Rubriky
Street Dance v zahraničí

Red Bull BC One se mění a v letošním roce představí nový koncept

Dejv Zapletal

Red Bull BC One asi není potřeba nijak zvlášť představovat. Jde o celosvětovou break dance soutěž, ve které se každoročně hledá nejleší b-boy planety. V roce 2016 proběhne již třináctý ročník této slavné akce, nad kterou má zaštitu výrobce energetických nápojů Red Bull.

Red Bull ruší regionální finále

Jenže letos bude všechno jinak. V Red Bull BC One tento rok neproběhnou tzv. regionální finále, přes která se bylo možné na celosvětové finále probojovat. Organizátoři se totiž chtějí vrátit ke kořenům, tedy přesně tam, kde Red Bull BC One kdysi začal.

I letos bude mít každý b-boy možnost se do absolutního finále probojovat, bude to mít však opravdu těžké. Na světovém finále, které 3. prosince 2016 proběhne v třetím největším městě Japonska Nagoya, je totiž volné pouze jedno jediné místo. Všech ostatních 15 míst obsadí předem pozvaní b-boys.

Chceš vědět o všech street dance akcích nejen v ČR? Sleduj náš Kalendář akcí.
B-boy Victor | Vítěz Red Bull BC One 2015
B-boy Victor | Vítěz Red Bull BC One 2015

Startují Red Bull BC One kempy

Novinkou v konceptu jsou tzv. Red Bull BC One kempy, které proběhnou na mnoha místech po celém světě. Právě prostřednictvím těchto kempů se bude vybírat b-boy, který obsadí poslední volné místo v japonském finále.

Organizace těchto kempů je vlastně nejpodstatnější věc na celé změně konceptu. Jejich posláním je sbližovat komunitu, a to nejen prostřednictvím battlů. Program třídenních Red Bull BC One kempů bude mnohem bohatší. Těšit se můžete na jamy, workshopy, přednášky, výstavy, divadelní představení, atd. To vše s jedinou tématikou – break dance.

První Red Bull BC One se konal ve Švýcarsku

Red Bull BC One poprvé proběhl v roce 2004 ve švýcarském Bielu. Od té doby se větové finále konalo v Německu, Brazílii, Jižní Africe, Francii, USA, Japonsku, Rusku, Jižní Korei a Itálii. Jde o klíčovou událost hiphopové kultury a díky tomu, že se finále koná každý rok v jiné zemi, si tato akce zachovává velmi vysokou atraktivitu.

Les Twins na Red Bull BC One 2015
Les Twins na Red Bull BC One 2015
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.