Queens Style Zone #15 je tady! Co je dobré vědět, než na akci vyrazíte? - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Přípravy vrcholí, patnácté vydání legendárního street dance mejdanu Queens Style Zone je za dveřmi. Než hodíte tenisky do batohu, přečtěte si pár info, co a jak vlastně bude probíhat.

Queens Style Zone #15 proběhne už tuto sobotu 29.3.2014 v klubu Marley na výstavišti Černá louka. Pro ty, kteří na akci ještě nikdy nebyli – vězte, že je to přímo v centru Ostravy, opravdu kousek od Masarykova náměstí. Do navigace zadejte U výstaviště 5 a hledejte třeba Divadlo loutek, které je hned naproti. Klub otevírá v 15:30, kdy také startuje prezence tanečníků (do 16:00), samotný start akce je naplánován na 16:30.

Nejvíc se těšíte na hip hop

Battlovat se bude v kategoriích hip hop 1×1, allstyle 3×3, popping 1×1 a b-boying 1×1. O tom, na kterou z nich jste nejvíc těšíte, hlasujete už více než měsíc v naší anketě na facebooku. Momentálně vede hip hop se 48 hlasy, ale hned v závěsu jsou b-boying se 43 hlasy a allstyle se 41 hlasy. Popping na posledním místě má zatím 27 hlasů.

Právě nejoblíbenější hiphopová kategorie proběhne tentokrát docela zajímavým systémem. Porovnávat „pánský“ a „dámský“ hip hop je někdy totiž opravdu složité a aby se necítila ukřivděna ani jedna ze stran, organizátoři rozdělili celý hip hop battle na dvě poloviny. Kvalifikace tedy proběhne zvlášť pro holky i pro kluky, obě pohlaví se tak o postup do battlu „pobijí“ pouze mezi sebou. Stejně tak proběhnou i první kola battlů. Až na závěr postoupí čtyři nejlepší tanečníci a čtyři nejlepší tanečnice do finálového seven to smoke battlu, ve kterém tedy budou tančit opravdu ti nejlepší z obou pohlaví.

Queens Style Zone, to nejsou jen battly

Pokud máte pocit, že když zrovna nemilujete taneční souboje tváří v tvář, nemáte na Queens Style Zone co dělat, musíme vás vyvést z omylu. Vždy se totiž na akci konají také velmi oblíbené jamy, při kterých vůbec nejde o to, kdo jak tancuje, kdo je lepší, atd. Zatancovat si v nich může úplně kdokoliv. Tentokrát je na programu dancehall jam, takže pokud vám nejsou cizí jamajské rytmy, určitě si přijdete na své.

Queens Style Zone, to je také after party, na které si můžete v praxi vyzkoušet to, co vás zrovna inspirovalo v průběhu battlů. Queens Style Zone, to je ale také vymazlená hudba, kterou vám bude servírovat Dj Vladu (Roots Company). A v neposlední řadě … Queens Style Zone, to je také zástup lidí, kteří mají rádi street dance. Pokud mezi ně patříte, není o čem uvažovat.

Když budete potřebovat naplnit žaludek

Pokud jste opravdoví fanoušci street dance, v klubu Marley strávíte osm nebo devět hodin. Když během té doby kdykoliv dostanete hlad, stačí si u vchodu objednat pizzu, těstoviny, salát nebo jakékoliv jiné jídlo. Nikam přitom nemusíte volat, o nic se nemusíte starat, Chachar vám to doveze. Žízeň jednoduše zaženete na místním baru, kde je nabídka opravdu široká, a také se můžete těšit na návštěvu hostesek z Red Bullu, třeba vám něco donesou :)

Stále se můžete přihlásit do battlů

Chcete přijet nejen se koukat, ale taky si aktivně zatančit? Pořád můžete. Přihlášky do battlů běží až do středeční půlnoci na www.qsz.cz/prihlaska.html. Přihláška vám bude potvrzena nejpozději následující den, a pokud náhodou ne, pište na qsz@qsz.cz. Když se vám v battlu bude dařit, třeba si pak domů z akce odvezete nový outfit, poukázku na letní taneční kemp nebo některé z dalších překvapení.

QUEENS STYLE ZONE 15 | street dance battle

Nejnovější články

121