Rubriky
Street Dance v ČR

Jak se tanečníkům líbil pátý díl filmové série Let´s Dance?

Dejv Zapletal

Pátý díl taneční filmové série Step Up se na přelomu srpna a září prohnal pod názvem Let´s Dance: All In českými a slovenskými kinosály. Hlavním tahákem byla Jája Vaňková, která se vůbec jako první česká street dance tanečnice objevila na filmovém plátně.

Jaký názor mají po shlédnutí čeští tanečníci a tanečnice? To nás samozřejmě velmi zajímalo, tak jsme se zeptali na jejich názor.

Kristýna Tomšovicová – Out of Bounds

Myslím si, že ten nový Step Up je skvělý. To, že tam byla většina herců z 2 byl dobrý nápad. Navíc tam hrála Jaja a Pacman. Byla jsem na tanečním workshopu s oběma. Je to zajímavý znát někoho, kdo hraje v takovém filmu. Taneční vystoupení byla geniální. Jsem moc spokojená.

Denis Novický – Xstyle D. C. Europe

Já na to koukal a nedokoukal jsem se. Ale nelíbilo se mi to. Když opomenu, že díly před tím byli o tom samém a absolutně nikam to neposunuli co do myšlenky filmu, tak tam bylo jenom málo na co koukat. Taneční scény byli slabé. Ale slabší byli jejich dialogy. Někdy mi to přišlo až trapný. Některé scény ( taneční ) byli zajímavé, ale ne po taneční stránce, ale po zpracování. Kamera a efekty. Ale jak říkám, zkouknul jsem to do půlky, takže nevím jaký je konec. Třeba se to zvedne. K hudbě se taky přikláním. Bylo to něco mezi discem, popem atd. S hip hopem to nemělo nic co do kupy.

Stephi Krumlová – Xstyle D. C. Europe, Dance Station Elements

Nám se to s Míšou líbilo, ale děj je vždycky stejný.

Michaela Zemanová – Xstyle D. C. Europe, Dance Station Elements

No pokaždé je parta, ta se pak odtrhne, on si najde novou, zamiluje se do ‘hlavni’ holky, ona se pak naštve, ale vrátí se, spoji se se starou partou, vyhrajou a ty dva se začnou líbat. Pořád dokola no.

Klára Machálková – All Style Unit

Dějová výplň hrozná, protože už na začátku všichni ví, jak to skončí, pokud viděli předešlé díly. Sejde se skupinka talentovaných ambiciózních lidí, kteří si chtějí splnit své sny. Uprostřed se jim to všechno kompletně posere a skončí to samozřejmě happy endem. Tentokrát přidali na komerčnosti, takže pojetí soutěže mi trochu připomínalo “parodii na Hunger Games”. Aspoň to s tou moderátorkou… Jinak nejlepší Jaja – BIG UP! Asi sem moc kritická, ale nebavilo mě to.

Effie Somrová – Xstyle D. C. Europe

Nejdřív jsem byla nadšená, že se ve filmu objeví známí tanečníci, ale ve finále jsem byla celkem zklamaná. Děj byl klasicky o ničem a choreografie mi bohužel taky nepřišla až tak úžasná. Nicméně některé části se mi líbily a Jája byla naprosto skvělá.

Kateřina Koňaříková – All Style Unit

Děj už po několikáté o ničem, je to pořád dokola. Nejvíc mě na tom všem štvalo, jak ze “street dance” udělali komerční věc. Hudba příšerná!! Pamatuju si aspoň první díl, nebo třeba Honey, když jsem byla menší a pár písniček jsem si stáhla. Ta hudba se dala alespoň poslouchat, no ale v tomto dílu mě nezaujalo absolutně nic. Celkově kostýmy, vyšperkovaná stage na finále, kulisy. Z tanečního filmu se nám stalo trošku sci-fi mám pocit. Jediná věc, která mě na tom potěšila, byla samozřejmě Jaja. Cítila jsem hrdost, i když ji osobně neznám.

Nobru – Xstyle D. C. Europe, Out of Bounds

The movie as almost all the dance (hip hop movies) has not a good history behind …its predictable ,i knew that would end up in a “dance battle: that friends would fight,split ,and then come together in the end…and all that… Normally this dance movies has at list great routines,choreographies and effects…this also didnt hapen much in this movie i was expecting way more after the Step Up 3 and 4 (in booth movies the routines ,effects ,camera work were great at list) … Worth was to see Jaja there and realize that anybody can achieve their dreams if they work hard,cause i remember when she was starting as my student and from that point till now she is going higher and higher so thats how i see the movie.

Jax – Xstyle D. C. Europe

Asi jde hodně o to, že to bylo směřované na komerci, stejně jako ostatní filmy přeplácaný eye-candy efektama, proto ty super stage a kulisy. Příběh – nuda. Tanečně to tak zajímavý ani nebylo. Není to film, který bych si pustil znova i když je to na téma tance.

Fizzy – BreakFans

Novy Step Up All In bol pre mna dalsim sklamanim ako vsetky predtym. Az na par ozajstnych tanecnikov z celosvetovej b-boyingovej alebo street dance sceny, ktorymi to bolo obohatene, inak to je nudne a neprinieslo to vobec nic nove. Hudba bola naozaj zla a komercna, ako inak bol to len dalsi tuctovy film na prilakanie sirokej verenojsti alebo viac menej zenskej casti, lebo vzdy ked som sa spytal bab co na to sli, povedali mi ze film onicom, ale aspon herec vyzeral good. Ako tanecnik sa na to pozeram trosku kritickejsie, lebo viem ze v dnejsniej dobe sa miesa vsetko zo vsetkym a niekto, kto sa nepohybuje v tanecnej alebo hip hopovej scene, si potom povie aha asi takto to vyzera, pritom to voobec tak neni. Podla mna jeden z poriadnych tanecnych filmov bol a je You Got Served, ktory bol naozaj dobre spracovany a ostatne filmy sa na tom uz len zviezli.

Denis Chrobok – Wegets

Z mého pohledu na daný díl SU 5 je překvapivě kladný, protože jsem čekal podle internetové recenze, že to bude propadák a přece jenom, nejde neustále vymýšlet nějakou pecku. Jenže u tohoto dílu jsem se i párkrát zasmál, což můžu říct, že je to i humorně založené, ale díky těm tanečníkům. Malinko ujeli s tou komerční soutěží a s tou hlavní hrdinkou, která tam je už po druhé. Trochu se sice vyšvihla v tancování oproti minulého dílu, kde hrála, ale stále to není na to, aby představovala hlavní hrdinku, když je tam tolik známých výborných tanečnic, které by to určitě zvládli i po herecké scéně lépe. Jen by mě zajímalo, odkud jí vzali. Za to spokojený jsem byl, protože jsem si ve filmu našel své, a to jsou tanečníci, kteří tam vystupovali. Tanečně to byla taky pecka, někdy jsem i zařval jako při jamu, což jsem se musel kolikrát krotit, protože v kině byli i netanečníci, takže se na mě dívali jako na exota. Jinak co bych ještě zkritizoval, tak mi chyběli lepší a gradující songy, byla to jen pořád taková odmixovaná pohoda. Takže se těším na 6. díl, kde Jája bude mít už robodítě :)

Step Up: All In

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej, ať se o něm dozví i ostatní :-)
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Právě teď pracujeme na dalším skvělém článku. A ne jednom :-)
Přihlašte se k odběru a nic podstatného z české a zahraniční street dance scény vám už neuteče.