Talent Awards 2015 zná své vítěze - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Osmý ročník mezinárodní a celorepublikové soutěže Talent Awards má za sebou velké finále, ze kterého vzešli talentovaní hudebníci, tanečníci a další umělci. Jedná se o formátově jeden z největších evropských soutěžních projektů, který podporuje taneční, sportovní a uměleckou scénu. Soutěžní disciplíny jsou rozděleny do kategorií amatéři i profesionálové. Uplatnění zde najdou talentovaní lidé všech různých věkových kategorií.

Hlavním cílem celého projektu je najít nové talenty v jednotlivých oborech a otevřít jim bránu do světa nových možností. Soutěž tyto talenty podporuje a propaguje nejen po celou dobu trvání soutěže, ale i po jejím skončení. Talent Awards klade velký důraz na loajalitu a spravedlnost. Soutěž probíhá pod záštitou Profesionální školy orientálního tance Muna.

I v letošním roce si mezi sebou změřili své síly účastníci v kategoriích Balet, Country tance, Flamenco, Freestyle, Cheerleaders, Latinskoamerické tance, Lidové folklórní tance, New Age Dance (zahrnuje Hip Hop, R’n’B, Break Dance, Disco, Moderní tance), Orientální břišní tance, Salsa, Scénické tance, Standardní tance, Step atd. Kromě tanečních disciplín nechyběly ani další zajímavé kategorie – například bojová umění, fotografie, zpěv, hudební nástroje a řada dalších. Z každé kategorie vzešli tři vítězové, dua, tria či skupiny.

K průběhu letošního ročníku se vyjádřila i prezidentka a zakladatelka Talent Awards Muna Al Muchantafová.

“Letošní rok byl skutečně velmi silný. Konkurence byla mezi soutěžícími vysoká, ale vyhrát mohli jen ti nejlepší. O vítězech rozhoduje porota složená z řad profesionálů. Celkově máme 22 soutěžních kategorií všech uměleckých oblastí. Měli jsme letos soutěžící například z Itálie, Německa, Polska či Slovenska. V minulých letech jsme měli několik soutěžících až z daleké Brazílie, ta účast je vždy obrovským překvapením.”

“Pro mě samotnou byli úžasní všichni, kteří vyhráli. Každý ten výkon měl něco do sebe. Moc se mi líbí ty aktivní výkony, kde je temperament a hodně se pracuje s tělem. Každý obor má své krásy.”

Poměrně značnou část výherců zaplnili tanečníci a to především v kategoriích Belly Dance, New Age Dance či Flamenco. V kategorii Belly Dance – Profesionálové – Dívčí Teenage sólo si odnesla první místo Barbora Barya Slámová z Kadaně. Kategorii Belly Dance – Profesionálové – Ženy juniorky a seniorky sólo si zajistila vítězka Kateřina Khatiana Dubská z Bystřice. Ve stejné kategorii tentokrát však skupin získala první místo TS Neila SVČ Rýmařov.

Například kategorii New Age Dance – Amatéři – Senioři sólo ovládl na celé čáře Amadej Kolbe z Varšavy. Zajímavá byla také kategorie Free Style – Profesionálové. Se svým sólem v kategorii Muži zazářil Pavel Wurcel z Prahy, v kategorii Ženy to byla Věra Dupynová z Násedlovic. Na letošním ročníku bylo oceněno neuvěřitelných 75 vítězů. Organizátoři už nyní připravují příští ročník, který bude ještě našlapanější.

Talent Awards

Katie

Nejnovější články

173