Představení The Roots kombinuje současný tanec, Hip Hop i Break Dance. Máme pro vás vstupy zdarma

Současný tanec, Hip Hop i Break Dance. Choreografie Kadera Attou je jedinečný zážitek, v říjnu se ho dočká i české publikum.

Festival TANECVALMEZ nabídne českou premiéru francouzského choreografa světového formátu Kadera Attou. Jedenáct tanečníků Národního choreografického centra La Rochelle představí 23. října na pódiu Městského divadla Zlín choreografii The Roots. Tím vyvrcholí 9. ročník festivalu TANECVALMEZ, jehož první část se odehrála v červnu.

„Kader Attou spojil styly blízké mladému publiku jako hip hop, breakdance a street dance se současným tancem. Výsledkem je dynamické a energické představení, při němž se divákům tají dech a jsou znovu a znovu vtahováni do dění,“ láká návštěvníky ředitelka festivalu TANECVALMEZ Milada Borovičková. Představení zapůsobilo také na francouzskou taneční kritičku Rositu Boisseau.

„Opravdová bomba! Opravdový hip hop! The Roots vám exploduje před obličejem jako pořádně natřepaná plechovka se sodou. Šumící pramen se proměňuje v bublající proud, který nabývá na síle, až vybuchne jako gejzír, jenž nepřestává chrlit energii,“ napsala Boisseau pro deník Le Monde. Představení vzniklo roku 2013 a turné stále pokračuje. Attou se vydává na dobrodružnou cestu zpět ke kořenům Hip Hopu, aby objevil nové možnosti vyjádření. Vypráví příběh o počátcích hiphopového hnutí, o lidech vzpírajících se útlaku, o vynalézavosti tanečního stylu, jenž se z ulic New Yorku přenesl až na divadelní pódia. Pohrává si s rytmem, s detaily, strhující hudbou i těly tanečníků. Vedle hip hopu a současného tance se inspiruje také cirkusem, grafickým a pouličním uměním.

Svým osobitým stylem se vyjímá na současné francouzské taneční scéně. Roku 2008 byl dokonce jmenován ředitelem Národního choreografického centra La Rochelle.

Vyhrajte volný vstup na představení The Roots

Máme pro vás 2x 2 volné vstupy na představení The Roots, které kombinuje současný tanec, Hip Hop i Break Dance a v Městském divadle Zlín jej můžete shlédnout už tuto neděli 23. října. Na e-mail redakce@hiphopdance.cz nám do středy 19.10.2016 napište společně se svými kontaktními údaji správnou odpověď na otázku: „Ve kterém roce vzniklo představení The Roots?“.

Ve čtvrtek 20.10.2016 vylosujeme dva z vás, kteří získají po dvou volných vstupenkách na toto skvělé představení. Následně budeme výherce kontaktovat e-mailem. Tak přejeme hodně štěstí!

Kader Attou - The Roots
Kader Attou – The Roots

RelatedPost

Nejnovější články

313