Taneční svět opustila královna house dance. R.I.P. Marjory Smarth - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

12. únor 2015 bude navždy zaznamenán jako smutný den pro všechny tanečníky. Světovou street dance scénu totiž zasáhla smutná zpráva o smrti ikony house dance Marjory Smarth.

Marjory Smarth se narodila v roce 1969 na Haiti. Do New Yorku se přestěhovala v roce 1974 a začala se postupně seznamovat s různými styly tance. Jedním z nejoblíbenějších tanečních stylů Marjory byl hip hop, ve kterém už v pubertě vítězila na mnoha tanečních soutěžích. V roce 1980 začala profesionálně tančit s nejrůznějšími hudebními umělci, mezi kterými byli i Heavy D, CeCe Peniston, Diana Ross, atd. Postupně se začala věnovat house dance, což jí nakonec přineslo celosvětové označení „Queen of House“.

Marjory Smarth byla mimořádně oblíbená, a to především díky tomu, že byla velmi inspirativním řečníkem. Kromě výuky tance a tvorby choreografií se totiž intenzivně věnovala předávání energie druhým lidem. Byla to jednoznačně dámská ikona pouličního tance.

Během své kariéry absolvovala mnoho turné, natočila několik tanečníchů dokumentů (New Jack City, Boomerang, Strictly Business, Check Your Body At The Door, atd.) nebo divadelních představení.

Marjory dlouhou dobu bojovala s rakovinou. Podstoupila nákladnou léčbu v Hondurasu, finanční sbírky pro ni organizovali tanečníci po celém světě.

R.I.P. Marjory Smarth

Marjory Smarth

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

Nejnovější články

195