The Wor(l)d of Mícha: Tančíš rád? Tak tanči se vší energií! - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

K tomu, aby Tě tanec bavil a naplňoval, stačí dvě věci – musíš ho milovat a chtít překonávat sám sebe. Jakmile se pro něco nedchneš, jdeš do toho naplno a pokud něco opravdu chceš, uděláš všechno proto, abys toho dosáhl. Nebo ne?

Každý trénink, každý krok a pohyb jsou nepostradatelnou součástí tance. Ať už chceš, aby Tě tančení naplňovalo a strhlo svou neuvěřitelnou energií a potenciálem nebo toužíš dosáhnout úspěchů a zlepšení sebe sama, klíčem ve všech směrech je motivace. Nestačí jen tančit do hudby, nestačí jen vychytávat beaty a slova. Je třeba do toho jít naplno a se vší energií, kterou máš, protože kolik do tančení vložíš, dvakrát tolik se Ti vrátí! Vyhecovat se na maximum je neskutečně důležité, protože v momentě, kdy budeš tančit jen tak „na půl plynu,“ se to nikdy pořádně nenaučíš. Máš vyskočit? No, tak skoč přece co nejvýš! Máš dělat velké pohyby? No, tak je udělej, co největší jen můžeš! Tančíš? Tak tanči se vší energií!

To, že netančíš dlouho, nebo si myslíš, že netančíš tak dobře jako ostatní, je jen a jen obraz v tvé hlavě. Zkušení a úspěšní tanečníci taky začínali na nule a podívej, kde jsou teď. Nebáli se! A věděli proč. Nikdo z těch, kteří tančí déle nebo líp se na Tebe nikdy nebudou dívat povýšeně a ani si o Tobě nebudou myslet nic špatného. Buď uvidí člověka, který začíná tančit a má strachu plný tepláky, nebo uvidí začínajícího tanečníka, který se snaží a hlavně dělá to, co ho baví. To, že je to něco, co máš rád, zanechá vůbec největší stopu a jakmile tě to opravdu baví, tvoje energie zasáhne úplně všechno kolem tebe. Navíc tančíš mezi svými přáteli a lidmi, kteří mají nejen spolu, ale hlavně i s tebou něco společného. Všichni to prostě milujete! Ať už je to hudba, pohyb, přátelé nebo všechno dohromady, je to něco, co vás spojuje.

Nejde o to, vyhrávat všechny battly ani být za každou cenu tím nejlepším, ať už v rámci crew, školy nebo celého tanečního společenství. Jde o to, abys našel hudbu sám v sobě a tančil tak, jak to cítíš a jak je Ti to přirozené. Nelze být úspěšný, když se soustředíš víc na samotný úspěch, než na cestu, která k němu vede. Když procítíš každou dobu co nejintenzivněji, a budeš tak pokračovat, dosáhneš toho, že Tě tanec bude neustále dopovat energií a dobrou náladou. Uvidíš, že se budeš den ode dne zlepšovat a nebudeš chtít přestat. A co je na tom nejlepší, že na té vlně nebudeš sám, ale bude s tebou celá crew! Budete se tak neuvěřitelně rychle posouvat dopředu.

Jeden druhému předáváte zkušenosti stejně tak, jako jeden druhého motivujete. Stačí jeden člověk, který tancem a hudbou přímo žije, a dokáže strhnout všechny kolem. A co teprve můžou tanečníci dokázat, když je ve složce taková většina!

Peace on you, Mícha

The Wor(l)d of Mícha

Mícha

Nejnovější články

140