Rubriky
Hudba

Zemřel Phife Dawg, člen legendárních A Tribe Called Quest

Další smutná zpráva dnes oběhla hiphopovým světem. Malik Isaac Taylor, známý spíše pod uměleckým jménem Phife zemřel 22. března 2016 po dlouhé nemoci a komplikacích spojených s cukrovkou. Proslavil se jako americký rapper, který byl členem skupiny A Tribe Called Quest (později jen Quest), která vytvořila nespočet hitů, do kterých se dodnes s úsměvem rád rozhoupe nejeden milovník hip hopu.

Později v téže skupině působil s Jarobi White a Ali Shaheed Muhammadem. Quest byla úzce spojena s legendárními De La Soul a Jungle Brothers. Quest dostali nabídku od Geffen Records, ale nakonec se upsali Jive Records. Tak vzniklo první album People´s Instinctives Travels and Paths of Rhythm.

A Tribe Called Quest
A Tribe Called Quest

Největším hitem A Tribe Called Quest je Can I Kick It

Phife se více projevil až ve svém druhém albu, kde často odkazoval na svůj život a sociální a politickou problematiku. Později zvládli ještě tři další alba.

Asi nejúspěšnějším hitem se stal singl Can I Kick It z roku 1990. Příliš pozadu ale nezůstaly ani singly Scenario nebo Oh My God s Busta Rhymesem. Poté nastaly problémy se spolupracujícím Q-Tip. V sólové kariéře vydal Phife Dawg poslední dílo v roce 2015. Hudbě se aktivně věnoval až do své smrti.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.