. První myšlenka tohoto nápadu přišla už v roce 2011. Zdá se, že bulvár hip hopu čekají dobré časy.

Dj Kool Herc
Dj Kool Herc
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.