Wackkiki připravují své první show - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

V Brně dne 19.09.2010 proběhl první konkurz do nové taneční skupiny s názvem Wackkiki a po úspěšném prvním kole se konalo hned týden na to kolo druhé. Taneční skupinu založila úspěšná tanečnice Kateřina Hlaváčová, se kterou jste nedávno na našem webu mohli číst rozsáhlý rozhovor. V tomto článku jste se mohli dočíst a dozvědět se o myšlence, smyslu a cílech budoucí crew.

Wackkiki
Wackkiki

Wackkiki, tzn. taneční skupina, která se bude zabývat tanečními styly wack a vogue, tedy oficiálně existuje, ale to je naprostý začátek všeho, co se bude dít a co je v plánu. A proč vlastně název Wackkiki? Skupina má komerční název, který se skládá ze dvou částí. Wack si můžeme přeložit jako blázen, pošuk, zapálený do něčeho, Kiki je pak názvosloví z francouzštiny, které si raději přeložte sami :)

Cílem crew je taneční styly studovat, vzdělávát se, obohacovat se navzájem a někde v dáli, v budoucnu, taneční styl rozvíjet. Dalším cílem skupiny a jejich členů je vytvářet taneční show, exhibice a nejrůznější projekty, které budete mít možnost vidět v průběhu roku. Wackkiki bude doma především na přehlídkových molech, protože je to místo, kde je móda, umění, extravagance, osobitost, individualita a vyjádření. Dalším místem a projevováním se jsou samozřejmě kluby, battly, sessions. Členové Wackkiki jsou battlům a jamům naprosto naklonění a těší se, až se na nějaký přiřítí.

3 OTÁZKY PRO KATEŘINU HLAVÁČOVOU

1) Proč proběhl výběr do Wackkiki konkurzem?

„Tohle bych moc ráda vysvětlila jednoduše a stručně … Protože mi nejde o kvantitu, ale o kvalitu. Konkurzem a i uspořádáním druhého kola jsem chtěla roztřídit to, co se mi líbí a co ne – nejenom po taneční stránce, ale i po té osobnostní. Samozřejmě tím v žádném případě nechci říci, že ti, co se do skupiny nedostali, jsou špatní tanečníci, či se mi nelíbil jejich freestyle apod. Jen prostě ještě někteří potřebují čas. A jak jsem již říkala, je možné, že v průběhu roku některé ještě oslovíme.“

2) Wack versus vogue – je správně nebo špatně míchat tyto tanečníci styly?

„Někteří jsou pro a někteří proti. Každý na tohle může mít svůj vlastní názor a já mám ten svůj taky. Tyto taneční styly jsou opravdu rozdílné a to velmi podstatně, ale taky jsou si hodně podobné. Podobné v tom, že u obou těchto stylů je extravagance i elegance, osobitost, vyjádření, ženskost ale i krása muže atd. Kdyby se (nejen) tancování škatulkovalo do stylových kategorií bez možnosti dalšího rozvoje, lidi by to přestalo časem bavit, protože by neměly žádné jiné možnosti, jak tanec rozvíjet a byli by omezeni. Ale otázkou zůstává, kdo rozhoduje o tom co je dobře a co je špatně? Kdo udává ten tón, co a jak a hlavně správně technicky dělat? Já jsem toho názoru, že pro to, aby se tanec rozvíjel, se má zkoušet a hledat něco nového, ne jen opakovat, co nás ostatní naučili. Dnes už na to pohlížím z ptačí perspektivy. Co je dneska takhle, zítra může být jinak. Jsem pro to, aby se tyto dva taneční styly klidně míchaly dohromady – myšleno tanečně v projektu, show apod. V housovém jamu taky neřekneš lockerovi: „Hele sorry, nejedeš house, nemáš tu co dělat“. Dneska už to nikdo snad v ČR neřekne, ale před pár lety by někteří byli toho schopni. Samozřejmě pokud tanečníci jdou do wackovýho battlu, měli by dělat nekompromisně čistej wack a vogue si nachat na after party třeba. Ale sessions, jamy, show a tanec celkově – proč ne?“

3) Kolik členů má tedy momentálně Wackkiki?

„Momentálně 13 a jsou to: Kateřina Hlaváčová, Tomáš Neruda, Tamara Štěpánková, Tereza Lempartová, Lukáš Liška, Nicol Müllerová, Kristina Müllerová, Tereza Hrstková, Petra Bučková, Lucie Volná, Gábina Třísková + externistky Denisa Hlobilová (Ostrava), Klára Sedláčková (Třinec).“

Wackkiki
Wackkiki

Wackkiki můžete poprvé naživo vidět už 28.10.2010 na Glamour Battlu v brněnském klubu Metro. Velká show, tentokrát vůbec první vogue show v ČR, se ale chystá i na Ostravu, konkrétně na akci Queens Style Zone 6 (více informací najdete tady), která proběhne 6.11.2010. Další akce je pak připravována na leden 2011.

V rámci Queens Style Zone 6 navíc můžete navštívit i wacking workshop a speciální wacking session (meeting) s Kateřinou Hlaváčovou. Je to jedinečná příležitost vzdělat se, nabrat nové zkušenosti a posunout se blíže ke svému tanečnímu cíli.

WACKING / VOGUEING – ROZDÍLY

„Mohla bych o těchto stylech napsat mnoho, co je co, jaké jsou rozdíly … Ale spíše vám doporučím dojet 6.11.2010 na Queens Style Zone do Ostravy na malý meeting, kde si můžete přijet pro informace – byť i pro ty, co už znáte a nebo vám budou novinkou. Můžete se samozřejmě sami podělit o to, co jste o daných stylech sami slyšeli a porovnat si to dle svého s novými informacemi. Pokusím se vám předat to, co jsem se dozvěděla v zahraničí, ale také tady v ČR. Tento meeting a povídání bude určitě velkým přínosem. Ono jak se říká, tančit a drtit techniku je fajn, ale také je důležité, jak se určité věci dělají. Takže pro odpověď na tuto otázku si přijeďte v 6.11.2010 do Ostravy, moc se na vás těším.“

Wackkiki můžete sledovat např. na Facebooku, kde najdete další kořeněná videa nebo fotografie. Skupina není pouze taneční a je celkově umělecky směřováná. Wackkiki spolupracuje s fotografy, jako např: Michaela „MissHell“ Cichrová a Adam „Perník“ Perníkář. Je to z toho důvodu, že wack i vogue jsou extravagantní taneční styly a módní přehlídky by měly být rájem pro tyto taneční styly.

Wackkiki
Wackkiki
Wackkiki
Wackkiki
Dejv

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

Podobné články

Diskuze ke článku
Wackkiki připravují své první show

Komentáře nejsou povoleny.

Nejnovější články

73