Vy se ptáte, Kevin Paradox odpovídá: Jak být lepším tanečníkem?

Kevin Paradox Oelen patří k nejoblíbenějším freestylovým tanečníkům současnosti, a to především díky svému mnohdy až vědeckému přístupu k tanci. Přesvědčit se o tom mohli i účastníci One Nation Projectu, který na konci loňského roku zorganizovali zástupci ostravských crews Roots Company a Beat Up.

Paradox je členem holandské crew The Alchemist. Na to, jak je mladý, se v současné době velmi profesionálně pohybuje v elitě nejoriginálnějších tanečníků na světě. Jak sám o sobě prozradil, tancuje sice už dvanáct let, ale z toho prvních deset za moc nestálo. Tvrdí, že důvodem, proč se jeho taneční kariéra rozvíjela tak pomalu, byl nedostatek znalostí o taneční historii a hiphopové kultuře. Vše ovšem za poslední roky dohnal, tanec uchopil z vědeckého a filozofického hlediska a v současné době jsou jeho lekce považovány za velmi inspirativní.

Nejen, že rád tancuje, ale také rád o tanci mluví. I proto v loňském roce vznikla jeho vlastní série s názvem Ask A Paradox. V té se jej kdokoliv může zeptat v podstatě na vše, co jej v tanci trápí. Prohlédněte si první čtyři díly této série a buďte si jistí, že se dozvíte něco zajímavého :)

Kevin Paradox | The Alchemists
Kevin Paradox | The Alchemists

Ask A Paradox #1, část I: Jak mít osobitý taneční styl?

Ask A Paradox #1, část 2: Jak se v tanci zlepšovat?

Ask A Paradox #2: Jak se vyrovnat s nervozitou?

Ask A Paradox #3: Jak se při freestylu neopakovat?

Ask A Paradox #4: Jak při tanci používat ruce?

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

RelatedPost

Diskuze ke článku
Vy se ptáte, Kevin Paradox odpovídá: Jak být lepším tanečníkem?

  1. Paradox je vážně super a touto sérií opět dokazuje, že je právem tam, kde je. Parádně se na něj kouká, ale taky se skvěle poslouchá.

Komentáře nejsou povoleny.

Nejnovější články

697