Skillz Dem Up se stěhuje do Prahy, dancehall weekend se blíží - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Možná jste už slyšeli o „nové značce“ Skillz Dem Up, která se věnuje organizování tanečních eventů zaměřených přímo na Dancehall (workshopy, party, battly, meetingy). První akce s tímto názvem se konala loni v listopadu v Litoměřicích a měla obrovský úspěch. Na battle dorazili tanečníci z různých koutů ČR, Slovenska a dokonce i Polska. Workshopy si nenechalo ujít více než 60 tanečníků. Letos se akce přesouvá do Prahy, aby to tanečníci měli co nejblíže. Skillz Dem Up 2015 proběhne ve dnech 20. – 21. listopadu 2015.

Jak jistě víte, Dancehall pochází z Jamajky a celá akce je koncipována tak, aby se všichni, kteří se o tuto kulturu zajímají, naučili a pochytili co nejvíce od lidí, kteří mají k Dancehallu nejblíže. Jako první z „hvězdné trojky“ lektorů a porotců je třeba zmínit Nicka ze známé jamajské taneční skupiny Black Eagles. Tato skupina se skládá z úžasných tanečníků a kreativců, kteří vymýšlí taneční kroky, známé po celém světě! Není tedy pochyb, že se od Nicka budete mít co přiučit.

Dalším skvělým tanečníkem je Sir Ledgen pocházející také z Jamajky, v posledních letech však působí v New Yorku, kde šíří své umění. Sir Ledgen spolupracuje s populárními tanečníky jako je Blacka Di Danca nebo Laure Courtellemont a působí také v nejslavnějším tanečním studiu Broadway Dance Center.

Mezi jednu z nejlepších polských tanečnic patří Agata Rzepka, která jako jediná žena ve „skillz obsazení lektorů“ ukáže něco z ženské Dancehall stránky. Agata se tanci věnuje již více než sedm let, vyhrála spoustu tanečních battlů po Evropě a jezdí se pravidelně vzdělávat na Jamajku.

Výše zmiňovaní lektoři budou předávat svoje znalosti v sobotu 21. listopadu 2015 v Dancer’s klubu v Praze. Během celého dne můžete navštívit 4 workshopy. Celý Dancehall víkend ale začíná již o den dříve – v pátek, kdy odstartují battly a následná afterparty ve spolupráci s pražským soundsystémem Forward March Posse. FMP budou hrát společně s polským soundsystémem Sensithief i během dancehall battlů.

Své skillz si můžete porovnat v battlu 1vs1 či ve dvojici 2vs2. Jsou pro vás připraveny skvělé ceny jako například finanční odměna, repráčky od eshopelektronika.cz, Sennheiser sluchátka a další. Během večera se můžete těšit i na nadupané vystoupení od Might Ladies s hosty.

Veškeré informace o akci naleznete na webových stránkách www.skillz-dance.cz.

Skillz Dem Up | Dancehall Weekend
Skillz Dem Up | Dancehall Weekend

Nejnovější články

646