Rubriky
Hudba

Paříž miluje hip hop a staví první hiphopové centrum na světě

Dejv Zapletal

Pokud jste v uplynulých letech zavítali do Paříže, určitě jste si všimli rekonstrukce komplexu Les Halles, ve kterém se momentálně nachází např. obchodní centrum Forum des Halles, park Jardin des Halles, velká přestupní stanice metra a RER Chatelet / Les Halles nebo třeba multikino, bazén, atd.

Rekonstrukce sice bude dokončena až na přelomu let 2017/2018 (trvá více než deset let), ovšem součástí tohoto nově zrekonstruovaného komplexu bude nově také prostor nazvaný La Place. Tento prostor, který bude mít celkem přes 1400 metrů čtverečních, bude vůbec prvním hiphopovým centrem na světě. Uvnitř bude nejen velký koncertní sál, ale také sedm dalších místností zasvěcených graffiti, DJingu, tanci či práci s videem.

Centrum chce dbát na výchovu mladých hiphoperů a pařížský magistrát na něj přispěl částkou 700 tisíc EUR (bezmála 19 miliónů korun). “Je to nejen francouzský, ale světový unikát,” prohlásil na tiskové konferenci Jean-Marc Mougeot, ředitel hiphopového festivalu L’Original v Lyonu a zároveň šéf správní rady společnosti, která na vznik centra dohlíží.

To, že stavbu hiphopového centra zaštiťují politici, je důkaz, že hiphopová kultura má ve Francii velmi silné základy a aktuálně také velmi dobrou pozici.

Les Halles Paris

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.