Rubriky
Rozhovory

Zuza-Al se tancem baví

Zuzana Al Haboubi aka Zuza-Al z karlovarské crew Respect Us skončila v tento týden proběhlé soutěži Tanečník roku 2009 …

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
Dejv Zapletal

Zuzana Al Haboubi aka Zuza-Al z karlovarské crew Respect Us skončila v tento týden proběhlé soutěži Tanečník roku 2009 těsně pod stupně nejvyšším. Jak na soutěž vzpomíná, koho tipovala na vítěze, ale i další drobnosti se dozvíte v následujícím rozhovoru.

HIPHOPDANCE.CZ:
Minulý týden jsi zabodovala v soutěži Tanečník roku 2009 a až ve finále tě porazil Elmer. To je určitě obrovský úspěch, přesto druhé místo určitě trochu zamrzí. Proč myslíš, že tě Elmer porazil?

ZUZA-AL:
Ano, beru to jako velký úspěch, a ano, taky to trochu zamrzí. Je pravda, že jsem nečekala, že se dostanu tak daleko, ale samozřejmě, že když už sem byla ve finále, tak jsem pomýšlela i na výhru. A to, i když jsem čekala, že vyhraje Elmer, jelikož byl celý den dost nahecovaný a asi mu to sedlo mnohem víc než mě. Také bych řekla, že každý battle je tak trochu o štěstí. Já třeba nevynikám v housu, což je Elmerova silná stránka. Kdybychom například dostali poppin, mohlo by to dopadnout jinak. Ale musím říct, že Elmer je skvělej člověk a asi jsem nikomu výhru nepřála tak jako jemu. Byl unešenej už z toho, že je v desítce a myslím, že ho ani nenapadlo, že se dostane do finále nebo že vyhraje. Je upřímnej a nešel tam pro výhru, ale jen si zatancovat, protože sám pro sebe vyhrál už dávno a to se jen tak nevidí.

HIPHOPDANCE.CZ:
Jaká byla letos úroveň? Kdo z tanečníků tě nejvíce oslovil?

ZUZA-AL:
No musím říct, že jsem byla malinko zklamaná. Myslím, že tam rozhodně nebyla česká taneční špička. A zejména v základním kole jsem se celkem dost pobavila :-D Nejvíce mě zaujali asi Baky, Boogie, Elmer a Džajna.

HIPHOPDANCE.CZ:
Kde ty sama bereš inspiraci k tancování? Jaký styl preferuješ?

ZUZA-AL:
Já beru inspiraci úplně všude. Když například sestavuji demo nebo choreografii, hodně se inspiruji filmy – a vždy komedií. Myslím, že málo tanečníků si dokáže dělat z tance srandu a to mě štve. Já se musím tancem bavit, dělám to přece pro radost. Dost lidí to odsuzuje … Ale pffffff – jak kakabus se u tance budu tvářit, až mě nebude naplňovat. Jinak preferuji funky stylez a new york style.

HIPHOPDANCE.CZ:
Na Yemiho a soutěž Tanečník roku existují různé názory. Jaký je ten tvůj?

ZUZA-AL:
Je to dost náročný a možná by tanečníkům ve finále měli věnovat více času. Ale až na některý maličkosti to bylo fajn, mezi tanečníky vládla dobrá nálada a já jsem se strašně nasmála. Taky after párty byla pecka, teda až na ty ceny, ale to vem čert :-)

HIPHOPDANCE.CZ:
Vaší crew Respect Us se v poslední době poměrně daří. Jakého úspěchu (ať už sólového nebo celé crew) si nejvíce vážíš?

ZUZA-AL:
Nejvíce si vážím výhry na Druhé Šanci USA Legends – to bylo brutální. A tím zdravím moji kolegini Moniku, která je má pravá ruka i noha :-)

HIPHOPDANCE.CZ:
Co nějaké plány do budoucna?

ZUZA-AL:
Zdokonalovat sebe i své svěřence, dojet do New Yorku, tancem se pořád bavit … a zorganizovat nějaký pořádný battle nebo jam u nás v Karlových Varech.

HIPHOPDANCE.CZ:
OK, díky za rozhovor a ať se daří :-)

ZUZA-AL:
Mějte se, tancujte a smějte se :-D

Respect Us
Respect Us
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.