Rubriky
Street Dance v zahraničí

KOD World Cup 2016: Premiérový ročník ovládli Korejci

Dejv Zapletal

KOD neboli Keep On Dancing je taneční soutěž, která vznikla v roce 2004 v Pekingu. Založil ji Bo Gao. Hlavním cílem akce byl rozvoj hiphopové taneční kultury v Číně, kde v té době o Street Dance bylo velmi malé povědomí.

Los Angeles hostilo první ročník KOD World Cupu

Dnes, po dvanácti letech, KOD znají tanečníci po celém světě. Už totiž nejde pouze o čínskou záležitost, kvalifikace probíhají také v Americe a od roku 2010 i Evropě. V dubnu roku 2016 navíc v Los Angeles proběhlo finále historicky prvního ročníku KOD World Cup – tedy akce, která značku Keep On Dancing dostala i k těm tanečníkům, kteří ji do té doby nezaregistrovali.

Do finále KOD World Cupu postoupilo 8 týmů reprezentující 8 zemí: Team USA, Team China, Team Japan, Team Korea, Team Russia, Team Germany, Team France a Team Canada. Každý tým tvořilo celkem 15 tanečníků rozdělených podle tanečních stylů do jednotlivých battlů: Hip Hop 4×4, Popping 4×4, Locking 4×4, Breaking 3×3.

Nejlepším světovým týmem je Korea

Ve čtvrtinálových battlech Francie porazila Kanadu, Čína Ameriku, Korea zvítězila nad Ruskem a Japonsko nad Německem. V semifinále potom Čína nestačila na Francii a Japonsko podlehlo korejským tanečníkům. Ve velkém finále se tedy proti sobě postavil Team France a Team Korea. Absolutní vítězství v premiérovém ročníkum KOD WOrld Cupu a také 100 000 dolarů nakonec putovalo do Asie.

Mrkněte na finálové battly v jednotlivých tanečních stylech …

KOD World Cup 2016 – Hip Hop finále

KOD World Cup 2016 – Popping finále

KOD World Cup 2016 – Breaking finále

KOD World Cup 2016 - Team Korea
KOD World Cup 2016 – Team Korea
Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.