Rubriky
Rozhovory

Víte, jak vypadá dancehall v podání Badd Fyah Crew?

Dejv Zapletal

Badd Fyah Crew, to je poměrně nové seskupení věnující se jamajskému tanečnímu stylu dancehall. Tuto dancehallovou crew založily tři slovenské tanečnice, konkrétně Michelle Bambaii, Veronie Šramatá a Beshiu. Cílem Badd Fyah Crew je pochopitelně propagace dancehallu, ať už prostřednictvím různých tanečních vystoupení nebo výuky na lekcích a workshopech.

Předskokanky Busy Signala

Michelle, Veronie a Beshiu společně vystoupily jako předskokanky na koncertě zpěváka Busy Signal, kterého určitě znáte díky loňskému hitu Watch Out For This, který nahrál společně s Major Lazer. Na kontě toho ale mají mnohem více, konkrétně třeba vítězství na vůbec prvním Run It Dancehall Queen Contestu v Praze nebo finálovou účast na dancehall 2×2 battlu, který proběhl v rámci dancehallového Big Up Kempu ve Francii.

Proč dancehall?

A proč se holky rozhodly věnovat právě dancehallu? Na to nám Michelle Bambaii odpověděla takto: “Dôvod, prečo práve dancehall, je jednoduchý. Milujem hudbu vo všeobecnosti, ale keď sa pustí dancehall, cítim nekonečné štastie, napĺňa ma. Potrebujem stále hľadať a objavovať nové poznatky nielen v tanci a hudbe, ale aj kultúre, ktorá je s nimi spätá. A baví ma deliť sa o túto radosť s inými.”

Zatancuj si s Badd Fyah Crew

Pokud byste si rádi s Badd Fyah Crew zatancovali, budete mít možnost už příští sobotu 5.7.2014. Michelle a Veronie budou totiž hosty street dance battlu, který bude probíhat v rámci multižánrového hudebního festivalu Beats For Love v Industrial Parku Dolní Vítkovice v Ostravě. Těšit se můžete na dancehall battle 1×1, který budou holky porotovat (přihlásit se do battlu), na dancehall showcase Badd Fyah Crew, ale také na dancehall workshop, který bude pro všechny úplně zdarma! Není třeba se na něj vůbec přihlašovat, stačí prostě dorazit a tancovat :) Více informací o Beats For Love Street Dance Battlu najdete na www.hiphopdance.cz/b4l.

Badd Fyah Crew
Badd Fyah Crew

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.

Komentáře nejsou povoleny.