Rubriky
Rozhovory

Jak hodnotíte rok 2011? (II.)

První část zhodnocení uplynulého roku jste si mohli přečíst včera, dnes vás čekají odpovědi na stejné otázky, ale tentokrát od Queen Snipee …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Dejv Zapletal
PF 2012
PF 2012

První část zhodnocení uplynulého roku jste si mohli přečíst včera, dnes vás čekají odpovědi na stejné otázky, ale tentokrát od Queen Snipee (Union Runners), LilSanTuse (Beat Up), Baterries (All Style Unit) a As Falta (Praha).

JAKÝ BYL PRO TEBE OSOBNĚ TANEČNÍ ROK 2011?

Queen Snipee:
Taneční rok 2011 byl plný nové inspirace a neuvěřitelných zážitků. Hodně jsem cestovala (Slovensko, Polsko, Německo, Švýcarsko a Francie), poznávala nové lidi a užívala si tance. Myslím, že tento taneční rok byl zlomový nejen pro moji UR FAM, ale i pro mě co se týká krumpu.

Jedním z největších zážitků bylo pro mě finále s Francií v Country battles 5×5 na největší evropské krumpové akci roku European Buck Session 2011 v německém Oberhausenu.
Jsem ráda, že jsem mohla být součástí našeho 5-členného výborně sehraného týmu.
Velmi mě potěšilo také vítězství v krump battle 1×1 na HHK 2011 v Hradci Králové.
Největším překvapením roku a splněným snem je pro mě přijetí do francouzské krumpové rodiny Wrecker Fam.

LilSanTus:
Tak rok 2011 bych shrnul jako úspěšný rok. Na Beat Streetu jsme byli dvakrát sedmí, ale porazili jsme skupiny, které minulý rok ne, a nakoplo nás to na další to. V létě jsem se poprvé podíval na Street Dance Kemp, bylo to úžasné. Poslední den byl jako bych byl v nebi tanečních bohů. Objel jsem také open festy a ani jsem to nezpozoroval a bylo září, tzn. otevřít studia a začít zase makat na další rok. Moje vítězství na QSZ10 v new jack swingu bylo potěšující a inspirující pro mě samotného. Nejkrásnější zakončení mého roku 2K11 pak byla Beat Up vánoční show.

Baterries:
Minulý rok jsem měla možnost navštívit krump battle – EBS v německém Düsseldorfu, taky jsem byla na Juste Debout v Paříži a na soutěž s moji skupinou All Style Unit v Chorvatsku, byl to velký rozdíl oproti Německu a Paříži. Ačkoliv organizačně to měli bez chyby, taneční úroveň nebyla zde tak dobrá jako u nás. Myslím si, že každým rokem jde taneční scéna nahoru, narozdíl od minulého roku bylo více workshopů co se týče mého okolí.

As Falt:
2011 byl hodně dobrý rok. Mraky battlů, tanečních parties, atd. Dost jsem si ho užil, ale nejvíc bylo asi Juste Debout, SDK a Mixery K.O. Battle. A úspěchy? No vyhrávání pár battlů na akcích je skoro nic, ale jeden úspěch jsem přece měl. Teď nedávno na battlu v Liberci jsem zajel tak, že ani jeden člověk netleskal a když jsem dotancoval, bylo hrobové ticho. Udělal jsem naschvál totálně ultra fail vstup :) Byl jsem totiž naštvaný, že tam bylo prostě mrtvo.

JAK BYS CELKOVĚ ZHODNOTIL/A ČESKOU STREET DANCE SCÉNU ROKU 2011?

Queen Snipee:
Česká street dance scéna v roce 2011 se posunala zase o velký krok dál. Tanečníci na sobě tvrdě pracují, vzdělávají se nejen u nás, ale i v zahraničí a pořadatelé českých tanečních akcí a battlů jsou stále lepší a lepší. Patří jim můj obdiv a poděkování.

LilSanTus:
Snažím se sledovat videa z každé české akce a různých jamů. Myslím si, že za rok 2011 jsme udělali dost velký pokrok, ať už to jsou UR FAM a nebo další lektoři z ČR, ale stále musíme dát do toho hodně.

Baterries:
Mám pocit, že na soutěžích, kde jsou na pořadu choreografie, se většinou umisťují na prvních místech skupiny, které jsou známé jménem nebo svými top tanečníky. Myslím, že to není hodnoceno objektivně, ale podle jména skupiny. A co se týče battlu, tak by měli čeští tanečníci se více ukázat světu a nesedět v Česku na prdeli. Český tanečník může dokázat to samé, co zahraniční :)

As Falt:
Docela kladně :) Je vidět, že někteří tanečníci se dost zlepšili, tento rok se do scény zapojilo pár docela dobrých tanečníků a tanečnic z Ruska a Běloruska, to tu dodalo nový nádech. Jen mě mrzí ty battly hlavně v Praze, je tady prostě mrtvá atmosféra. Jako kdyby byl battle nějaké divadelní představení. Na akcích na Moravě je mnohem větší bordel a mnohem lepší atmosféra.

NA KTEROU AKCI LOŇSKÉHO ROKU BUDEŠ NEJVÍCE VZPOMÍNAT A PROČ?

Queen Snipee:
V letošním roce jsem nevynechala jediný Queens Style Zone battle, který považuji za skvělou akci, která nabízí široké spektrum tanečních stylů. Stále větší účast zahraničních tanečníků a vyhledávanost této akce jsou toho důkazem.

LilSanTus:
Nejvíce budu vzpomínat na SDK Europe, protože jsem tam byl poprvé jen na poslední den. To, co jsem tam zažil, bylo nepopsatelné, nestíhal jsem vnímat vše, jen vím, že příští rok se tam ukážu na všechny dny.

Baterries:
Pro mě je SDK nejlepší akce za celý rok, nedělají se žádné rozdíly mezi lektory a tanečníky. Potom určitě všechny Queens Style Zone battly – dobře organizované, a taky OC v Olomouci, kde jsem měla možnost vyučovat jiné tanečníky než u nás ve skupině. Všechno to byly super akce.

As Falt:
Juste Debout a SDK. Na SDK se mi líbilo tento rok asi nejvíc – ne jen battly, ale i akce přes den. Byla to prostě pecka.

MÁŠ NĚJAKÝ TANEČNÍ CÍL PRO ROK 2012?

Queen Snipee:
Můj taneční cíl roku 2012? Stále na sobě pracovat, navštěvovat lekce, workshopy a battly jak v ČR, tak v zahraničí. Mým největším přáním je, aby tanec lidi spojoval, a všichni jsme si ho společně užívali. A letos vzniklé brněnské seskupení Brno dance trippers (BDT) to dokazuje …

LilSanTuS:
Můj taneční cíl pro rok 2012 je abych se dostal jako návštěvník na Juste Debout 2012 a SDK Europe. Abych měl dostatek energie a zdraví, abych to zvládnul.

Baterries:
Žádný vyhrazený taneční cíl nemám, ale určitě vyjet z ČR někam do zahraničí.

As Falt:
Všechny totálně rozsekat, že budou brečet doma pod peřinou :) Ale vážně, kdybych něco vyhrál, tak by to nebylo špatný :) A chci rozjet nějaké open classy pro lidi, co chtějí dělat trochu něco jiného, než je všude jinde.

A jaký byl váš rok 2011? Napište nám na Facebook.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.