Víte, jak vypadá dancehall v podání Badd Fyah Crew? - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Badd Fyah Crew, to je poměrně nové seskupení věnující se jamajskému tanečnímu stylu dancehall. Tuto dancehallovou crew založily tři slovenské tanečnice, konkrétně Michelle Bambaii, Veronie Šramatá a Beshiu. Cílem Badd Fyah Crew je pochopitelně propagace dancehallu, ať už prostřednictvím různých tanečních vystoupení nebo výuky na lekcích a workshopech.

Předskokanky Busy Signala

Michelle, Veronie a Beshiu společně vystoupily jako předskokanky na koncertě zpěváka Busy Signal, kterého určitě znáte díky loňskému hitu Watch Out For This, který nahrál společně s Major Lazer. Na kontě toho ale mají mnohem více, konkrétně třeba vítězství na vůbec prvním Run It Dancehall Queen Contestu v Praze nebo finálovou účast na dancehall 2×2 battlu, který proběhl v rámci dancehallového Big Up Kempu ve Francii.

Proč dancehall?

A proč se holky rozhodly věnovat právě dancehallu? Na to nám Michelle Bambaii odpověděla takto: „Dôvod, prečo práve dancehall, je jednoduchý. Milujem hudbu vo všeobecnosti, ale keď sa pustí dancehall, cítim nekonečné štastie, napĺňa ma. Potrebujem stále hľadať a objavovať nové poznatky nielen v tanci a hudbe, ale aj kultúre, ktorá je s nimi spätá. A baví ma deliť sa o túto radosť s inými.“

Zatancuj si s Badd Fyah Crew

Pokud byste si rádi s Badd Fyah Crew zatancovali, budete mít možnost už příští sobotu 5.7.2014. Michelle a Veronie budou totiž hosty street dance battlu, který bude probíhat v rámci multižánrového hudebního festivalu Beats For Love v Industrial Parku Dolní Vítkovice v Ostravě. Těšit se můžete na dancehall battle 1×1, který budou holky porotovat (přihlásit se do battlu), na dancehall showcase Badd Fyah Crew, ale také na dancehall workshop, který bude pro všechny úplně zdarma! Není třeba se na něj vůbec přihlašovat, stačí prostě dorazit a tancovat :) Více informací o Beats For Love Street Dance Battlu najdete na www.hiphopdance.cz/b4l.

Badd Fyah Crew
Badd Fyah Crew

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

Komentáře nejsou povoleny.

Nejnovější články

216