Tři jednoduché tipy, jak uspět ve street dance battlu

Plánujete nějaká předsevzetí na příští rok? Možná mezi nimi bude i to, že se více účastnit nejrůznějších street dance battlů. Každý tanečník má nějaký vlastní způsob, jak se na tyto akce připravuje, aby zatancoval co nejlépe. Nejúčinnější je samozřejmě příprava dlouhodobá, proto vám přinášíme tři jednoduché tipy, co dělat, abyste uspěli v battlu.

1) TRÉNUJTE, TRÉNUJTE A ZASE TRÉNUJTE

Dobře si zatancovat v battlu můžete vždy, ale pokud chcete uspět, měli byste se na akci zodpovědně připravit. Nejdříve si zkoušejte nové pohyby na pomalou hudbu a pořádně je protrénujte, čímž v sobě vybudujete trpělivost a kontrolu. Teprve potom začněte trénovat na různé písničky, které vám v battlu teoreticky deejay může pustit. Zkušený tanečník také ví, že nemůže trénovat pouze na své oblíbené songy, ale i na písničky, které v oblibě příliš nemá. Pokud totiž chcete uspět v battlu, musíte se přizpůsobit každé situaci, musíte reagovat na vše, co zrovna bude hrát. Na špatnou hudbu se vymlouvají jen začátečníci …

2) TANCUJTE MEZI LIDMI

Je sice hezké, že si tancujete doma před zrcadlem nebo v prázdném tanečním studiu, zkušenosti tím ale nezískáte. Abyste mohli uspět v battlu, nesmíte být nervózní, když na vás při tanci koukají desítky nebo stovky dalších očí. Proto běžte a kdykoliv můžete, tancujte před lidmi. Jamujte na trénincích, choďte tancovat na party, domluvte se s přáteli a běžte si občas jen tak zatancovat na ulici. Ale ne do zapadlého podchodu, kde za celou dobu nikdo neprojde. Běžte někam, kde kolemjdoucím dáte šanci, aby se na chvíli zastavili, podívali se na vás a třeba i zatleskali. Až vám bude jedno, jestli se na vás někdo dívá nebo ne, budete připraveni.

3) MYSLETE POZITIVNĚ

Než začnete trénovat na konkrétní battle, stanovte si cíl, kterého chcete dosáhnout. Chcete se dostat do top 16, do čtvrtfinále nebo do semifinále? Promyslete to dobře, pokud totiž půjdete vždy na battle s tím, že jej chcete vyhrát, i když objektivně na to zatím nemáte, budete vždy zklamaní. A to je špatně. Mít zdravou mysl znamená být pozitivně naladěn. Z každého battlu byste proto měli odcházet s dobrým pocitem, který vám dá sílu a motivaci na další přípravu.

RelatedPost