V Brně dne 19.09.2010 proběhl první konkurz do nové taneční skupiny s názvem Wackkiki a po úspěšném prvním kole se konalo hned týden na to kolo druhé. Taneční skupinu založila úspěšná tanečnice Kateřina Hlaváčová, se kterou jste nedávno na našem webu mohli číst rozsáhlý rozhovor. V tomto článku jste se mohli dočíst a dozvědět se o myšlence, smyslu a cílech budoucí crew.

Wackkiki
Wackkiki

Wackkiki, tzn. taneční skupina, která se bude zabývat tanečními styly wack a vogue, tedy oficiálně existuje, ale to je naprostý začátek všeho, co se bude dít a co je v plánu. A proč vlastně název Wackkiki? Skupina má komerční název, který se skládá ze dvou částí. Wack si můžeme přeložit jako blázen, pošuk, zapálený do něčeho, Kiki je pak názvosloví z francouzštiny, které si raději přeložte sami :)

Cílem crew je taneční styly studovat, vzdělávát se, obohacovat se navzájem a někde v dáli, v budoucnu, taneční styl rozvíjet. Dalším cílem skupiny a jejich členů je vytvářet taneční show, exhibice a nejrůznější projekty, které budete mít možnost vidět v průběhu roku. Wackkiki bude doma především na přehlídkových molech, protože je to místo, kde je móda, umění, extravagance, osobitost, individualita a vyjádření. Dalším místem a projevováním se jsou samozřejmě kluby, battly, sessions. Členové Wackkiki jsou battlům a jamům naprosto naklonění a těší se, až se na nějaký přiřítí.

3 OTÁZKY PRO KATEŘINU HLAVÁČOVOU

1) Proč proběhl výběr do Wackkiki konkurzem?

„Tohle bych moc ráda vysvětlila jednoduše a stručně … Protože mi nejde o kvantitu, ale o kvalitu. Konkurzem a i uspořádáním druhého kola jsem chtěla roztřídit to, co se mi líbí a co ne – nejenom po taneční stránce, ale i po té osobnostní. Samozřejmě tím v žádném případě nechci říci, že ti, co se do skupiny nedostali, jsou špatní tanečníci, či se mi nelíbil jejich freestyle apod. Jen prostě ještě někteří potřebují čas. A jak jsem již říkala, je možné, že v průběhu roku některé ještě oslovíme.“

2) Wack versus vogue – je správně nebo špatně míchat tyto tanečníci styly?

„Někteří jsou pro a někteří proti. Každý na tohle může mít svůj vlastní názor a já mám ten svůj taky. Tyto taneční styly jsou opravdu rozdílné a to velmi podstatně, ale taky jsou si hodně podobné. Podobné v tom, že u obou těchto stylů je extravagance i elegance, osobitost, vyjádření, ženskost ale i krása muže atd. Kdyby se (nejen) tancování škatulkovalo do stylových kategorií bez možnosti dalšího rozvoje, lidi by to přestalo časem bavit, protože by neměly žádné jiné možnosti, jak tanec rozvíjet a byli by omezeni. Ale otázkou zůstává, kdo rozhoduje o tom co je dobře a co je špatně? Kdo udává ten tón, co a jak a hlavně správně technicky dělat? Já jsem toho názoru, že pro to, aby se tanec rozvíjel, se má zkoušet a hledat něco nového, ne jen opakovat, co nás ostatní naučili. Dnes už na to pohlížím z ptačí perspektivy. Co je dneska takhle, zítra může být jinak. Jsem pro to, aby se tyto dva taneční styly klidně míchaly dohromady – myšleno tanečně v projektu, show apod. V housovém jamu taky neřekneš lockerovi: „Hele sorry, nejedeš house, nemáš tu co dělat“. Dneska už to nikdo snad v ČR neřekne, ale před pár lety by někteří byli toho schopni. Samozřejmě pokud tanečníci jdou do wackovýho battlu, měli by dělat nekompromisně čistej wack a vogue si nachat na after party třeba. Ale sessions, jamy, show a tanec celkově – proč ne?“

3) Kolik členů má tedy momentálně Wackkiki?

„Momentálně 13 a jsou to: Kateřina Hlaváčová, Tomáš Neruda, Tamara Štěpánková, Tereza Lempartová, Lukáš Liška, Nicol Müllerová, Kristina Müllerová, Tereza Hrstková, Petra Bučková, Lucie Volná, Gábina Třísková + externistky Denisa Hlobilová (Ostrava), Klára Sedláčková (Třinec).“

Wackkiki
Wackkiki

Wackkiki můžete poprvé naživo vidět už 28.10.2010 na Glamour Battlu v brněnském klubu Metro. Velká show, tentokrát vůbec první vogue show v ČR, se ale chystá i na Ostravu, konkrétně na akci Queens Style Zone 6 (více informací najdete tady), která proběhne 6.11.2010. Další akce je pak připravována na leden 2011.

V rámci Queens Style Zone 6 navíc můžete navštívit i wacking workshop a speciální wacking session (meeting) s Kateřinou Hlaváčovou. Je to jedinečná příležitost vzdělat se, nabrat nové zkušenosti a posunout se blíže ke svému tanečnímu cíli.

WACKING / VOGUEING – ROZDÍLY

„Mohla bych o těchto stylech napsat mnoho, co je co, jaké jsou rozdíly … Ale spíše vám doporučím dojet 6.11.2010 na Queens Style Zone do Ostravy na malý meeting, kde si můžete přijet pro informace – byť i pro ty, co už znáte a nebo vám budou novinkou. Můžete se samozřejmě sami podělit o to, co jste o daných stylech sami slyšeli a porovnat si to dle svého s novými informacemi. Pokusím se vám předat to, co jsem se dozvěděla v zahraničí, ale také tady v ČR. Tento meeting a povídání bude určitě velkým přínosem. Ono jak se říká, tančit a drtit techniku je fajn, ale také je důležité, jak se určité věci dělají. Takže pro odpověď na tuto otázku si přijeďte v 6.11.2010 do Ostravy, moc se na vás těším.“

Wackkiki můžete sledovat např. na Facebooku, kde najdete další kořeněná videa nebo fotografie. Skupina není pouze taneční a je celkově umělecky směřováná. Wackkiki spolupracuje s fotografy, jako např: Michaela „MissHell“ Cichrová a Adam „Perník“ Perníkář. Je to z toho důvodu, že wack i vogue jsou extravagantní taneční styly a módní přehlídky by měly být rájem pro tyto taneční styly.

Wackkiki
Wackkiki
Wackkiki
Wackkiki

Diskuze ke článku “Wackkiki připravují své první show

Komentáře nejsou povoleny.