Street dance choreografie roku 2016? Máme pro vás 6 nejlepších

Uplynulá taneční sezóna s sebou přinesla spoustu skvělých tanečních choreografií. Pojďme si prohlédnout ty světově úplně nejlepší a nejúspěšnější street dance choreografie roku 2016.

Jako měřítko úspěšnosti nám poslouží výsledky světového šampionátu Hip Hop International. Finále této prestižní soutěže proběhlo v srpnu 2016 v Las Vegas a z velkého množství kvalifikací po celém světě se do něj probojovali opravdu jen ti nejlepší.

Hip Hop International – největší světová organizace

Hip Hop International je největší a zároveň nejrespektovanější taneční organizace věnující se street dance. Někdo možná namítne, že jde především o americkou záležitost, což do jisté míry byla pravda, ovšem v minulosti. V posledních letech se Hip Hop International tlačí do všech koutů světa. Kvalifikace již probíhají ve více než 40 zemích a na letošním světovém finále bylo možné shlédnout choreografie tanečníků 50 různých národností. O tom, že jde o mezinárodní akci se vším všudy svědčí i fakt, že v letošním roce se ani jedné taneční skupině z USA nepodařilo ani v jedné kategorii získat nejvyšší umístění.

Soutěží se ve dvou disciplínách, a to Crew (5-8 tanečníků) a Megacrew (15-40 tanečníků). Druhá z nich je věkově neomezená, Crew se pak rozdělují podle věku tanečníků na Junior Division (7-12 let), Varsity Division (13-17 let) a Adult Division (18 a více let).

Megacrew – divácky nejoblíbenější street dance choreografie

Pochopitelně nejvíce sledovanou a všeobecně nejoblíbenější disciplínou je Megacrew. Vidět 40 lidí tancovat naprosto stejně je prostě zážitek. V roce 2016 se do kvalifikačních kol v Las Vegas nominovalo celkem 56 choreografií. Pojďte mrknout na tři nejlepší z nich.

1. místo: UPeepz (Filipíny)

2. místo: Lock´n´Lol (Korea)

3. místo: Royal Family (Nový Zéland)

Crew – přehled vítězů v Junior, Varsity a Adult Division

Kromě Megacrew ale na Hip Hop International soutěží samozřejmě i „klasické“ choreografie o počtu 5-8 tanečníků. Podívejte se na vítěze v jednotlivých věkových kategoriích.

1. místo Junior Division: Teenagers (Kanada)

1. místo Varsity Division: Kana-Boon! (Japonsko)

1. místo Adult Division: The Bradas (Nový Zéland)

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

Nejnovější články

296