Zemřel zakladatel house music Frankie Knuckles - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Dnes celý hudební svět oběhla smutná zpráva a apríl to bohužel není. Poslední březnový den roku 2014 totiž zemřela ve svých nedožitých 60 letech houseová legenda Frankie Knuckles.

Frank Warren Knuckles Jr. se narodil 18.1.1955 v newyorském Bronxu. Je všeobecně považovaný za praotce house music a po neuvěřitelných 30 let dokázal (společně s Davidem Moralesem) určovat vývoj taneční hudby. Navíc v podstatě až do své smrti stále aktivně působil i jako dj, hrál na různých parties i festivalech.

Kariéra Frankieho Knucklese odstartovala kolem roku 1980, když se přestěhoval z New Yorku do Chicaga. V chicagských klubech totiž sehrál jednu z hlavních rolí v rozvoji house music a house dance. Tehdy byl tento hudební i taneční styl v plenkách a právě on jej také pomohl zpopularizovat. O 25 let později byl uveden do hudební síně slávy, v Chicagu se mohl projít po ulici pojmenované po sobě a nikdo mu už neřekl jinak než „The Godfather of House Music“.

Debutové album Beyond The Mix vydal v roce 1991 a pochází z něj např. hit The Whistle Song. Známé jsou také jeho houseové remixy, spolupracoval např. s Lisou Stansfield, Alisou Limerick, Michaelem Jacksonem, Dianou Ross nebo Toni Braxton.

Frankie Knuckles

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

Nejnovější články

112